Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 18
03.05.2017
Ansambel Naised Köögis jagab SoundCloud’is ahjusooja laulu “Aasta ema”

Kollektiivi kommentaar sotsiaalmeedias on järgmine: “Ansambel Naised Köögis, kes salvestab parajasti uut plaati, hakkas ühel õhtul omavahel koos sõbrannade, emade-isade ja lapsehoidjatega arutama päevakajalist Aasta Ema teemat. Hommikuks oli sündinud uus lugulaul, mis kohe Peeter Salmela kaasabil tema stuudios salvestati. Lugu tehes sattusid kõik uudsesse rolli: Kristiina Ehin hakkas räpivõtmes sõnu pilduma, Sofia Joons andis trummidele tuld, Katrin Laidre küttis saadet kandlel ja kontravannil, Kairi Leivo pigitas parmupillist viimase välja ning pani proovile oma näitlejameisterlikkuse, lapsedki said sõna sekka öelda.

Nii sündis ühe ööpäevaga lugu “Aasta ema”, mis räägib kaheksa lapsega maal elavast üksikemast, kes ka soovib Aasta Emaks kandideerida.

Nevesis avaldas albumi „Pink Magnet Masters“

2008. aastal Paides loodud rokibänd Nevesis avaldas 28. aprillil oma uue albumi “Pink Magnet Masters”.

Helikandja on lindistatud sessiooniti Martin Kikase “Ö” Stuudios aastatel 2015 ja 2016. “Pink Magnet Masters” on bändi sõnul eksperimentaalne otsing läbi erinevate žanrite, mis stiili poolest traditsioonilistest reeglitest kinni ei hoia. Lüüriliselt on album küllaltki eneseirooniline ning inspireeritud läbielatud emotsioonirohketest hetkedest. Kuigi üldine pilt võib algselt jätta väga sünge mulje, on album iga kuulaja enda tõlgendada ja avastada.

Albumikujunduse on loonud kunstnik Andres Rohtma.

Nevesis on:

Erki Reim – kitarr, vokaalid

Bert Järvet – bass

Ken Koemets – trummid

Kiina Vargo – kitarr, klahvid, taustavokaal

Eliis Pärna esitleb elektroonilist muusikat

Järgmisel neljapäeval toimub Von Krahli saalis Eliis Pärna uue loo “Freedom” Marokos filmitud muusikavideo esitlus.

Lisaks saab esimest korda live’is kuulata ka teisi Eliisi ja Meelis Meri koostöös valminud lugusid.

“Minu jaoks on tegemist väga erilise õhtuga, sest esitan esmakordselt laval elektroonilist muusikat koos just selle projekti jaoks loodud bändiga. Lisaks oli meil novembris põnev Maroko reis, millest sündis minu esimene muusikavideo. Ootan juba, et saaksin neid emotsioone kõigiga jagada,” sõnas Eliis.

Lavale astuvad Eliis Pärna, Henri Kuusk ja Meelis Meri. Muusikavideo “Freedom” autorid on Sander Allikmäe ja Mart Vares.

Uksed avatakse 4. mail kell 20.00, kontsert algab kell 21.00.

Krunks More avaldas hoogsa muusikavideo

Popfolkbänd Krunks More avaldas hoogsa muusikavideo, mis bändiliikmete endi sõnul paneb jala tatsuma ja aktiviseerib naerukurrud.

Uus lugu sobib nii lõbusale tantsuõhtule kui ka unisesse hommikusse, kui on vaja päev hoogsalt käima tõmmata. “Anna aega” turgutab tuju ning kannab olulist sõnumit: selleks, et tähtsad asjad saaks tehtud parimal viisil, tuleb endale ja olulistele tegemistele aega anda.

Ka ansambli nimi on valitud taotluslikult mitmetähenduslik ja väikese vimkaga. Krunks More võiks eesti keeles tähendada, et Krunksi Rohkem, ehk lõbutse ja naudi elu rohkem, lisa sellele vürtsi ja krutskeid täpselt nii palju, kui õnneks tarvis. Lisaks vihjab bändi nimi ka eestlaste poolt armastatud raamatukangelasele Kunksmoorile – võimsale, targale ja ääretult heasüdamlikule Eesti naisele, kes elab kooskõlas looduse ja iidsete salatarkustega.

Hiired ja Tihased esitleb esimest laulu

Täiesti uus muusikaprojekt Hiired ja Tihased on saanud valmis oma esimese loo “Kui sa vaid teaks”. Ja nii nagu linnu-loomariigis, kus hiir sümbolina kujutab inimese miniatuursust maapinnal ning tihane taevastes avarustes, kus puuduvad nähtavad piirid, on see lugu vastukaaluks kõigile, kes peavad tänapäevast elu liiga kiireks ja vihaseks, aga ka neile, kes ei pea. Pärast Raido Lillebergi (trummid) aastate pikkust arutelu Ahto Nellisega (laul), "et peaks ikka midagi tegema", mindi koos sõbra ja endise bändikaaslasega stuudiosse ja salvestati esimene lugu. Abiks kutsuti head sõbrad ja suurepärased pillimehed: Sven Varkel – taustalaul, Tõnu Hallik – elektrikitarr, Ivo Etti - bass ja akustiline kitarr, Tarmo Sillaots - Hammondi orel. Loo miksis ja masterdas Ivo Etti, muusika ja sõnade autor on Raido Lilleberg.

Trad. Attack! esitleb maailmas uut albumit

19. mail ilmub Trad.Attack!’i teine täispikk stuudioalbum “Kullakarva”, mida tutvustatakse üle maailma.

Trad.Attack! jõuab sellel suvel oma uue muusikaga Tšehhi, Saksamaale, Luxemburgi, Poola, Rootsi, Portugali, Taani ja mitmel korral Inglismaale. “Kullakarva” albumit tutvustatakse ka naabritele Lätis ja Soomes. Lisaks ületatakse Euroopa piire ja esinetakse kaks korda Venemaal ning toimub ka pikem tuur Kanadas. Mitmed Euroopas toimuvad kontserdid on osa EV100 tähistamisest. Sügisel jätkub tuur nii siin kui seal pool ookeanit, täpsem info kontsertide kohta pannakse üles bändi kodulehele.

Eesti publiku ette jõuab Trad.Attack! samuti, aga vaid kahel korral – 30. juunil Tallinnas Telliskivi Loomelinnaku hoovis ja 26. augustil Setomaal Treski Küüni heinamaal. Need kaks kontserti saavad olema väga erilised, sest esinetakse kodupubliku ees ja lavale tuuakse võimas visuaal- ja valgusshow.

Trad.Attack!’i tuurigraafikut saab jälgida siit: www.tradattack.ee.

Eesti euroloost ilmus puhkpilliversioon

Puhkpillikoosseis Brassical avalikustas lustliku tantsuversiooni Eesti euroloost “Verona”.

Kollektiiv kirjutab Facebookis: “Oleme jõudnud oma kolmanda videoni ja seekord lülitusime Eurovisiooni lainele. Sel aastal sõidavad Eestit esindama Koit Toome ja Laura looga “Verona”. Panime rahvariided selga ja tegime sellest loost tantsulisema variandi. Ja nüüd kõik polkat tantsima koos Brassicaliga!”

Brassical on noorte pillimeeste poolt 2011. aasta sügisel loodud brassansambel. Koosseisu kuuluvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased ning Tallinna Muusikakeskkooli õpilased. Ansambel sai loodud inspireerituna maailmakuulsast Mnozil Brassist ning endi soovist mängida nooruslikumat ning vähem akadeemilist muusikat brass-koosseisuga.

 

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar