Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 22
30.05.2017
1. juunil ilmub lastelaulude plaat „Mina ka“

“Mina ka!” pakub rõõmu igale pere liikmele – emadele, isadele, tirtsudele, põnnidele, poistele ja tüdrukutele.

Plaadil kõlavad meile kõigile tuttavad lapsepõlvelaulud, mis saanud uue, hoogsa ja rütmika kuue.

“Mina ka!” lastelaulude kogumik on mõtteline järg 2016. aaasta kevadel ilmunud plaadile “Sinust ongi mu laul”.

Plaadil laulavad: Ivo Linna, Kristel Aaslaid, Liis Lemsalu, Birgit, Ott Lepland, Daniel Levi ja   Liisi Koikson. Kaasa teevad ETV Lasteekraani Muusikastuudio lapsed. Produtsendid: Timo Vendt ja Indrek Sarrap. Kaanepildi on teinud Navitrolla.

Lisaks antakse kolm kogumikku tutvustavat kontserti: 31. mail kell 19.00 Tartu Vanemuise Kontserdimajas, 1. juunil kell 19.00 Pärnu kontserdimajas ja 4. juunil kell 17.00 Tallinna Nordea kontserdimajas.

Cathouse Radio uus video on kokku pandud viie aasta jooksul joonistatud piltidest

Ansambli Cathouse Radio videos “You’re The Kind Of Girl” on kasutatud suupillimängija ja laulja Alar Kriisa umbes viie aasta jooksul joonistatud pilte.

Ühel hetkel tekkis mõte kogunenud töödest, mida on nüüdseks 300 kuni 400, valida välja ja vormistada terviklikum animatsioon. Oma bändi laul sobis selleks ideaalselt ning nii see video sündiski, teatab ansambel.

Cathouse Radio on Tartu bänd, kelle muusika on tugevalt mõjutatud New Orleansi ja Chicago bluusist. Ansambel vürtsitab seda rocki, kantri ja isegi pungiga.

Cathouse Radiolt on oodata aasta lõpuks teist stuudioalbumit, lähiajal näeb bändi avalikult 17. juunil R&B Blues Festivalil Lätis ning 28. juulil tuletorni kontserdil Rannapungerjal.

Kerli Kivilaane uus lugu sündis koostöös Carl-Philip Madisega

2013. aasta maikuust kuni 2016. aasta jõuludeni popisugemetega hiphop ansamblis Põhja-Tallinn laulnud Kerli Kivilaan üllitas koos Carl-Philip Madisega ingliskeelse loo “Explore”.

Kerli Kivilaan on varem avaldanud kaks soolosinglit: 2015. aasta alguses tuli tal välja “Mõõnast tõusuni” ja 2016. aasta suvel “Siis kui”.

Värske pala “Explore” kohta kirjutab Kivilaan Facebookis järgmist: “Endalegi ootamatult tegin ka oma operaatori, režissööri ja monteerija debüüdi. Isiklik soovitus: manustada koos Eestimaa suvega. :)”

Silver Sepp avaldas laulu pealkirjaga „Kikas kireja“

“Kikas kireja” on teine lugu Sepa peagi ilmuvalt sooloplaadilt “Rohtumised”.

Silveri sõnul avaldab ta singli oma uue muusikalise päikesetõusu ja talveunest ärkamise märgiks.

Loo “Kikas kireja” autoriks on Sõrve säärel elav räppar Oliver Parrest ja see on laenatud sealselt proge-folk ansamblilt KÜI. Laulu salvestusel on kasutatud pirnipuust naelapilli ja jalgratta esirattast tehtud trummi.

Uus plaat “Rohtumised” ilmub 14. juunil, mil Sepp suundub koos Kristiina Ehiniga plaadiesitlustuurile. Ehin esitleb oma viimast luulekogu “Kohtumised” ning teeb oma terava sõna ja laulmisega kaasa pea kolmetunnise kontsertetenduse. Tuur kannab nime “Rohtumised ja kohtumised”.

Hooandja ühisrahastusplatvormi kaudu on võimalik kaasa aidata autoriplaadi “Rohtumised” ilmumisele.

Bombillaze uus plaat ilmub Indias

Ansambel Bombillaz on saanud valmis uue päikselise laulu “Sun is Shining”, mis on esimene singel peatselt Indias, plaadifirma Roots of Pushkar Records labeli alt ilmuvalt Bombillaze uuelt kauamängivalt.

“Sun is Shining” räägib meile, et vaatamata üleüldisele asjadekultusele on siiski maailmas veel asju, mida ei saa osta raha eest ja just head bändi tehes on võimalik kogeda tõeliselt võimsaid elamusi.

Ansambli Bombillaz koosseisu kuuluvad: Kill Kaare aka KillBaba – laul, Tõnis Leemets – kitarr, Tanel Liiberg – basskitarr, Arno Kalbus aka Ornu Maharaj – trummid, Kristjan Jõemägi – rütmipillid, Arto Moisala – saksofon. Külalisliikmena laulis kauni naishääle stuudios sisse Triin Toomesaar.

Jaan Tätte ja Jaan Pehk lähevad tuurile

Jaan Tätte ja Jaan Pehk on 20. juulist 3. augustini tuuril "Laululoojad", kus esitavad mõlema loomingut.

Jaan Pehki sõnul on nende mõlema loomingus nii nukrat nooti kui ka lõbusaid lugusid.

Jaan Tätte: „Mida aasta edasi, seda rohkem hakkame valima, kellega koos oma aega veeta. Jaan Pehkiga on eranditult tore koos olla, laulda ja asju arutada. Ja kohe nii tore, et seda võiks publikuga jagada. Mõtlesime, et mis meid siis omavahel kõige rohkem seob ja leidsime rõõmsalt, et oleme laululoojad. Toomegi teieni parema osa oma loomingust ja räägime, kuidas üks või teine laul sündinud on ning üsnagi mitu lugu näeb sel kontserdil esimest korda ilmavalgust."

Disco Tallinn läheb koos Jarek Kasari ja Peeter Piheliga piknikule

Kaunis ja üsna uues Eisma sadamas Vihula vallas toimub 15. juulil esmakordselt „Disco Tallinn piknik“, mis kätkeb endas muuseas Eesti Euroopa Liidu eesistumise õhtusöökide peakoka Peeter Piheli poolt hoolikalt valitud „einet murul“, andeka muusiku Chalice / Jarek Kasari vabaõhukontserti ning DJ´de etteasteid.

Väravad avatakse 15. juulil kell 17.00, tulla saab kogu perega. Peale päikeseloojangut liigub pidu vanasse paadikuuri, kus esinevad Suurbritanniast pärit Sam Moffetti ning Disco Tallinna residendid Widenski ja Tom Lilienthal.

Piiratud kogus pileteid on eelmüügis Piletilevis ja Circle K teenindusjaamades üle Eesti.

BigBänd TTÜ avaldas loo „Kuu (Olla tahaks)“

"Kuu (Olla tahaks...)" räägib sellest, kuidas meie mõtetel on võimas jõud näha asju kas heade või halbadena. Meie otsus sündmusi positiivselt tõlgendada võib muuta ka pimedaima öö kui mitte just keskpäev-valgeks, siis vähemalt kuuvalgeks. Teet Raik kirjutas loo algselt ansamblile Ajavares. Hiljem sündis ka bigbändi-seade, mille esitajaks sai BigBänd TTÜ ja  solist Mirjam Dede.

BigBänd TTÜ (Tallinna Tehnikaülikooli BigBänd) on klassikaline big band, mis koosneb viiest saksofonist, neljast trompetist, neljast tromboonist ja rütmigrupist (klaver, kitarr, (kontra)bass, trumm). Lisaks veel paar koosseisulist lauljat ja lugematul hulgal külalissoliste.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar