Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 17
25.04.2017
Trad.Attack! avaldas singli „Imepuu“

Folgipunt Trad.Attack! tõi kolmapäeval, 19. aprillil avalikkuseni värske singli “Imepuu”.

Laul räägib loo imelisest puust, millel kasvasid kuldsed viljad ja lehed. Inimesed käisid neid vilju korjamas ja söömas, aga need ei saanud kunagi otsa.

Video, mille režissööriks 29-aastane Martti Helde, on filmitud Taebla jõe ürgorus, Paliveres. Eriefektina on lisatud ainult kuldne lind.

Hetkel on käimas ka 19. mail ilmuva albumi “Kullakarva” digitaalne ja füüsiline eelmüük. Infot leiab bändi kodulehelt ja Facebookist. Uue albumi ülemaailme kontserttuur algab 20. mail ning Eestis antakse selle raames kaks kontserti: 30. juunil Tallinnas ja 26. augustil Setomaal. Piletid on müügil Piletilevis.

Põhja-Tallinn valmistab ette oma neljandat helikandjat

Elmaris käis eelmisel neljapäeval külas ansambel Põhja-Tallinn. Bändiliikmed rääkisid oma tegemistest ning esitasid live‘is mõned lood. Muuseas selgus, et kollektiiv on toimetamas neljanda plaadi materjali kallal.

Helikandja plaanitakse välja anda sügisel. Enne albumi avaldamist plaanitakse välja anda ka kaks singlit. Praegu peabki bänd plaane järgmise muusikavideo osas.

1. mail näeb bändi esinemas Tallinnas, Vabaduse väljakul, kus tähistatakse töörahva püha.

Pööriöö kutsub üles videot tegema!

Ansambel Pööriöö andis selle kuu alguses välja kevadise muusikapala “Liblikas”, millele otsitakse nüüd videotegijat.

Bänd kirjutab sotsiaalmeedias: “Hei fännnn! Tee nüüd ise video Pööriöö uuele laulule “Liblikas”! Töö võid saata aadressil karkenator@gmail.com. Parima video selgitab välja bändi liikmetest koosnev žürii ja see jõuab ETV 2 saatesse TOP 7. Tähtaeg 10.05.17″

Loo „Liblikas“ sõnade ja viisi autor on Tõnis Kark; bändis mängivad: Toomas Olli, Margus Kokk, Markus Langi, Tõnis Kark.

Sel suvel saab laval näha 90ndate popbändi Jam

Ansambel Jam asutati aastal 1994. aastal kahe Tallinna muusikakeskkooli õpilase Juss Tamme ja Mihkel Mattiseni poolt. Bändiga tegid koostööd ka Tarvo Valm kitarril ja Timo Vendt saksofonil. Meeste esimeseks singliks sai lugu nimega “Miks minema läed” ja edu Eesti diskomaastikul oli garanteeritud. Järgnevad 11 aastat esines bänd kõikvõimalikel kontserdituuridel ja populaarsetes diskoteekides. Selle aja jooksul jõudsid muusikasõpradeni siiani unustamatud Jami hitid nagu “Ootan tuult”, “See viis”, “Tants, mida tantsisime”, “Ainus tee”, “Sinuga koos” ja “Sünnipäevalaul”.

Jam pakkis asjad kokku aastal 2005 ja sellest ajast on mehi koos kuuldud vaid mõnel kontserdil aastal 2009. Jussile ja Mihklile on korduvalt tehtud ettepanekuid taas lavale tulla, kuid siiani pole mehed leidnud enda jaoks sobivat üritust.

Jami saab näha Retrobesti laval reedel, 30. juunil.

Merit Männiste ja Urmas Lattikas pühendasid Väino Rattassepale loo "Arm jääb“

Esmaspäeval, 17. aprillil oli 87. sünnipäev laulukirjutajal ja keemiaõpetajal Väino Ratassepal, kes tähistas abikaasa Valvega 65. pulma-aastapäeva. Väino Rattassepp on aastakümnete jooksul kirjutanud palju laule, millest mitmed on salvestanud Männiste Perebänd.

Vanapaari pulma-aastapäeva puhul salvestas Merit Männiste koos Urmas Lattikasega Väino Ratassepa kirjutatud uue laulu "Arm jääb".

Pärl leidis uue laulja

Ansambel Pärl on leidnud oma ridadesse uue laulja ning põrutab tärkavale kevadele vastu tuliuue looga "Unustanud iseenda", mis peaks meelde tuletama igaühele, et kõik hea algab meist enesest.

Pärli uueks lauljannaks sai otsingute järel Merlin Purge. 21-aastane neiu, kel kogmus nii Eesti Laulu lavalaudadelt Super Hot Cosmos Blues Bandi taustalauljana kui ka end kitarril saates ja esinedes arvukates Eestimaa paikades. Uue väljakutse ja Pärliga liitumise kohta arvab Purge, et koostöö saab olema põnev. "Selle nimel ma siiani tööd teinud olengi, et mind märgataks," ütles Purge.

Bändi looja ja eestvedaja Tarvo Valm on bändi uue laulja suhtes samuti elevil. "Mul on hea meel, et Merlini leidsime ja Pärl saab taas tegutsema hakata uue hooga. Suvi on ju tulemas ja on ainult tore, kui kodumaine muusikamaastik muutub kirevamaks nagu loodus akna taga," lausus Valm.

Valm sõnas, et uue looga soovib ta öelda, et inimene ei tohiks pidevalt teiste elu elades unustada iseend.

Lisaks Merlin Purgele annavad Pärlile muusikalist helki The Sunist tuttav Tarvo Valm trummidel ja muusikud Silver Suu kitarril ning Joel Berg basskitarril.

Ilmus Epp Kõivu tantsuline lugu „Sütelkõnd“

Vastvalminud singel “Sütelkõnd” on täis kevadist energiat ning märgib Epu tagasijõudmist elektroonilise tantsumuusika juurde.

Lugu räägib Epule omasel seikleval moel raskustest ja nende ületamise vabadusest. Vaatamata sellele, et Epp hetkel lavalaudadel ei figureeri, meenutab ta uue singliga, et kirg muusikategemise vastu on endiselt alles ja ka loominguliselt vaiksemad perioodid võivad aeg-ajalt üllatusi pakkuda.

Loo produtsendiks on M3itis, kellega varasema koostöö tulemusel on sündinud lugu “Naerukajakad (selle õhtu panen loopima)”. Laulusõnade autorid on Kaarel Rundu ja Mikk Siemer.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge