Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 19
09.05.2017

Sandra Nurmsalu avaldas isiklikust elust inspiratsiooni saanud laulu

Sandra Nurmsalu tuli välja uue singliga “Kevad on alati alles”, mille muusika on loonud Sandra koos Pille Piiri ja Priit Pajusaarega, sõnade autoriks Aapo Ilves.

“Kevad on alati alles” on inspireeritud lauljatari enda elust.

Sandra kirjeldab lugu nii: “Meie kõigi sees on teadmine, et see üks ja õige inimene, keda hoida ja armastada, on kusagil olemas. Ma tunnen igal hommikul silmi avades, et ärkan justkui unenäosse. Juba 13-nes kevad armastuses, millest on sündinud kaks uut elu ja kus on iga päev nii palju õppida maailma ja iseenda kohta. See on habras ja igavikuline ühel ajal, müstiliselt ilus ja sügav,” kirjeldab lauljatar.

Selle aasta alguses alustas Sandra Nurmsalu koostööd helilooja Priit Pajusaarega, kellega avaldati märtsis laul “Jäälilled” .

Samuti on Sandra muusikatiimis andekas pianist ja produtsent Pille Piir, kes ongi produtseerinud “Kevad on alati alles” stuudioversiooni ja kellega on lauljatar viimased aastad koos kontserte andnud.

Koostööst Priit Pajusaare ja Pille Piiriga on oodata peagi mitut uut lugu.

Margus Vaher kutsub kelmika singliga naeratama

“Kui inimesed ennast südamest avavad, on maailm alati poole parem,” räägib Margus, kes on viimastel aastatel võtnud südameasjaks meeste-naiste vaheliste vürtsikate suhete nüansside avamise.

Uus lugu sündis Marguse sõnul ühel mõnusal kevadpäeval, kui loo kaasautori Paul Neitsoviga Riia pargipingil jämmiti. Lugu kirjutati loo poole tunniga ja alguses oli selle pealkiri hoopiski „Wondergirl”. Eestikeelsed sõnad kirjutas Margus loole vahetult enne salvestamist aprilli alguses. „Väljas oli päike, õhus oli juba kevade lõhna ja nii sündiski veidi kelmikas heatujulugu „Naerata”,” kommenteeris laulja.

Laulu muusika on kirjutatud koos kitarrist Paul Neitsoviga. Loos musitseerivad veel bassil Eduards Glotovs, toonmeister ja trummid Asko-Rome Altsoo ning naishäälena heliseb loos Brigita Murutar.

Uus suvelugu kutsub inimesi elu voolu usaldama ning teineteisega oma elu jagama. Naeratades.

Uus artist Poppy avaldas esimese singli

Eesti muusikamaastikule on tekkinud uus artist nimega Poppy, kelle avasingliks on lugu “Summer Night Queen”.

Lugu räägib kahe inimese vahelisest keemiast, kirest ning tunnetest. Video sai filmitud tantsustuudios, Poppy on loo ja videoga rahul ning enda sõnul kogemuse võrra rikkam.

Lähiajal on tulemas veel ka üks suvine lugu nimega “Paradise”, mis ilmselt ilmub suve alguse poole juunis. Lisaks üks rahulikum ballaad, mille videovõtted algavad juunis või juulis.

Sunlighti kibeleb lavalaudadele ja tutvustab kolmandat singlit

Uus tantsumuusikaansambel Sunlight avaldab kolmanda singli pealkirjaga “On Veel Teisi”. Sellele 90-ndate hõngulisele loole on oma hääle andnud ka üks väga tuntud lauljatar, kelle nime hoiab bänd esilagu veel saladuses. Stuudioseinte vahel käib aga suur töö uute lugude kallal ning sügiseks on valmis täispikk esinemiskava. Bändi solisti Kristo sõnul kibeleb terve punt juba lavalaudadele ning rahvale kingitakse kindlasti tõeliselt positiivne ja tantsuline elamus.

Värske kõlaga Eesti artist Eleryn andis välja debüütsingli „Möödapääsmatu“

Laulu on noorele ning energiast pakatavele Elerynile kirjutanud muusikud Dagmar Oja ja Karl Kanter. Teksti autor on Marilyn Jurman.

Eleryni arvates on “Möödapääsmatu” täpselt see lugu, mis haarab koheselt kaasa ja võib hommikust õhtuni peas kedrata. Lauljatari sõnul on meeldiv osa saada sellest positiivsest laengust ning ta loodab, et see jõuab ka kuulajateni.

Eesti üks tuntumaid taustalauljaid ning singli kaasautor Dagmar Oja lisab "See lugu on minu esimene koostööprojekt laulukirjutajana. Mul oli väga hea meel, kui Karl pakkus mulle selle loo meloodia välja mõelda. Protsess oli kiire, see viis tuli üsna kergelt ja kiiresti. Meie omavaheline koostöö on olnud muusikutena juba päris pikk ja usun, et loomingulises plaanis see liigub samuti tõusvas suunas. Samuti oli väga põnev töötada koos Eleryniga. Ta on andekas ning vokaalselt väga võimekas laulja. Usun, et ta leiab kiiresti tee kuulajate südametesse!”

Laura avaldas kogumiku oma parimate lugudega

Vaid mõned päevad enne Eurovisiooni ilmus Laura "Greatest Hits" kogumikalbum.

2008. aastal ilmunud "Lihtsad asjad" ja "581 C" on Eesti autorite ühingu andmetel viimase aastakümne enim mängukordi saanud lood Eesti raadiojaamades ning paljud Laura singlid on selles edetabelis kõrgetel positsioonidel.

Plaadilt leiab kõik Laura senised ametlikult ilmunud singlid "Moonwalkist" "Veronani".

11. mail astub Laura koos Koit Toomega üles Kiievis Eurovisiooni lauluvõistlusel Sven Lõhmuse looga "Verona".

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge