Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 20
15.05.2017
 Ultima Thule tähistab juubelit

Eeloleval suvel toimub rokkansambli Ultima Thule kontserttuur koos bändi kunagise solisti Tõnis Mägi ning noorema generatsiooni multitalendi Vaiko Eplikuga. Ansambel on saanud valmis ka uue loo, mil pealkirjaks “Patrioot”.

Värske laulu autorid on Riho Sibul ja Jüri Leesment ning muusikapala salvestati Linnahalli stuudios.

Juulikuus tähistab Ultima Thule seitsme kontserdiga oma 30. sünnipäeva. Kontserdid toimuvad Tallinnas, Pärnus, Raplas, Rakveres, Kõltsu mõisas, Põlvas ja Tartus.

Frankie Animal tuli välja uue laulu ja videoga

Indie-rock ansamblil Frankie Animal ilmus uus singel pealkirjaga “Pretty Late”, millele on filmitud ka värvikas muusikavideo.

Singli sõnade autor Jonas Kaarnamets ütleb, et tema jaoks on tegemist täieliku meeleolulooga, mida ta hea meelega kuulaks reede õhtul enne peole minekut.

Rocca al Mare koolis üles võetud muusikavideo süžee mõtlesid välja bändiliikmed ise, režissööriks on Ken Oja. “Ma arvan, et video täiendab loo cooli, kuid samas veidi eneseiroonilist ja totakat atmosfääri väga hästi,” kommenteerib Frankie Animali bassist Jan Christopher Soovik. “Eriliselt hea meel on selle üle, et saime kogu võtteplatsil olnud erilise energia ka videopildis tabatud. Tahakski siinkohal tänada kõiki, kes videoga seotud on – arvan, et tegime väga ägeda asja!” lisab ta.

Traffic ja Lenna tulid välja koostöösingliga "Varjud"   

Uus lugu sündis Eesti Laulu akadeemias ning selle muusika autorid on Isabelle Ljunggren, Krzysztof Zalewski ja Stig Rästa. Sõnad kirjutasid Lenna Kuurmaa ja Stig Rästa.

Tegu on esimese singliga Trafficult, mis ilmus pärast Stig Rästa lahkumist ansamblist eelmise aasta septembris.

Ansamblil Ouu ilmub kevadel uus EPga

Ansambel Ouu on muusikabisnisis tagasi endi sõnul puhtatõulise rock’n’roll singliga, millel pealkirjaks “Payday”.

Varasemalt kaootiliste indierütmide ning harmooniliste kosmosemeloodiate poolest tuntud Ouu tuleb sellel kevadel välja uue EP’ga “Papa Solveig”, mis on oma eelkäijatega võrreldes tunduvalt rohkem vanakooliroki hõngu.

“Tegemist ei ole niivõrd uue suuna võtmisega, kui et pigem on see ammuse soovi täideviimine. Oleme algusest peale tahtnud välja anda sellist teravat rokikogumikku, millega korraks jalad täiega maa sisse kinni lüüa,” sõnas ansambli liige Tiit Liblik.

Silver Sepp ja Kristiina Ehin tutvustavad uut loomingut

Silver Sepp ja Kristiina Ehin astuvad juunikuus läbi noore ja õitseva heina lavale, kaasas uhiuus plaat ja uusim raamat.

“Rohtumised ja kohtumised” on muusika ja kirjanduse ringreis ning kohtumispaik kõigile, kes naudivad ebatavalistel ja iseleiutatud pillidel loodud laule, jutuvestmist ja luulelist sõnajõudu. Aja ja inimolemuse mõtestamine on Kristiina ja Silveri luule ning muusika ühised märksõnad, kuid nende kokkusobimine pole peamine eesmärk.

Kapteniks õppiv Silver tõmbab vanale kastiautole purje peale ja ehitab sinna ebatavalise, loodusesse sulanduva purjelava, millesarnast pole ilmas enne nähtud. Üllatusi täis kava on improvisatsiooniline ja kordumatu, võimaldades nii süvenenult kuulata kui ka ohjeldamatult kaasa elada ja tantsida.

Pärast kontserti lõkke ääres kakaod rüübates võib külaline koos esinejatega tõdeda, et selle suve lilled on end lõpuks õitsele võidelnud ja rohtunud rajad võivad viia müstiliste kohtumisteni…

Trad.Attack! avaldas kolmanda singli albumilt „Kullakarva“

Trad.Attack! avaldas oma uuelt albumilt järjepanu kolmanda singli, mis kannab pealkirja “SÕIT”. Album “Kullakarva” ilmub 19. mail. Siis alustab bänd ka ülemaailmset esitlustuuri UK-st.

Loo “Sõit” tekst koosneb vanadest liisusalmidest ning oma maheda tämbri on eeslaulja rollis andnud palale tuntud näitleja Aivar Tommingas.

Jalmar Vabarna loost: “Tundsime, et sellele plaadile võiks üks EDM’ilik lugu ka ikka jõuda. Tükk aega oli see puhtalt torupilli lugu, kuid siis leidsime äraütlemata veidrad ja põnevad liisusalmid ning lugu sai väga tugeva sotsiaalse mõõtme. Me kõik ju oleme kunagi mänginud ja liisusalme lugenud.” Liisusalmidega selgitatakse välja roll – kellele viimane sõna langeb saab rollist vabaks või uue rolli.

Trad.Attack! annab sellel aastal Eestis ainult kaks kontserti – 30. juunil Tallinnas Telliskivi Loomelinnaku hoovis ja 26. augustil Setomaal, Treski Küüni heinamaal. Piletid on eelmüügis Piletilevis.

Uus ansambel Revals tuli välja esimese looga

Uus Eesti bänd Revals andis välja oma esimese loo, mis kannab pealkirja “Allpool jõge”.

Revals on 2017. aasta kevadel alustanud rock-bänd, mille juured on sügaval kantris, bluusis ja folgis. Ansambel esitab emakeelset omaloomingut, milles iga noot ja sõna on väga kaugel juhuslikkusest.

“Allpool jõge” on Revalsi esimene singel, mis viib kuulajad endassevaatavale mõtterännakule. Elu ja surm, mis teineteist taga ajavad…

Laulu autor on Martin Saaremägi.

Pala salvestas Alan Urva Redeye Stuudios. Miksis ja masterdas Romet Pott.

Ansamblis teevad vokaaliga kaasa Rait Sohkin, Freddy Tomingas, Merlin Purge.

 

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar