Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 23
06.06.2017
Singer Vinger teeb uut plaati ja annab suve jooksul mitmeid kontserte

Nädalavahetusel toimus järjekordne Kapa Rock, mille peaesinejaks oli sel korral Singer Vinger. Singer Vingeri legendaarne solist Hardi Volmer andis Elmarile intervjuu, milles rääkis, et bändil tuleb töine ja esinemisterohke suvi. Fännid kuulevad kontsertidel nii vanu häid kui ka mõni aasta tagasi ilmunud plaadil „Suu laulab, süda läigib“ ilmunud uuemaid laule. Veel rääkis Hardi, et Singer Vingeri kitarrist Mihkel Raud on Californiasse pikemaks ajaks suvitama läinud ning seetõttu kasutatakse suvistel kontsertidel teise kitarri asemel klahvpille. Lisaks kontsertidele teeb ansambel ka uut plaati.

Ummamuudu uus lugu kirjeldab laupäeva

Ummamuudul ilmus uus lugu „Puulpäiv“, mille autoriks on Meelis Leis.Ansambel kommenteerib laulu nii: „Globaalse jahenemise tingimustes tuleb Eestis taas pöörduda põhjamaiste pärismaalaste vanade traditsioonide juurde, et saada sooja ning korvata hea ja paremaga vitamiinide defitsiiti. Ei ole vist enam kauged ajad, mil võib aastaringselt kogeda siinmail olukorda – väljas külmetab.

Ja et mõningalgi määral aidata kaasa soojenemisele, tuleb pärismaalastel tuld teha, läita koldesse lõke, soojendada ihu ning küpsetada maitsvat toitu. Seda kõike saab usin rahvas teha üheskoos vaid töönädala lõpus – laupäeval, mil suvilates, aianduskruntidel, maakodudes ja mujal veesilmade lähedustes kogunetakse, vaba aega nauditakse ning rahvatantsu lüüakse.

Selle viimase tegevuse taustaks sobib kenasti Ummamuudu uus lugu „Puulpäiv“, mis agulipatriotismist kantuna lõuna-eestlase vabadust just laupäevasel päeval kirjeldab.“

Lauri Saatpalu ja noor näitlejanna Lauri Otsar avaldasid laulu nõidumisest

Muusik Lauri Saatpalu avaldas uue loo “Nõidumise laul”, milles lööb kaasa ka noor näitlejanna Lauli Otsar. Laul kõlab NUKU teatri suvelavastus “Mees, kes ei teinud mitte midagi”.

Loos musitseerivad Tanel Ruben, Paul Daniel, Marti Tärn ja Madis Muul, kes on igal etenduse õhtul ka ise live-bändina laval.

NUKU teatri suvelavastus “Mees, kes ei teinud mitte midagi” jutustab loo ühest tavalisest väikesest külast Eestimaal, Kärstnast, kus inimesed elavad ja töötavad ja tegutsevad ja püüavad õnnelikud olla. Korraga ilmub külla mees, kes ei tee mitte midagi ja on õnnelik.

Smilers tegeleb järgmise plaadiga rahulikult

Smilersil tuli üle pika aja välja uus laul, mille pealkirjaks on „Hipisuvi“. Hendrik Sal Saller rääkis Elmarile antud intervjuus, et talle ei meeldi, kui enne loo avaldamist öeldakse tihtipeale juba ette, et tegu on suvehitiga. “Lood peaksid minema niimoodi, et muusikud kirjutavad lugusid ja kui neist juhtumisi hitid peaksid saama, siis see kõik on väga tore.” Küsimuse peale, et miks just HIPIsuvi, vastas Hendrik, et miks mitte.

Smilersi järgmise albumi kohta rääkis muusik, et ta kirjutab laule rahulikus tempos. “Ma tahaks, et oleks koos paarkümmend lugu, millest valida. Arvan, et kuskil pool on mul valmis ja teist poolt tahaks veel nokitseda. Siis oleks materjali, mille seast vaadata, et kuidas ja mismoodi edasi.”

NÖEPi uus laul on pühendatud Jennifer Lawrence’ile

2015. aasta suvel avaldas NOËP ehk Andres Kõpper singli pealkirjaga "Rihanna". Nüüd tuli välja muusiku uus lugu, mis on pühendatud näitleja Jennifer Lawrence'ile.

Uue laulu "Jennifer Lawrence" produtseeris NOËP, omalt poolt aitas kaasa Bryan Wilson. Loo on masterdanud Barry Grint.

Meisterjaan avaldas uue albumi „Monohõim“

Kolmandal albumil “Monohõim” kajastab Meisterjaan oma sisemise hõimkonna rituaale, rännakuid ja pidusid. Album on instrumentaalne. Lood on salvestatud kodustuudiotes, Tallinnas ja Vilsandil, ajavahemikus 2016 jaanuar, kuni 2017 aprill. Heli tekitamiseks on kasutatud läbivalt parmupilli ja analoogsüntesaatoreid, aga ka šamaanitrummi, enda lindistatud sämpleid, kitarri ja muud. Albumi miksimisega aitas ja masterdas selle Taavi Tulev. Kujunduse tegi Simona Tätte.

Ilmus Lauri Pihlapi uus lugu

„Meie öö (Meie laul)“ on tõeline suvelugu,“ ütleb Lauri. „Jahtuv rannaliiv, lõkked, kuum õhk, riivatud mõtted, kaasakiskuv rütm... Kõik on olemas,“ naerab muusik ning lisab, et laulu algidee sündis juba aastaid tagasi, kuid valmis vormistati pala alles nüüd. „Vahel on nii, et asi jääb ootama oma aega. 2017 aasta suvi on kohe käes ning aeg on lõpuks õige,“ kinnitab Lauri.

Ilmus Argo Valsi topeltsingel „Väsimatule unistajale“

2. juunil avaldas Argo Vals esimese topeltsingli oma kolmandalt kauamängivalt, mis ilmub tuleva aasta alguses. Topeltsingli „Väsimatule unistajale“ esitlus toimub järgmise nädala reedel, 9. juunil Tallinnas kultuuriaia Pada hooaja avapeol.

Võrreldes 2012. ja 2015. aastatel ilmunud bändikesksemate albumitega „Tsihcier“ ja „Nokturn“ nihutab Argo Vals kolmanda kauamängivaga fookuse rohkem live-elektroonikale: „Kindlasti saab loomingu elektrooniline pool tervikuna olema eksperimentaalsem ja kurvilisem kui varem, sest olen õppinud oma töövahendeid veel lähemalt tundma. Sampel’dan salvestatut ja mänglen materjaliga rohkem. Olen avastanud, kui palju lahedaid värskeid pöördeid see maailm pakub.“

Albumile jõudva esimese topeltsingli „Väsimatule unistajale“ kirjutas Argo Vals tänavu veebruaris maakodus Ahjal, kus veetis mõned päevad improviseerides, salvestades ja ideid kokku sidudes. Topeltsingel kannab suuresti selle improvisatsiooni emotsiooni ja üllitatud lugudest kuuldub muu hulgas üksjagu esialgsete uitideede torkeid.

Ott Lepland andis välja uue suvise singli “Siin me kokku saime”

”Siin me kokku saime” on helge ja mõnusa suvise meelsusega lugu, mis räägib põnevatest ja

ootamatutest kohtumistest eriliste inimestega,” räägib loo autor Ott singlist. “Lugu sai valmis koostöös Kadri Koppeli ja produtsent Toomas Leisiga ning vormistada aitasid seda ka kitarrist Eric Kammiste ja suurepärased lauljad Elis Loik, Kristiina Renser ja Karl-Erik Tamme.”

Singel ilmus koos kauni lüürikavideoga, mille visuaalid filmis Saaremaal üles Priidu Saart ning video pani kokku Jako Jõgi. “Video sobib loo meelsusega suurepäraselt, ilusad Eesti

suvekaadrid annavad loole väga hea visuaalse kuju,” kiidab Ott noori videomeistreid.

 

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap