Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 24
13.06.2017
Rüüdi uus album on inspireeritud loodusest

Folkansambel Rüüt annab juuni lõpus välja oma teise täispika stuudioalbumi “Kadakad”, mis võtab kokku ansambli viis tegevusaastat. Bänd avaldas uue plaadi esimese singli “Ilus ole”.

Rüüt toetub oma loomingus eesti pärimusmuusikale, ent ei piiritle end mõne konkreetse žanriga. Nende helikeele peamiseks ilmestajaks on teppo-tüüpi lõõtspilli kasutamine uuenduslikus võtmes lõõtsameeste Juhan Uppini ja Toomas Oksa poolt.

Lisaks pärimusmuusika hoidmisele peab ansambel oluliseks ka loodust ja selle väärtustamist. Paljud lood uuelt albumilt “Kadakad” on otseselt loodusest inspireeritud ja maalivad kujutluspilte niitudest, metsadest, merest ja maast.

Terminaator tähistab juubeliaastat

Oma 30-ndat tegutsemisaastat tähistav ansambel Terminaator annab selle suve alguses kuus kontserti üle Eesti. Bänd mängib lugusid nii oma algusaastatest kui ka hilisemast loominguperioodist. Suvetuuriks ühineb Terminaatoriga ka bändi kunagine klahvimängija Harmo Kallaste. Meenutatakse vanu aegu ja visatakse kiire pilk ka tulevikku.

Tuuril osaleb ka Terminaatori “sõprusbänd” Traffic, kellega koos on ka varem suvetuuril käidud.

Õhtu sõnalise osa eest hoolitseb legendaarne telekangelane Ice Dog M (Kristjan Jõekalda), kes viimati ilmutas end laiema üldsuse ees aastal 2000.

Terminaatori suvetuur 2017 toimub kuues linnas:

13.06 Viimsi Vabaõhumuuseumi hoovil

14.06 Tartu Laululaval

15.06 Rakvere Vallimäel

16.06 Pärnu Vallikäärus

17.06 Kuressaare Lossihoovil

18.06 Rapla Laululaval

Janek Murd avaldas albumi „Eluring“

Helilooja kolmanda autoriplaadi lood on välja mõeldud, tehtud ja salvestatud ajavahemikus 2015–2017 tema Telliskivi stuudios. Vokalistidena löövad kaasa konkursi “Laulukarussell 2015” võitja Märten Männiste ja Murru elukaaslane Annie Rist.

Märten Männiste oli lugude salvestamise ajal 13- ja 14-aastane, õuehelid on autori sõnul kinni püütud Metsaääre külas Kohaveskil, kolme loo sõnad on kirjutanud Murd ise. Lisaks kasutab ta uuel albumil Jaan Kaplinski, Ellen Niidu ja Milvi Sepingu tekste.

Album ilmus CD-plaadina, sellel on kokku 14 lugu.

Kaante vahelt leiab 16-leheküljelise vihiku tekstidega, mida ilmestavad Janek Murru loodud illustratsioonid.

Tanel Padar teatas videopöördumises ansambel The Suni laialiminekust

“Viisteist täiesti pöörast aastat täis tuhandeid kontserte, sadu salvestusi, telesaateid, esinemisi paljude Eesti artistidega koos, lava jagamisi maailmakuulsate bändidega. Me oleme võitnud enamus muusikaauhindu, mida üks bänd üldse võiks ihaldada, välja arvatud parim naislaulja,“ kommenteeris Tanel Padar.

„Aga elus kipub ikka nii olema, et iga hea asi saab ka lõpuks otsa. Nii on ka tulnud aeg The Sun’il pillid kotti panna ja areenilt lahkuda. Aga loomulikult ei tähenda see nüüd seda, et Tanel Padar ja teised The Sun’i liikmed peaksid Eesti muusikamaastikult kuhugi ära kaduma. Meil kõigil on omad mõtted, omad teised projektid, bändid. Samamoodi on minul olnud juba üle kümne aasta idee anda välja oma sooloalbum. Ja nüüd ma olengi peamiselt sellega tegelenud ja pannud põhirõhu, et see varsti teieni tuua,“ lisas laulja oma pöördumises.

Fännidele on aga ka hea uudis: The Sun annab suvel väga palju kontserte üle Eesti. Nii et otsige need kontserdid üles, et bändiga veel viimast korda kohtuda!

Tänavune Tõrva Loits käsitlev maailma loomise temaatikat

Tõrva Loits toob 22. juulil Veskijärve äärde kokku suure audiovisuaalse vabaõhushow ning tuntud tippmuusikud. 10. juubelit tähistav Tõrva Loits tuleb lavastusega, kus on eriefekte, tantsijad ning maailma suurim trumm.

Tõrva Loitsu juubeliaasta muusikute valik lähtub stiilide erinevusest: levimuusika legend Mahavok, elektroonilise muusika kuumim nimi NOËP ja Eesti akustilise indie-rocki lipulaev Ewert and The Two Dragons. Neist viimast saab sel suvel Eestis näha ainult kahel üritusel, teatab suurüritus.

Traditsiooniliselt on Tõrva Loitsu lavastus teemapõhine. Kui eelnevatel aastatel on käsitletud teemasid “Kalevipoeg”, “Kilplased” ja “Tere Perestroika?”, siis sel korral järgib lavastus “Maailma Loomist”.

Kõrsikud elustasid taas ühe vana loo

Ansambel Kõrsikud, kuhu kuuluvad Andrus “Bonzo” Albrecht, Jaan “Orelipoiss” Pehk ja Alari “Päss” Piispea, rõõmustab austajaid omapoolse versiooniga loost “Lahku me ei läe”, mille laulis omal ajal eesti keeles linti Els Himma.

Tegu on 1971. aastal avaldatud lauluga “You’ve Got a Friend”, mille autoriks ameeriklanna Carole King, kes salvestas loo oma albumi “Tapestry” jaoks. Pala laulis samal aastal suurhitiks aga hoopis James Taylor.

Laulu eestikeelse teksti kirjutas Vally Ojavere.

Olavi Otepalu on oma uues loos ookeani lummuses

Ilmus Olavi Otepalu viies singel „Ookeani lummuses“. Tegemist on suvehõmgulise rockballaadiga, millele valmis ka muusikavideo.

Olavi Otepalu kommentaar laulule on järgmine: “See laul ilmus minu bändi repertuaari täiesti juhuslikult. Aastate jooksul on mul tekkinud sadu lauluideid ning see oli üks paljudest, mida ma polnud mänginud palju aastaid, olin selle peaaegu unustanud. Kuid kui selle viisijuppi kitarril mängisin, küsis üks mu lähedane inimene, et miks ma seda lugu ei salvesta ega esita. Kuna talle see meeldis, siis võtsin töösse, kuigi endale polnud oma loomingust see lugu varem silma jäänud.”

Mees lisas, et algne mõte oli see muusikavideo filmida kusagil lõunamaal, kus oleksid tõepoolest ookeanilained ja muu selline. Samas tundus see idee äraleierdatuna, pealegi eeldanuks tehniliselt põhjalikumat ettevalmistust. Seetõttu jäädi lihtsama lahenduse juurde.

Loo miksimise ja masterdamisega tegeles Mikk Tivas ning maikuus filmitud muusikavideo režissööriks on Henrik Normann.

Olavi Otepalu bänd astub üles 23. juunil Lasnamäe jaanitulel, 29. juunil ööklubis Amigo, 7. juulil Õllesummeril ja 14. juulil Marbellas, Hispaanias.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar