Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised Nädal 28
11.07.2017
Getter Jaani uus laul salvestati riidekapis

Laulja Getter Jaani liitus plaadifirmaga Universal Music Baltics ja andis välja esimese singli “Something Good”, mis erineb tema senisest loomingust.

Lugu “Something Good” sündis laulukirjutajate laagris koostöös Kaspar Kalluste ja Rootsist pärit laulukirjutaja Cassandra Ströbergiga. Getter Jaani sõnul oli neil kohe ruumi sisenedes hea klapp. Lugu salvestati riidekapis – kapp kaeti patjade ja tekkidega, et vältida üleliigset müra ja kaja.

Leping plaadifirmaga Universal Music Baltics ei tähenda aga seda, et kaheksa aastat kestnud Getter Jaani ja Moonwalki ühine tee lahku läheks. Nüüd on nende selja taga lihtsalt ka suur plaadifirma, mis annab noorele artistile rohkem võimalusi.


Ps Troika avaldas suvise tantsupala


Ansambel PS Troika on valmis teinud suvise tantsupala, milleks on tuntud hiti Luis Fonsi „Despasito“ eestikeelne kaver.

Kuna tegu on praktiliselt otsese tõlkega, võib eestindust võtta kui originaali sisuseletust Eesti publikule, kommenteerib ansambel. Tekst ja bändipoolne kaver valmisid vahetult enne jaanipäeva ning esmaesitus toimuski 22.juunil Tartu lähistel Mäksa valla jaanitulel.


Kohtla-Nõmmel toimub festival Mägede Hääl


15. juulil toimub Kohtla-Nõmmel Eesti Kaevandusmuuseumis esimest korda muusika- ja nüüdiskultuuri festival Mägede Hääl, kus seatakse üles neli kontsertlava ning allmaakino.

Festivali muusikaprogramm algab 15. juuli keskpäeval ning kestab üle 18 tunni, tuues publiku ette 50 artisti nii Eestist kui välismaalt. Kuni 16. juuni hommikuni toimuvad kontserdid paralleelselt neljal laval: kaevandusmuuseumi õuealale püstitatakse Kohtla-Raju pealava ja Helikopteri indie-lava, siseruumidesse seatakse Helikopteri lava ja Sveta baari lounge.

Üles astuvad mitmed välisartistid, kodumaistest artistidest astuvad Mägede Häälel üles näiteks Tommy Cash, Röövel Ööbik, Ouu, Nevesis, jpt.

Koostöös Kino Sõprusega pannakse üles allmaakino, kus linastuvad viis dokumentaalfilmi, nende seas kolm Ida-Virumaa fookusega teost.


Curly Strings avaldas oma uuelt albumilt teise singli nimega "Miks sa murrad mind"


Eeva Talsi sõnadele ja viisile loodud pala on südamlik ning õhuline mõtisklus, mis puudutab otsapidi nii praegu aktuaalset metsaraiet, kuid kõneleb samaväärselt ka inimsuhetest.

"Lähedaste luuletajate soovitusel tahtsin oma esimeste laulusõnade kirjutamiseks leida tugeva ning kõneka kujundi, mille läbi jutustada lugu. Möödunud sügisel puudutas mind lähemalt iga eestimaalase kõrvu jõudnud puude mahavõtmise temaatika ning tahtsin kirjeldada seda tunnet teistsuguse pilgu läbi - nõnda sündiski see tekst. Samas kõneleb laul ka inimestevahelistest suhetest ning neis peituvast haprusest," kirjeldab loo kujunemist ansambli solist Eeva Talsi.

"Miks sa murrad mind" on teine singel Curly Stringsi 27. juulil ilmuvalt täispikalt albumilt "Hoolima". Album salvestati juuni keskpaigas Hispaanias Barxeta stuudios, kus protsessi oli produtsendina kaasatud Grammyle nomineeritud USA viiulimängija Casey Driessen ning kõlamaailma kujundas helirežissöör Dani Castelar, kes on töötanud niisuguste maailmanimedega nagu REM, Paolo Nutini ja Michael Jackson.


Saaremaal toimub I Land Sound festival


13. - 15. juulil toimub Saaremaal esimest korda elamusfestival I Land Sound. Orissaares Illiku laiul kohtuvad maaliline loodus, elektroonilised muusikalained ja kunst. Kolmel päeval ja kuuel laval astuvad üles 23 üleriigilise tähtsusega kultuuriklubi, peoseeriat ja liikumist. Näiteks Mutant Disco, Haigla Pidu, Tallinn Express jt.

Festivalil on võimalik kaasa lüüa erinevates töötubades ja näha oma ala parimate kunstnike tööd, humoorikaid püstijala koomikuid ning nautida ennenägematuid visuaalkunsti meistriteoseid.

Rohkem infot leiad I Land Sound Facebookist või kodulehelt.


I Wear* Experiment avaldas koduvideo


Ansambel I Wear* Experiment andis välja koduvideo loole "I’m Loving It", kus saab näha bändi seiklusi Aasia tuuri jooksul.

I Wear* Experimenti debüütalbumi "Patience" viimane lugu ja ka viimane singel "I’m Loving It" on saanud visuaalse väljundi, mille filmis ja pani kokku bändi helimees Meelis "Melcu" Lusmägi. Videomaterjal võeti üles bändi esimese Aasia turnee käigus. Aasiasse naaseb I Wear* Experiment taas juba selle aasta sügisel.

""I’m Loving It" on meie enda suur lemmik ja tean, et räägin siinkohal kogu bändi eest," kinnitas Hando Jaksi. "Loos löövad kaasa ka Robert Linna ja Jaan Varts.


Mariliis Jõgeva esitleb augustis debüütalbumit


Lauljatar Mariliis Jõgeval ilmus uus singel "Suvi on saand", mis on kannab endas reggae-rütmi ja -kõla. Augustis esitleb Mariliis ka oma debüütalbumit "Helerohelised huuled". "See ei saa olema ainult kontsert, vaid väga lahe õhtu, mis on täis erinevaid üllatusi," kommenteeris laulja.

Mariliis Jõgeva on tuntust kogunud telesarja "Pilvede all" tunnuslauluga "Väike valge vale" ning 2015. aastal ka Eesti Laulu poolfinaalis looga "Kolm päeva tagasi".
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket