Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 27
04.07.2017

Merlyn  Uusküla avaldas loo „Jälle 18“

 Möödunud aasta aprillis tuli Merlyn Uusküla välja Sven Lõhmuse loodud nostalgiahõngulise diskolooga “Raju reede”, mida on tänaseks YouTube’ist kuulatud 2,5 miljoni korda. Möödunud kolmapäeval avaldas Merlyn Uusküla uue laulu „Jälle 18”.

 Merlyn kommenteerib lugu nii:  “”Jälle 18” on oma olemuselt veidi sarnane loole “Raju reede”, kus on nostalgiline ja tagasivaatav sõnum ning mis viib meenutustega tagasi aega, kui vanus oli pöörane 18 ja kogu maailm oli valla! Loo video kesksel kohal on Eesti armastatud ja tuntud inimeste nostalgiline teema-album, “Jälle 18″, kus nad on enda kodusest pildikogust välja otsinud fotod, kus nad on umbes 18-aastased.”

 Laulu autorid on Merlyn Uusküla ja Kaarel Orumägi.

 

 Rüüt trotsib torme

 Ansambel Rüüt avaldas suvel ilmuvalt teiselt kauamängivalt värske singli “Torme trotsides”. Ansamblit kuuleb XII noorte laulu- ja tantsupeol, kus nende loo järgi on neiduderühmade tants “Külmapõli”.

 Lugu “Torme trotsides” paneb kuulaja silmitsi mässava merega. Loo autor ja laevakapten Toomas Oks sõnas, et see laul on vastand nende armsatele ja tundeküllastele lugudele. “”Torme trotsides” iseloomustab ideaalselt selle aasta tuulist ja tormist suve algust, see on korralik meremehe küte,” kinnitas ta.

 Uue loo sõnad on loonud Maarja Soomre ja Maili Metssalu.

 Ansambli Rüüt moodustavad Toomas Oks ja Juhan Uppin, kes on eesti lõõtspilli meistrid, ning lauljad Maarja Soomre ja Maili Metssalu, kes mängivad lisaks ka meloodikat ja viiulit.

 

Reinaru Vennad avaldavad peagi albumi

Reinaru Vennad (Samuel, Joel ja Daniel Reinaru) avaldasid loo "Veel mõned read", mis on esimene singel nende 7. juulil ilmuvalt samanimeliselt albumilt.

Bändi kommentaar uuele loole:  "Elame maailmas kus palju räägitakse ja vähe kuulatakse, kus naeratuste taga võivad olla pisarad ning kus liiga tihti kiirustatakse läbi elu. Siiski seda Elu saab elada ka nii, et kirja saaks read, mis väärivad lugemist.“

Uue plaadi esitluskontsert toimub 7. juulil kell 21 Pilistveres, Kristliku noortefestivali "Jäpe" raames. Suvel kuuleb ansamblit veel Viru Folgil.

 Reinaru Vennad ansamblina on:

 Samuel Reinaru - vokaal, akustiline kitarr

Joel Reinaru - vokaal, akustiline kitarr

Daniel Reinaru - trummid, klahvpillid

Matteus Elbrecht - elektrikitarrid

Tõnis Teras – bass

 

Toomas Anni, Viljo Tamm ja Rein Kurg tähistavad juubeleid tuuriga

 Mitmed Eesti tuntud artistid on äsja tähistanud oma juubeleid ning otsustanud eeloleval suvel asuda koos suvetuurile, mis toimub erinevates Eestimaa paikades 5. juulist 16. juulini. Tuntud muusikutest juubilarid, kes suvetuuril “Suve suur juubelituur” üles astuvad, on sooloartist Toomas Anni (50, pildil), Fix’ist tuttav Viljo Tamm (60) ning Suveniiri üks eestvedajatest Rein Kurg (60). Lisaks nimetatud ümmargusi tähtpäevi tähistanud härrastele on lavalaudadel assisteerimas isa Toomast Tauri Anni ning abikaasat Reinu Sirje Kurg.

Rein Kurg ütleb, et tema ja abikaasa Sirje on nagu ühine kaubamärk “Suveniiri” nime all ning nad esitavad vanu hitte ja juba tuttavaid lugusid. “Need on ilusad ja meloodilised laulud, mis meenutavad noorust ja tekitavad nostalgiat,” seletab ta. “Ootame kõiki, kellele selline muusika meeldib, vanemat põlvkonda ennekõike, ja miks mitte ka noori.”

Ka Viljo Tamm lubab esitada läbilõike oma vanadest hittidest ning ootab kontsertidele kõiki inimesi, kellel tema lood on hinges. Toomas ja Tauri Anni kavatsevad esitada neid rahvale üldtuntud lugusid, mida nad koos on juba palju kordi laulnud, ja mis meeldivad nii neile endile kui kuulajatele.

 

Gunnar Grapsile avatakse Tartumaal mälestuskivi

7. juulil avatakse Tartumaal mälestuskivi heliloojale, multiinstrumentalistile ja Eesti rahvusliku rocki ühele rajajale Gunnar Grapsile.

Graps veetis nooruspõlves mitu suve Tartu külje all, Vasulas, Mäeotsa ja Luige taludes. Seetõttu paigutatakse ka mälestuskivi just sinna. See on Tartu valla ja festivali Amme Rock austusavaldus varalahkunud rockimehele.

1951. aastal Tartus sündinud Gunnar Graps mängis ansamblites Satelliidid, Mikronid, Olav Ehala ansambel, Ornament, GGG ja Magnetic Band. Gunnar Graps lahkus meie seast 17. mail 2004. aastal.

Juba 19. aastat toimuva festivali Amme Rock avapäev on sel aastal pühendatud meie “Raudmehele” – muusika, mida mängitakse esinejate vaheaegadel, on pärit Gunnar Grapsi erinevate koosseisude varasalvest. Ka Gunnar ise esines Magnetic Bandiga Amme Rockil aastal 2003. Nagu juba traditsiooniks on saanud, esinevad kahepäevasel publikule tasuta toimuval festivalil ka välisesinejad. Seekord näeb laval lausa kolme ansamblit Soomest, üht Suurbritanniast ja Leedust ning 13 ansamblit Eestist.

 

Ilmus Kethrin Urbase debüütsingel „Ilusaks ilm saab“

Noorele lauljatarile on esiksingli ilmumine oluline sündmus. Seda enam, et laulmine on olnud tema elu lahutamatu osa ajast, kui ta 3-aastasena laulustuudios laulmisega alustas.

Kethrini sõnul on ta laulnud kogu elu, osalenud erinevatel lauluvõistlustel ning postitanud mõned videod varasematest ülesastumistest YouTube’i. Neiu ei oleks osanud oodata, et mõni neist videotest viib koostööni Eesti muusikaprodutsentidega.

“Ilusaks ilm saab” on tema sõnul tempokas lihtsa sõnumiga suvelugu, mille kaasahaarav viis nakatab mõnusa suvetundega nii noorema kui vanema kuulaja.

Laulule kirjutas sõnad Feliks Kütt ning muusika tegi Rainer Michelson ansamblist Supernova. Laulu autorite sõnul räägib souli-sugemetega laul koos olemise rõõmust, millele lisab väärtust noor särav lauljatar Kethrin Urbas. Salvestamisel otsustati kasutada digitaalsete helide asemel võimalikult palju naturaalseid pille, mille mängisid sisse ansambli Supernova liikmed, taustavokaali andis Signe Hansen.

 

 

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar