Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 29
18.07.2017
Ilmus Patuse Poole suvesingel

Ansamblil Patune Pool valmis suvine kaver pealkirjaga “Võta vabalt (meil on aega veel)”.

Koos looga avaldati ka video, kuhu ansambel lisas oma pidudel telefoniga filmitud klippe.

Originaallugu kannab pealkirja “Revolution in Paradise”  ning esitajaks Heath Hunter & The Pleasure Company. Eestikeelse teksti autor on Sünne Valtri. Produktsiooni/mixi/masteri tegi Edvin Petrov ja oma taustavokaali on loole andnud Jürmo Jurtom.

Mick Pedaja ja Angeelia avaldasid esimese ühise singli

Muusikud ning elukaaslased Mick Pedaja ja Angeelia andsid välja esimese ühiselt kirjutatud loo pealkirjaga “Alive”.

Lugu on kirjutatud 2016. aasta sügisel ning kõneleb oma helis suuresti tänust, elus koos kulgemisest ning hingelisest põimumisest.

Koos on Mick Pedajat ja Angeeliat võimalik esinemas näha 28. juulil Kalju-Laval ning augusti teises pooles Vääna-Jõesuus toimuval koduhoovikontserdil.

Hilised Ärkajad laulavad lindude keeles

Võrumaa taustaga ansambel Hilised Ärkajad on andnud välja uue singli “Lindude keel”. Folgi ja kantri sugemetega pala loob hoogsa ning värske muusikalise terviku. Seda toetab vahetu ja siiras eestikeelne lüürika.

Kaks bändi asutajat – Martin Mileiko (vokaal) ja Kaupo Eliste (bass ja kontrabass) on vanad klassivennad, kes otsustasid oma kooliaegse unistuse – bändi, veerand sajandit hiljem teoks teha. Sellest ka nimi Hilised Ärkajad. Martinit tunneb laiem avalikkus hästi kui Aktuaalse Kaamera ilmateadustajat.

Gruppi kuuluvad veel noor multiinstrumentalist Evar Paltsepp (trumm, kitarrid, klahvpillid) ja Mart Margus (akustiline kitarr).

Mehed ise kirjeldavad oma bändi peamiselt kui muusikalist eneseväljendust ja vabaajaviidet. Valdavalt mängib Hilised Ärkajad omaloodud ja eestikeelset muusikat, millel on tihe side Võrumaa loodusega. Hiliste Ärkajate esimest albumit on oodata käesoleva aasta lõpuks. Singli “Lindude keel” sõnade ja viisi autor on Kaupo Eliste.

Rüüt avaldas teise albumi ning sellega koos plaadi nimiloo

Tantsupeol esinenud ansambel Rüüt andis välja oma teise albumi “Kadakad“.

Teine stuudioalbum võtab kokku ansambli viis tegevusaastat. Rüüt toetub oma loomingus eesti pärimusmuusikale, kuid ei taha ennast piiritleda mõne konkreetse žanriga, vaid hoiab avatuna kõik uksed.

Lisaks pärimusmuusika töötlustele pakub Rüüt uuel albumil ka omaloomingut iga ansambliliikme sulest.

Albumi nimena sümboliseerivad “Kadakad” sitkust ja alalhoidlikkust.

Rüüt avaldas albumi nimiloo, mille autor on ansambli laulja ja meloodikamängija Maarja Soomre, kelle sõnul sündis laul „Kadakad“ südasuvel Piva-Rootsis õhtuse päikese käes mere ääres kadakate vahel jalutades. Laul räägib igatsusest, lootusest, pettumusest, andestamisest ja kõige lõpuks ka vabanemisest ning südamerahust – ühesõnaga armastusest.

Rüüti saab näha näiteks Viljandi Pärimusmuusika Festivalil ning Viru Folgil.

NimmerSchmidt teeb kummarduse The Beatlesi 50 aastat tagasi ilmunud albumile

Tartu ansambel NimmerSchmidt avaldas uue loo “Maagiline müstiline reis”, mis on kummardus The Beatlesi 50 aastat tagasi ilmunud albumile ja filmile “Magical Mystery Tour”.

“Biitlid on alati olnud üks mu suurimaid lemmikuid ja muusikalisi mõjutajaid. Olen varemgi mitmetesse oma lauludesse pannud vihjeid nende lugudele. Seekord sattus aga nii, et pealkirjaks saanud rida on otsene kummardus neile,” rääkis bändi laulja Fredy Schmidt.

NimmerSchmidti uus laul kutsub kuulajaid üles mineviku asemel praegusele keskenduma ja julgustab oma loovusele vabad käed andma – siis on kõik võimalik.

Uue singli juures võttis ansambel seekord ka miksimise ja masterdamise enda peale. “Laulukirjutajana on mind alati huvitanud terve muusika loomise protsess. Varasemalt oleme lugude lõpliku soundi usaldanud stuudiomeestele, aga kuna nüüd on endal selleks vajalik tehnika olemas, olen miksimise õppimisele palju aega pühendada saanud. Pole enam vabandusi, miks mitte kõike ise teha,” naeris Schmidt.

“Maagiline müstiline reis” on viies singel NimmerSchmidti järgmiselt stuudioalbumilt. Loo muusika ja sõnad kirjutas Fredy Schmidt.

Leigo Järvemuusika festival saab grandioosse ujuvlava

Sellel aastal saab Leigo Järvemuusika festival 20. sünnipäeva puhul uue grandioosse ujuvlava, mis toob artistid publikule lähemale.

Tänavu augustikuu esimesel reedel ja laupäeval, 4. ja 5. augustil toimuva Leigo festivali üks põnevamaid atraktsioone on spetsiaalselt sündmuseks suurele järvele ehitatav ujuvlava, mis teeb muusika ja vaatemängu nautimise veelgi erilisemaks.

Lähtudes Leigo Järvemuusika spetsiifikast, milles on alati väga tähtsal kohal olnud maastik ja tuleetendus, valmistatakse nii paviljon-lava katus kui ka külgseinad läbipaistvast polükarbonaadist. Lava arhitektuuri on loonud Tõnu Tamm koos oma poja Taavet Tammega, kes abistas omalt poolt insenertehniliste lahendustega.

"Antud lava mahutab üle kahesaja inimese ja selleks, et orkester ning koorid kenasti lavale pääseks, ehitatame suisa 24 meetri pikkuse ujuvsilla," rääkis Tõnu Tamm.

Sunlight tegi suvise video

Uus tantsumuusikabänd Sunlight avaldas värske suvise loo “Veenus mu ees”. See on ansambli esimene laul, millele filmiti ka video. Koos tantsuklubi Tokra tüdrukutega veedeti spordiplatsil koos üks mõnus suvepäev lauldes, tantsides ja kossu mängides. Ülesvõetud kaadrid on toredaks mälestuseks selle suve ühest ilusamast päevast.

Juba sügiseks on ansamblil Sunlight valmis ka täispikk esinemiskava. Muusikasõpradega suheldakse aktiivselt nii Facebooki kui ka Instagrami vahendusel. Videot saab vaadata Yotube’is.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Lauri Hermann ja
Tiiu Sommer

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap