Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 21
23.05.2017
DND avaldab sügisel albumi

Ansambel DND teatas, et sügisel tuleb neil välja plaat pealkirjaga  “Kõikide haiguste ravi”. Bänd avaldas ka uue singli “Kuidas kuivab värv”. Laulule on filmitud ka muusikavideo, mille autor on Heini Heinlaid.

Kollektiivi on võimalik näha ja kuulda juulis toimuval festivalil „Amme rock”.

Helen Adamson avaldas Eesti Laulu akadeemias sündinud suvise singli “Me ärkame”

Heleni sõnul kõnetas see laul teda esimesest hetkest, mil ta seda kuulas. Ta lisab, et loo harmoonia on kaasahaarav ning meedejääv ja Marek Sadama kirjutatud sõnad panevad laulu tõeliselt elama. Uue laulu „Me ärkame“ muusika autoriteks on Oliver Rõõmus, Rolf Roosalu ja Stewart James Brock.

Heleni ja loo ühe autori, ansambli Púr Múdd liikme Oliver Rõõmuse teed viis kokku neli aastat tagasi Heleni poolt ellu kutsutud loengusari “Ei kiusamisele!”. “Hommikuti loengutesse sõites jagasiti tihti üksteisega uut muusikat. Oliveri produtseeritud lood kõlasid Heleni arust suurepäraselt ning sealt tekkiski idee koostööks.

Laulja ja laulukirjutaja Marek Sadam kirjutas laulule sõnad ning lisas loole suvist kergust ja positiivsust. “See viis võiks kõlada nende huulil, kes uitavad suvise öö ja hommiku vahel. See on neile, kes on teel suvepeolt koju või neile, kes enne tassikest kohvi avavad akna uue päeva esimestele kiirtele. Selles on nii päeva püüdmist kui ka magusat valu,” avas Sadam loo tähendust.

Ranele andis välja teise singli pealkirjaga „Õnnelik öö”

Viljandist pärit Ranele Raudsoo üllitas aprillis oma debüütsingli “Lõpp on lool”. Nüüd on väljas ka järgmine singel pealkirjaga “Õnnelik öö”.

Ranele esimene lavakogemus oli lühikest aega ansamblis NightLight Duo, enne selle lõplikku lagunemist. Pärast Viljandist Tallinnasse kolimist sai Ranelest praegugi tegutseva ansambli IZ-58 solist.

Paar kuud tagasi tehti talle pakkumine hakata tegema koostööd TM Production Management’iga, mille artistideks on Astra, Nancy ja Estin. Mõlemaid pooli rahuldas kõik – muusikavalik, hääl, plaanid, suhtumine ning kiirelt valmiski projekt Ranele.

Menubänd Meie Mees üllitas üle pika aja ahjusooja singli pealkirjaga “Naabriplika”

Juulikuus toimub ansambli kontserttuur “Nagu 20 aastat tagasi”, kus astuvad üles ka Patune Pool ja Hellad Velled. Kontserdid toimuvad:

20.07 Viljandi Laululaval

21.07 Põlva Intsikurmus

22.07 Pärnu Vallikäärus

23.07 Rapla laululaval

Mariliis Jõgeval ilmus hoogne singel “Tuhat korda”

Pala on esimene ametlik väljalase tema juulis ilmuvalt debüütalbumilt. “”Tuhat korda” on lugu, mis haarab kaasa ja seal on see miski, mis jääb kummitama,” rääkis Mariliis. “Ma panin kõik enda mõtted ja emotsioonid nendesse lugudesse, seega see muusika peegeldabki mind kõige paremini. Ma ei jõua ära oodata, mil saan kogu albumit teiega jagada. See tuleb väga hea popalbum,” lubas Jõgeva.

Plaadil kõlavad kümme täiesti uut lugu, mis on lauljatari enda ja tema produtsendi Oliver Mazurtshaki kirjutatud ning produtseeritud.

Albumi tegemisele on kaasa aidanud veel paljud teisedki muusikud.

Lenna ja Estonian Voices lähevad tuurile

Lenna Kuurmaa ning viimastel aastatel palju lained löönud ja auhindu napsanud

vokaalansambel Estonian Voices lähevad augustis koos mini-suvetuurile "Ootab armastus".

Kaasas on ka Lenna bänd ja üheskoos jõutakse viite looduskaunisse Eesti kontserdipaika.

Lavale tullakse nii koos kui ka eraldi, esitusele tulevad mõlema bändi parimad lood ning palju põnevaid ühislugusid, osad neist on juba teada igale Eesti muusikasõbrale, aga ka täiesti värsked lood, mis on kirjutatud spetsiaalselt selle tuuri jaoks.

"Loomulikult oli koostöö aluseks esmalt muusikalise maitse sobivus. Kuid eelkõige meeldib meile Lenna hääl ning andekad muusikud tema bändis," sõnasid muusikud Estonian Voicesest.

"Oodata on mõnusat vibe'i ja sooja, suvist atmosfääri. Meil on seniste proovide käigus tekkinud juba väga vahva sünergia," lubas Lenna.

Kontserdid toimuvad:

K 02.08 Tallinna Kultuurikatla aed, Pada kell 20.00

N 03.08 Luunja roosiaed kell 20.00

L 05.08 Pärnu Reiu jõe kallas kell 20.00

P 06.08 Varbuse muusikamõis, Põlvamaa kell 16.00

K 10.08 Viimsi vabaõhumuuseumi õu kell 20.00

Miljardid avaldasid singli „Olendid”, täispikka albumit on oodata sügisel

Miljardid on Eesti tippmuusikutest koosnev bänd, mille koosseisu kuuluvad Marten Kuningas (solist), Kristjan Kallas (trummar), Peedu Kass (basskitarrist) ja Raul Ojamaa (kitarrist).

Miljardite muusikastiili võib iseloomustada, kui tugeva eneseirooniaga (eso)rock`i.

Laul „Olendid“ räägib Marteni sõnul inimese hiilgusest ja valust. Mõnikord on nukker näha inimest ennast ja oma ümbrust hävitamas. “Olendid” tuletab meelde, et see on ainult mäng, ja et kõik on tegelikult OKEI, sest kusagil eksisteerib tasand, kus kõik lihtsalt on - ilma võitluse ja kannatuseta, vaba ja mänglevana.”

Marten Kuningas ja ansambel Miljardid sõlmisid lepingu maailma suurima plaadifirmaga Universal. Bändimeeste sõnul on see samm bänditegemises edasi.

Muusikud lisasid, et tänu plaadilepingule saavad nad igapäevaselt keskenduda ainult muusikale ja oma ala professionaalid teevad kõik ülejäänu.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket