Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 13.nädal
05.04.2010
Kas Shanon läheb laiali?

1. aprillil jõudis meediasse uudis selle kohta, et reedel 2. aprillil annab oma viimase kontserti Eesti Muusikaauhindade valimisel rahva lemmiku tiitli võitnud Shanon. Ansambli Shanon looja ja kitarrist Janek Harik ütles, et iga asi saab kord otsa. «Praegusel masu ajal on bändi tegemine ikka paras piin, eriti kui sellest sõltub su igakuine sissetulek - kontserte on lihtsalt nii vähe,» lausus Harik. Shanoni liikmetel pole karta töötuks jäämist ja enamik bändist leiab peagi rakendust ansambli HND ridades. «Kui Iron Maidenis on kolm kitarristi, siis HND's on siiani olnud vaid üks. Oleme pidanud ammu plaani võtta oma ridadesse teine kitarrist, aga nüüd saame neid juurde lausa kaks,» lausus HND vokalist Tarvo Mölder. Shanon on eestikeelset meloodilist popp-rokki viljelev bänd. Bändi loojaks on Janek Harik ning bändi alguseks loetakse aastat 2007. Lähiajal saame teada, kas uudisel ka tõepõhja on!


Valiti Noortebändi eelvoorudesse pääsejad

Noortebänd 2010 konkursile saabus 86 demo, mille hulgast žürii valis välja 28 bändi, kes pääsevad konkursi eelvoorudesse. Esimene eelvoor toimub 8. aprillil Tallinnas. "Igas eelvoorus osaleb seitse bändi, kellest finaali pääseb kaks. Ühe bändi valib publik kõigi nende vahel, kes finaali ei pääse. Publiku lemmik saab otse finaali," selgitas konkursi peakorraldaja Kadi Maarand. "Täpset statistikat ei teinud, aga tunne jäi küll selline, et vähemalt pooled bändidest tegid metalcore'i või college punk'i. Tase iseenesest ei olnud teab mis madal, aga eredaid hetki oleks võinud veidi rohkem olla. Üldiselt on noored aga tublid," ütles žüriiliige Ahto-Lembit Lehtmets. Noortebänd 2010 eelvoorudesse pääsevad esinema: Animal Drama, Randomness is a sea, X-Panda, Ilja& MostBand, Lyyn, The Brackets, Rising Sun, Meelik, Oak Tree, Her Memorial Discourse, Embrö, Trade, Noisebleed, Ikoon, The Rob Findels, Our Story, Lahingvombat, Twins Inc., Merwis, Square Face, Anette Marionette, Justified Olöf and the Zippy, Nightly Skyline, Joseph Inch., JMIYB, Sold, Dusty Leaves, Ferry. Eelvoorud toimuvad Tallinnas klubis Rock Cafe (8.04), Pärnus klubis Sugar (15.04), Tartus klubis Plink Plonk (23.04) ja Viljandis klubis Puhas Kuld (29.04). Finaalkonkurss toimub 13. mail Tallinnas Rock Cafes.

Vene klassika jõuab lavadele


Kontsert "Seitseteist kevadist hetke" - see on 17 võrratut laulu armastatud vene filmidest "17 kevadist hetke", "Armastus tööpostil", "Moskva pisaraid ei usu", "Briljantkäsi", "Kaukaasia vang", "Kolm musketäri", "Hüva leili", "Krokodill Gena" jpt. Valdavalt kinoekraanilt tuntud laule on eriti põnev kuulata elavas esituses. Just sellist võimalust pakuvad meile suurepärased lauljad-näitlejad Gerli Padar, Ülle Lichtfeldt, Eduard Toman ja Aleksandr Ivaškevitš. Kontserti on lavastanud ja vahetekstid kirjutanud Ain Mäeots. Kõik laulud kõlavad originaal- ehk vene keeles, vahetekstid eesti keeles. Kontsertid toimuvad:
4. aprillil kell 17 Jõhvi Kontserdimajas
6. aprillil kell 19 Estonia Kontserdisaalis

Terminaator rokib Elmari Tartu peol

Üle pika aja on kohalik rokisaurus fännide rõõmuks taas Lõuna-Eestis. Raadio Elmar ootab eesti muusika sõpru Terminaatori esinemisest osa saama reedel, 9. aprillil klubis Tallinn. Elmarile antud intervjuus rõõmustas Jaagup toimuva üle väga ning lubas kõigi bändimeeste poolt kõva kontserti kustumatute hittidega mitmest aastakümnest. “Viimasel ajal on esinemisi harva ja saame iga esitust lihvida viimase vindi peale. Muusika on meie sõpradepundi suur kirg ja hobi,” rääkis Jaagup. Uksed avatakse reedel kell 23. Vabapääsmeid loositakse Elmari soovisaadetes. Täpsem info: starmusic.ee.

Hannah tõusis tabelijuhiks

Hannah’i uus singel "I Believe In You" jõudis Music Week Upfront Club Chart esikohale! See tähendab, et lugu on hetkel Inglismaa klubide ja DJ’de absoluutne lemmik ning loo remikse on võimalik kuulda pea igas ööklubis üle terve Inglismaa. "I Believe In You" on kirjutatud Hannah’i ja Steve Bookeri koostööna, loole on teinud remiksid Bimbo Jones, Riff&Rays, Cahill, Fred Falke, The Sharp Boys, Dominatorz, Michael Woods, Ali Wilson&Tristan Ingram, Lee Dagger ja Marc JB. Et Music Week Upfront Club Chart tabelit koostatakse DJ-de tagasiside põhjal, on Hannah teinud ainuõige otsuse, kaasates mitmeid hetkel hinnatuid remiksijaid. Nii pälvib laul tähelepanu võimalikult erinevates klubides ja raadiote tantsusaadetes ning loogiline oleks ka hilisem müügitabelite edu. Hannah on sõnatu. UK Music Week kajastab kõiki ametlikke Inglismaa edetabeleid, see on nö Euroopa muusikapiibel, nagu seda on Billboard USA’s ning kõik endast lugupidavad raadiojaamad üle Euroopa jälgivad ja järgivad Music Week edetabeleid. Mida ütleb esimese eesti lauljatarina Inglismaal nii kõrgele positisioonile jõudnud Hannah oma edu kohta? „Olen lihtsalt sõnatu, lugu sisenes kõrgeima uue tulijana tabelisse ja nüüd siis esikoht! Pole vist väga raske arvata kui õnnelikuks see uudis mind tegi!“ Ametlikult ilmub singel müügile 3.mail 2010.

Hannahil valmis animeeritud video

"Võtted erinesid kardinaalselt eelmistest videotest, kuna "I Belive In You" video on animeeritud," rääkis lauljatar Hannah läinud nädala oma uuest muusikavideost. "Videos astuvad üles väikesed tulnukad, kes esialgu on väga umbusaldavad ja uudishimulikud. Nad ei ole mitte kunagi näinud päikest või lilli, mesilasi ega libikaid. Nad ei tea, mis on tants, muusika ja armastus. Siinkohal jätan otsad lahti, et oleks mida oodata ..." rääkis Hannah Publikule.

Vilgats palkas eratreeneri

Lauljatar Kaire Vilgats Lõhmus pühendub trennile ja tervislikule eluviisile siis, kui hoog peale tuleb. Ta on enda suhtes kriitiline ja arvab, et on ikka väga käest ära läinud. Kaire räägib ajakirjas "Kodutohter", et palkas paar aastat tagasi muusikali "Nii on meil moes" tarbeks endale eratreeneri, et iga päev trennis käia. "Pidin kaalus alla võtma ja saavutama hea võhma. Tegin nii jõudu kui aeroobset, lisaks jälgisin vastavat dieeti. Mulle meeldis! Katkestajaks oli seekord tita Karin, kuigi kergemat trenni oleksin ju võinud edasi teha, teeb Kaire endale etteheiteid. Kaire jutustab, et on ligi 10 korda ka kaalujälgija olnud, kuid ekstreemseid dieete ta ei pea. "Tegelikult tohib ju süüa kõike. Olulised on kogused ja järjepidevus. Mõnikord pole mul trenni minnes vaim veel päris valmis olnud, aga olen end ikka kohale vedanud ja siis saanud mõnusa laengu," räägib Kaire.

Elmaril käis külas Anmatino

Anne ja Elmar käisid Elmaris külas ja rääkisid enda tegemistest ja plaanidest. Lapsest saati muusikaga seotud pealinna noormees Elmar sattus bändi pärast Mati lahkumist ja pühendumist teisele bändile. Anmatino mänedžer Gunnar Loho näinud Elmarit ühel võistlulaulmisel ning võtnud ühendust kohemaid, kui koht bändis vabanes. Nüüdseks on koostöö kenasti sujume hakanud nii stuudios kui esinemistel. Suveks on bändil plaanis välja anda megamiksiplaat, kus kokku miksitud kogu loominguparemik. Sügisel võib oodata aga uue materjaliga täispikka albumit. Teine singel uuelt albumilt kannab nime “Tunded leegivad” ning loo originaal kuulub ansamblile Da Buzz (“Wonder where you are”).
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar