Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 16
18.04.2017
Ilmus Liisi Koiksoni värske album

17. aprillil avaldas lauljatar Liisi Koikson uue albumi “Coffee For One”.

Ingliskeelne album “Coffee For One” on Liisi jaoks värske muusikaline suund, koostöös tunnustatud produtsendi Raul Ojamaaga, kelle hiljutiste projektide hulka kuulub näiteks Mick Pedaja viimane kauamängiv.

Liisi Koiksoni loomingu ja Ojamaa produktsiooni tulemusena on uue muusika märksõnadeks popiga katsetav kaasaegsus ja soul. Sealjuures on alles jäetud armastatud lauljannale omane vokaalne mahedus, sumedus ja pehmus.

The Sound avaldab peagi albumi

Märtsis oma neljandat sünnipäeva tähistanud ansambel The Sound on saanud valmis uue loo. Bänd salvestab hetkel oma debüütalbumit ning laul pealkirjaga „Ei looda, ei oota“ on esimene singel peatselt ilmuvalt plaadilt.

Uuele loole sai tehtud ka video, et laulu sõnum paremini välja tuleks. Tegu on lihtsa pop/rock looga, mille kõlaga bändiliikmed ise väga rahul on. Loo miksis ja masterdas Rising Suni laulja ja kitarrist Mikk Tivas. Lisaks oli lindistamisel suureks abiks ka Rando Mälton.

Viisi/sõnade ja muusika autor on The Soundi laulja, Steven Kopliste.

Respekt otsib muusikavideosse poissi ja tüdrukut

Popduo Respekt salvestas uue loo pealkirjaga “Las jääda (liiga palju lootsin)”, millele filmitakse kuu lõpus ka muusikavideo.

Lisaks Respekti liikmetele (Rita Liiver ja Kerdo Mölder) osales salvestusel taustalauljana ka ansambli endine lauljatar Jane Kruusmaa, kes kuulub praegu kollektiivi Hovery Covery koosseisu.

Ühtlasi asus Respekt otsima värske loo muusikavideosse 4-7aastast tüdrukut ja poissi.

Videovõtted toimuvad aprilli lõpus Tallinnas. Kui arvad, et Sinu laps võiks muusikaklipis osaleda, saada hiljemalt 22. aprilliks aadressil respekt@respekt.ee oma lapsest telefoniga filmitud vahva klipp, kus ta võiks laulda vabalt valitud Respekti laulu refrääni.

C-jam rõõmustab suvel fänne kontsertidega üle Eesti

Tšellokvartett C-Jam rõõmustab oma austajaid ka sel suvel Päikeseloojangukontsertidega 23 Eestimaa paigas. Lavale astuvad neli andekat tšellisti: Tõnu Jõesaar, Margus Uus, Levi-Danel Mägila ja bändi liider, 50. juubelit tähistav Pärt Tarvas. Kontserdid ühisnimetusega “Greatest Hits” toimuvad 11. juulist 4. augustini kirikutes, mõisates, taludes, hotellides, suvelavadel, sadamates, hoovides, terrassidel, kuursaalides ja Viru Keskuse katusel. Pileteid saab juba Piletilevist osta.

C-Jami tšellistide eestkõneleja Pärt Tarvas selgitab, et tuur võtab kokku nende 13 aasta jooksul esitatud lood esimestest viimasteni ning nagu nimigi ütleb, tulevad esitlusele klassikute lood. Mis aga puutub uue tuuri üllatustesse, siis võtavad muusikud seekord kontsertidel kasutusele efektiplokid.

“Greatest Hits” kavas on lugusid maailma erinevate stiilide ja aja muusikast, Rein Rannapi, AC/DC, Status Quo, ABBA, Queeni, Muse, U-2, Nirvana ja paljude teiste repertuaarist. Kontserttuuriks valmib ka uus plaat “Cellohell”.

“See album on otsekui põrgu, milles on 13 erinevat katelt ja neid ümbritsevad kolmnurksete sabadega deemonid, kes ei anna tšellistidele hetkekski asu. Plaadil on siis 13 katelt ehk 13 lugu, pluss neljateistkümnes ehk taevaminek, mis peaks tähistama helgust ja taevaseid teemasid,” tutvustab Pärt Tarvas plaati.

Stig Rästa läheb tuurile

Laulukirjutaja Stig Rästa tähistab sel suvel 15 aasta möödumist oma laululoomise algusest. Sadamates ja mõisaaedades toimuvatel autoriõhtutel kuuleb Stigi laule ja ka nende seni teadmata sünnilugusid.

“Inimesed on mulle öelnud, et kõik justkui tunnevad Eurovisiooni Stig Rästat ning Trafficu ja Outloudzi Stig Rästat. Kuid paljud ei tea mind sellisena, nagu ma tegelikult olen. Ma ei tea, kuidas selle asjaga on, kuid nendel õhtutel astun kuulajate ette tõesti päris üksi, koos oma kitarriga,” ütles Stig Rästa.

Rästa on 15 aasta jooksul loonud ligi 120 laulu Elina Bornile, Karl-Erik Taukarile, Trafficule, Beyond Beyondile ja on publiku arvates ise jäänud tagasihoidlikult tagaplaanile. “Neil kontserditel laulan oma lugusid ise, ilmselt nii nagu nad mul algusest peale peas on kõlanud. Arvatavasti räägin ka mõne loo sellest, kuidas need palad sündinud on,” lisas Rästa.

Kontserdid toimuvad juuni lõpus ja juulikuus üle Eesti.

Reket avaldas digitaalselt uue seitsmeloolise albumi "Super ei"

Reketi eelmine kauamängiv "Tuule tee" oli muusikakeskkonna Deezer statistika kohaselt 2016. aasta enimkuulatud album Eestis ja see tõi Reketi sõnul kaasa tiheda tuurigraafiku.

"Andsin aastaga kokku kuskil 70 kontserti ning lugematul arvul intervjuusid. Lõpuks kinnistad endale sellega koha meedias ja nii ise kui ka teised unustavad ära, miks sa sinna üldse sattusid. Ühel hetkel avastad, et pigem huvitab inimesi, mida sa sööd või millist mütsi sa kannad, kui see, millist muusikat sa kirjutad. Sellest sündiski "Super ei" kontseptsioon, milleks on muusika loomine ilma suurema mölata," rääkis ta.

Albumi "Super ei" on produtseerinud Paul Oja, Lauri Täht, 372, Lumele, Sander Mölder ja DJ Critikal, kes ka albumi lindistas.

"Kohe, kui laulud valmis said, andsin nad maailmale kuulamiseks, tasuta. Väga limiteeritud koguses, ainult neile, kel on internet," sõnas Reket.

28. aprillil stardib Tartus üle-eestiline plaati tutvustav "Super tuur".

vonKuusk, MC Lord ja Adeele Sepp tegid Viljandile hümni

vonKuusk, MC Lord ja Adeele Sepp avaldasid video singlile “Imavere tossud”, mis on naivistlik-industriaalne hümn muusikute kodulinnale Viljandile.

Ugala teatri näitleja Adeele Sepp, räppar MC Lord ja helilooja Kaarel Kuusk (vonKuusk, Sounditoorium, Kali Briis) kohtusid esmakordselt Ugala teatri noortemuusikali “Moraal” lavastusprotsessi käigus.

Laul „Imavere tossud“ sündis kaks aastat tagasi, kui Adeele Sepp sõitis marsruudil Viljandi-Tallinn-Viljandi ja öösel Imavere ristist kodu poole suundudes hakkasid meloodia ja sõnad justkui iseenesest kuju võtma. Koju jõudes oli see vaja ainult kiiresti noodipaberile panna ja õiget aega ootama ning küpsema jätta. Lõpliku versiooni autoriks nimetab Sepp siiski vonKuuske ja vabavärsimeistrit MC Lordi. “See on justkui naivistlik hümn kojujõudmisest. Ood Viljandile, austusavaldus väikelinnale, mis on oma hingelt siiski suur. Omamoodi industriaalne naivism selle väljendi kõige paremas tähenduses, kus Imavere ristist kõik võõrsilolijad suunda Viljandi poole võttes justkui üheskoos alati unistades ohkavad – kohe jõuame taas koju,” kirjeldas Sepp laulu sünnilugu.

Loo autorid pühendavad selle loo eelkõige viljandlastele, kuid ülekantud tähenduses ka kõigile teistele teelolijatele.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar