Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 25
20.06.2017
Susanna Aleksandra teeb koostööd soome muusikutega

Džässlaulja Susanna Aleksandra avaldas koostöös soome muusikutega suvesingli “Golden Boy”.

Retrohõnguline “Golden Boy” on inspireeritud 60’ndate soul jazz‘ist ning Susanna Aleksandra vokaali saadab Soome džässi koorekiht.

Susanna Aleksandra on Eestis tuntust kogunud eelkõige suurprojektiga “Muinaslugu sinilinnust” ning hiljuti avaldas ta omaloomingulise debüütalbumi “Miracles”. Džässmuusika on viinud Susanna õpingutele mainekasse Sibeliuse Akadeemiasse Helsingis, tänu millele on ta lummanud džässiaustajaid mõlemal pool lahte.

Tanjal ilmus uus singel “Reeglid ei peata”

Tanja kommentaar oma uuele loole on järgmine: “Reeglid ei peata” on mõnus, suvine lugu lihtsa ja toreda sõnumiga. "Kui on midagi, mida sa sooviksid oma elus muuta või midagi, mida sa ammu oled tahtnud proovida, siis lihtsalt tee see julge samm. Ja võib-olla sellest suvest saab sinu uute valikute ja uue elu algus". Laulu teksti kirjutas Tanja, loo muusika autoriks on lisaks Tanjale ja Timo Vendt.

Ilmus Silver Sepa sooloplaat

Ilmus Silver Sepa teine sooloplaat "Rohtumised", muusik tegi veebis avalikuks ka uue singli „Mida ma tean armastusest“.

Plaat on täis uute ise tehtud pillide värsket kõla ja rohu kasvamise mühinat, teatab Sepp. Album mõtestab looduse ja inimese kokkukõla, üksiolemise raskust ja rõõmu ning koosolemise kergust ja kannatust. Plaadil leidub ürgvibratsiooni, naelapillide kumavat ebareaalsust ja eelkõige autorilaulu tabavat sõna ja isiklikkust.

Silver Sepp alustas koos Kristiina Ehiniga ka plaadiesitlustuuri "Rohtumised ja Kohtumised". Kontsertideks on valminud liikuv lava. Seda lava võib nimetada sisemaa-purjekaks, sest igas kontserdipaigas tõmmatakse üles seitsme meetrine puri, mis toimib kui kõlakoda, liites ühte Silveri uued laulud, Kristiina uusimad lood ja luuletused, õhtused loodushääled ning purje all kaasa laulvate inimeste ümina.

14. - 21. juunini antakse kontserte Viljandis, Tallinnas, Tartus, Pokumaal, Kristiina koduaias Raplas, Karepal ja Pärnumaal Treimani külas Lepa-Ansi talus, kust Silver ja enamik ta pillidest pärit on.

Kasabian palub lava taha kassiliiva

Juulis annab Õllesummeril kontserdi inglise rockbänd Kasabian, kes soovib suurele artistile kohaselt lava taha pikka nimekirja sööki, jooki ja erinevaid esemeid, millest kõige veidram on kassiliiv.

"Suured staarid rõhutavad tihtipeale, et ei soovi ühekordseid nõusid, vaid korralikke taldrikuid ja päris nuge-kahvleid. Alati on pikk nimekiri jooke ja snäkke. Tihtipeale soovitakse teiste kuulsuste fotosid seinale panemiseks ning kohe kindlasti tumedaid käterätte,” loetles festivali korraldaja ja välisartistide eest vastutav Tarmo Tuvike üles asju, mida staaride võõrustamiseks vaja läheb.

Aeg-ajalt on nimekirjas ka mingisuguseid seletamatuid veidrusi. "Öökulli topist on palutud. Sel korral näiteks Kasabian tahab miskipärast kassiliiva, ma ei kujuta ette, mida nad sellega tegema hakkavad,” kehitab Tarmo Tuvike õlgu, sest ühtegi kassi reisiseltskonnas nimekirja järgi pole, “Võibolla on sellele mingi muu selgitus, sama veider kui see soov ise. Eks me näe, kui nad kohal on.”

Kasabiani Õllesummeri kontsert tõotab tulla väga populaarne ka naaberriikide kodanike seas, sest Tallinn on Põhja-Euroopa ja Baltikumi regioonis bändi ainuke esinemispaik. Ansambel lendab kohale Prantsusmaalt ja lahkub hiljem Inglismaale, Glasgowsse. Lähim kontsert Eestile antakse Ungaris, supermainekal Szigeti festivalil, kuid valdav osa tuuri liigub Inglismaal, Saksamaal, Hispaanias, Itaalias ning Jaapanis. Kontsert antakse ka legendaarsel Mountreux Jazz festivalil Šveitsis. 

C-Jam läheb kontsertringreisile

Populaarsel tšellonelikul C-Jam seisab ees suvine kontsertringreis mööda Eestimaad, enne seda aga näeb 7. juulil ilmavalgust nende uus plaat “Cellohell”, mida on esimest korda võimalik soetada 11. juulil Viimsi kirikus toimuval Päikeseloojangukontserdil.

„Album sisaldab 13 lugu põrgukateldest ning lisaloona 14. loo, mis räägib taevaminekust või puhastustulest, kuidas kellelegi parem tundub,” selgitab C-Jami eestvedaja Pärt Tarvas.

Tšellokvartett C-Jam rõõmustab oma austajaid lisaks albumile ka Päikeseloojangukontsertidega 23 Eestimaa paigas. Kontserdid “Greatest Hits” toimuvad 11. juulist 4. augustini kirikutes, mõisates, taludes, hotellides, suvelavadel, sadamates, hoovides, terassidel, kuursaalides ja Viru Keskuse katusel. Esimene esinemine toimub 11. juulil kell 21 Viimsi Püha Jaakobi kirikus, pillid pannakse kasti pärast kontserti Lohusalu sadamas 4. augustil.

Karl-Erik Taukar avaldas loo sõprusest

Möödunud nädala lõpus ilmus Karl-Erik Taukari uus singel “Seitse pühapäeva”. Lugu tuli välja koos videoga, milles on näha palju kõigile tuttavaid nägusid erinevatelt elualadelt, kes on kõik omavahel kuidagi seotud.

“Lugu räägib sõprusest ja sellest, et head sõpra ei saa millegagi asendada,” räägib Karl-Erik loo tagamaadest.

Muusikavideo režissöör on Kadi Poll ja produtsent Veiko Piirsalu ning see filmiti Widescreen Stuudios. “Saada selline kamp ühel ja samal päeval ühte autosse oli muidugi paras pähkel. Abiks olid kõigi osalejate uskumatu vastutulelikkus ning muidugi kõrgem logistika. Isegi Vanilla Ninja tuli üheks õhtuks taas kokku, Lennal käisime Räpinas koolis järel, tee peal lahendas koduseid ülesandeid,” meenutas Karl-Erik. Samuti saavad videos kokku legendaarse sõprade laulu esitajad Erich Krieger ja Martin Müürsepp. Lisaks osalevad lõbusas klipis mitmed tuntud näitlejad, sportlased ja muusikud. Video on filmitud 2016. aasta lõpus.

Ewert & The Two Dragons avaldas uue EP

Ewert & The Two Dragons avaldas EP "Tied For a Lifetime", mille kõik kolm lugu jõudsid mõne päeva jooksul ka singlitena avalikkuse ette.

Oma Facebooki lehel andis ansambel teada, et nende värske plaadi on produtseerinud Sander Mölder ning sellest tuleneb ka nende uus helikeel. "Me eksperimenteerisime helidega ja muutsime seda, kuidas me lugusid kirjutame," kirjutas Ewert & The Two Dragons.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar