Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 15
12.04.2017
Ariadne tegi koostööd Soome DJ-ga

Ilmus Soome superstaar-DJ The Second Levelil ning Eesti Laulult tuule tiibadesse saanud Ariadne ühine lugu "Sun Comes Up". Ariadnet teame kõik tänu Eesti Laulule kõik, aga kes on aga dj The Second Level?

Helsingist pärit The Second Level, kodanikunimega Daniel Helenius on kõigest 20-aastane DJ ja produtsent, kes kogunud kuulsust oma energiliste tantsumuusikalugudega. Kuigi noormehe tähelend algas alles kaks aastat tagasi, mil ta võitis DJ-konkursi ning koos sellega võimaluse soojendada David Guettat Tallinnas, siis nüüdseks on tal suurte rahvamasside ees esinemisel juba mitmeid kogemusi, sealhulgas Weekend Festival Balticult. Tänaseks on noorel muusikul õnnestunud juba teha ka rahvusvahelisi koostöid tipp-produtsentidega – teiste seas ka Soome legendaarse Jaakko Salovaaraga (JS16), kelle käe all on valminud soomlaste suurimad elektroonilised megahitid ehk nii Darude'i "Sandstorm" kui ka Bomfunk MC's "Freestyler". Sama mees on ka värske singli kaasprodutsent ning tulemusest õhkub vastavalt kvaliteeti.

Ilmus Kalle Sepa & Locomotiivi kolmas singel

Kalle Sepp & Locomotiiv avaldas uue singli pealkirjaga "Ära päri", mis on järjekorras kolmas singel Kalle Sepa sügisel ilmuvalt sooloplaadilt.

Singel on salvestatud Tartus Ö Stuudios produtsent Martin Kikase abiga. Muusika ja sõnade autoriks on Mikk Tammepõld.

Locomotiivi koosseisus on lisaks Kalle Sepale ka Viljar Norman, Ken Koemets, Priit Jääger, Mikk Tammepõld. Ansamblit saab näha 29. aprillil Kuressaare kuursaalis. Külalisesinejana astub lavale Adeele Sepp.

Kaparock avalikustas esinejad

3. juunil toimub Kohilas, Tohisoo mõisaõuel festivali Kaparock. Parimat kodumaist muusikat, head seltskonda ning kõike sinna juurde kuuluvat saab nautida südaööni välja.

Lavale astuvad Elephants From Neptune, I Wear* Experiment, Púr Múdd ja Sibyl Vane. Festivalipäeva esimeses pooles annab suvise unplugged kontserdi Uku Suviste ning üle pikkade aastate naaseb lavale Kohila kohalik kollektiiv Kadi Toom & Stele, mis tähistab oma 25. sünnipäeva ja milles Toom alustas oma lauljateed, olles vaid 11-aastane.

Hiphop scene esindajana saabub Kaparockile Reket ning festivaliõhtu lõpetab legendaarne Singer Vinger.

17. korda toimuv festival Kaparock leiab aset Raplamaal, vaid 30 km kaugusel Tallinnast ning sinna pääseb ka bussi ja rongiga. Kaparocki väravad avatakse kell 14 ning enne südaööd toimub kokku 11 kontserti. Pärast festivalipäeva lõppu pääseb Tallinna festivali eribussiga. Eelmisel aastal külastas Kaparocki ligi 3000 inimest üle kogu Eesti.

Lisainfot, täpse ajakava ning esinejaterivi leiab festivali kodulehelt www.kaparock.ee

Angeelia pääses oma lauluga rahvusvahelisele laulukirjutajate konkursile

Eesti Laulu konkursilt tuttav Angeelia pääses oma lauluga rahvusvahelise laulu¬kirjutajate konkursil finaali.

International Songwriting Competition (ISC) pakub Angeelia sõnul muusikutele – lauljatele ning laulukirjutajatele – oma loomingu tutvustamiseks suuremat kõlapinda ja auditooriumit.

"Finaalis hindavad lugusid tunnustatud nimed üle maailma ning võitjad saavad väärtuslikke auhindu, mis on muusikategemiseks vägagi tarvilikud – instrumendid, stuudioaeg, albumitoetus ja nii edasi," räägib Angeelia. Osalejaid oli võistlusel üle 16 000 ja finalistide hulka pääses kaks protsenti ehk umbes 300.

Ultima Thule saab 30aastaseks

Tänavu täitub 30 aastat Eesti rokilegendil Ultima Thulel. Suursündmuse tähistamiseks antakse seitse suurt kontserti üle terve Eesti.

Oma panuse annavad ka bändi kunagine solist Tõnis Mägi, ning noorema generatsiooni multitalent Vaiko Eplik. Juubelituuril tuleb esitlusele kogu Ultima Thule lugude paremik.

Tõnis Mägi sõnul on Ultima Thule parim rokkbänd, kes Eestis eales tegutsenud. "Eesti parim kitarrist, parim bassimängia, parim trummar. Sellise koosseisuga ei ole lihtne nii pikalt koos muusikat teha. Riho Sibul on üks mu parimaid sõpru," ütles Mägi.

Mägi lisas, et väga oluline roll bändi loomingus on tekstidel. Kontsertidel solistina üles astuva Vaiko Epliku arvates on tegemist laulupeo kõrval selle aasta ühe tähtsaima üritusega. Eplik kinnitas, et  Ultima Thule on olnud üks tema muusikalistest eeskujudest. Kontsertid toimuvad juulikuus Tallinnas, Pärnus, Raplas, Rakveres, Kõltsu mõisas, Põlvas ja Tartus.

Triin Niitoja ja John4 avaldasid üle pika aja uue singli

Alates 2015 aasta lõpust edasi-tagasi  USA ja Eesti vahet sõitnud lauljate duo Triin Niitoja ja Jaanus Saago on valmis meisterdanud uue singli "Kaitseingel".

Laulu sisu peaks lauljate sõnul igas inimeses vähemalt mõnes eluetapis äratundmist tekitama. Lugu räägib sellest, et omavaheline sotsialiseerumine ja teineteisele toetumine on hädavajalik, kuid sageli kiputakse seda unustama ning kui üks hetk sajab teele kuhjaga raskusi, ei suudeta enam kuidagi ree peale saada ning avastatakse, et ollakse oma muredega üksinda. Mõned meist on aga piisavalt õnnelikud kohtamaks neid erilisi inimesi, kes vastuteeneid soovimata meie elu muudavad.

"Käime hetkel edasi-tagasi Eestis, viibime lähedastega ning anname kontserte. Ühendriikides käime laule kirjutamas sealsete kohalike selle ala inimestega  ehk tulevikus saab kuulaja ka neid vilju maitsta, kuid sellega läheb veel veidi aega" ütlesid Triin ja Jaanus.

Lauri Antsov avaldas ingliskeelse laulu

Saatest "Eesti Otsib Superstaari" tuntud muusik Lauri Antsov sai koostöös produtsent Indrek Upsiga valmis uue loo "Searching for Love".

Nagu pealkiri "Searching for Love" viitab, räägib pala ei millestki muust kui armastuse otsimisest ja leidmisest.

Loo muusika ja sõnade autorid on Lauri Antsov ja Indrek Ups.

 

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Veiko Soom

Kolmest seitsmeni

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap