Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 26
27.06.2017
Würffel avaldas singli ja kaks remixi

Elektrooniline pop-trio Würffel andis välja singli “Breathe” oma teiselt täispikalt albumilt “I’m Facing North”. Singlile filmiti ka muusikavideo, mille režissööriks on Sohvi Viik.

Bänd avaldas samast loost ka kaks remixi, mille autoriteks on Sander Mölder ja Avoid Dave.

Muusikavideo režissöör Sohvi Viik kommenteerib videot: “Würffeli uut tantsule keskendunud muusikavideot võiks iseloomustada sõnadega: mehe ja naise vaheline kirg ja harmoonia. Värviline tunnete puhang ja elujanu. Armastus!”

“”Breathe” on äärmiselt haarav lugu, mis kütkestab esimesel kuulamisel. Põhiliseks tugevuseks pean intiimsust, mida remixides püüdsin säilitada ja hoolikalt doseeritud steroididega tugevdada. Natuke tümmi ei tee paha. Ehk jõuab lugu selles kuues inimesteni, kes võib-olla varem ei oleks Würffelini jõudnud,” lisab ühe remixi teinud Taavi Paomets ehk Avoid Dave.

Muusika autoriteks on Rosanna Lints, Tarvi Kull, Kaspar Kalluste, sõnad on kirjutanud Rosanna Lints.

Indrek Ventmann avaldas uue suvise singli “Suve parim päev“

Loo autoriks on Allan Kasuk, kelle sulest pärines ka ülimenukas hittlugu “Hispaania tüdruk”.

“Suve parim päev” annab lootust, et kevadised lumesajud on lõppenud ja ka eesti inimestel on aeg suve nautima asuda.

„Tegemist on rõõmsameelse, kaasakiskuva ja suvise looga,” võtab Indrek Ventmann laulu lühidalt kokku. Ühtlasi avaldab ta lootust, et inimesed leiavad suvel aega midagi eriti lahedat ja uut ette võtta. Indreku jaoks on selle suve üks kõige parematest hetkedest kindlasti ülikooli lõpudiplomi kättesaamine.

InIndiebänd Boondocks avaldas suveloo

Indiebänd The Boondocks andis välja värske suveloo “Riviera Life”, mis on esimene singel peatselt ilmuvalt kolmandalt stuudioalbumilt.

Bändi trummar Karl kevad ütles uue loo kohta, et ansambel üritab uute lugudega teha popmuusika inimlikumaks, taotletakse päris pillide ja emotsiooniga tehtud kunsti, samas aga säilitatakse popmuusika lihtsus.

Bändi näeb ja kuuleb 5. juulil Tallinnas, Õllesummeril.

Olav Ehala „Lambalaul“ sai põneva kuue

„Verona“ kaveriga kuulsust kogunud vaskpillikvartett Brassical avaldas uue töötluse eestlaste poolt armastatud „Lambalaulust“.

„Lambalaulu“ on kirjutanud Olav Ehala, loo arranžeerisid puhkpillide jaoks Margus Toompere ja Mihkel Kallip. "See oli meie jaoks väga suur väljakutse, sest teatavasti Ehala looming ei ole kergemate killast," tõdesid muusikud ja lisasid, et selle loo seade loomiseks läks aega kaks kuud.

Lisaks „Veronale“ ja „Lambalaulule“ on Brassicalil veel mitu remiksi, millest kõik avaldatakse bändi Youtube'i lehel.

Kadri Voorand kirjutas noorte laulupeoks kooridele kaks uudisteost

2. juulil kõlavad noorte laulu- ja tantsupeol esmakordselt Kadri Voorandi lood  segakooride  "Elu on lootus ja loomine" (sõnad Doris Kareva) ning neidudekooride esituses "Aga tule" (sõnad Liisa Lotta Tomp).

Artisti sõnul on laulude tekstid valitud hoole ja armastusega pika perioodi jooksul ning on väga liigutav, et just antud teosed osutusid valituks peo kavasse. "On uhke tunne, samas ka väljakutsuv kuuluda programmi rahvale juba tuntud ja armastatud laulude kõrval uue heliteose loojana," sõnas Kadri Voorand.

Austusest laulupeo lauljate vastu, kelle esituses uudisteosed kõlama saavad, soovis artist ka ise oma kirjutatu teostada. Nii on kingitusena kooridele teostest valminud videod. “See on minu tervitus lauljatele," kinnitas ta. Videod on üles võetud kitarrist Andre Maakeriga Viimsi Vabaõhumuuseumis.

Kadri Voorandi kirjutatud uudisteosed kõlavad suvisel laulupeol dirigentide Külli Kiiveti ning Ksenia Grabova juhatamisel.

Naised Köögis andis välja teise albumi

Hiljuti päevakohase räpplooga “Aasta ema” tähelepanu pälvinud ansambel Naised Köögis andis välja uue plaadi “See tantsusaal on nugadega kaetud”.

“Kõigile ja kirssidega! Valssi ja sambat! Jenkat ja räppi! Naeru ja nukrust! Lori ja lüürikat! Uue plaadi laulud räägivad tõsielulist muinasjuttu armastusest, igatsusest, meestest, emaks olemisest ning kaduvatest aegadest, mille kiuste end just praegu eriti elusana tunda,” kirjeldavad Naised Köögis oma uuemat loomingut.

Viljandist alguse saanud ansambel Naised Köögis armastab köögilaua taga kokku saada, maailma asju arutada ja uusi laule teha. Lood valmivad enamasti ühisloominguna ning lähtuvad nelja naise erinevast elukogemusest ja tunnetusest. “Tänavalt, kohviku naaberlauast või telekast juhuslikult üles korjatud lausekatkend võib olla suurepärane algus mõnele uuele laulule,” leiavad Naised Köögis. “Teeme laule just sellest, millest hing haige ja süda laulab. Meie muusika ammutab jõudu rahvapärimusest ja romanssidest, kuid enamus viise on ansambli liikmete omalooming, sündinud kellegi äkilisest tundepuhangust ja pillimängurõõmust.”

Plaadil kõlavad laulude saateks viiul, karmoškad, kitarr, parmupill, kannel, löökpillid ning ainulaadne kontravann.

Album salvestati Peeter Salmela stuudios, selle kujundas Kärt Einasto ja fotode autor on Kaari Saarma. Plaadi ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital.Oma värsket plaati plaanivad Naised köögis esitleda augustikuus toimuval kontsert-ringreisil. Enne augustikuud võib neid kohata ka Viljandi pärimusmuusika festivalil.

Tõnn Tobrelutsul ilmus soololugu „Tahan olla“

Varasemalt ansamblitega Groundhog Day, Crashdaf ja Flank seotud olnud laulja Tõnn Tobreluts avaldas sooloartistina oma esimese singli "Tahan olla".

"Viimasel ajal on tekkinud mitmeid ideid lugude kirjutamiseks ja salvestamiseks, mistõttu tekkis mõte need ka sooloartistina avaldada," sõnas Tobreluts ja lubas suve jooksul avaldada veel vähemalt kaks lugu.

Lisaks eelmainitud bändides osalemisele on Tobreluts viimastel aastatel teinud koostööd ka hip-hop artistidega nagu Metsakutsu ja Paul Oja. Ansamblitega Groundhog Day ning Flank on ta osalenud Eesti Laulu lõppvõistlusel.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge