Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 30
24.07.2017
Ariadnel ilmub kolmas singel

Eesti Laul 2017 konkursil looga “Feel Me Now” tuntust kogunud 18-aastane Ariadne annab välja uue singli.

Lugu kannab pealkirja “Take It Slow” ning see jõuab avalikkuseni esmaspäeval, 24. juulil.

Peale Eesti Laulu konkurssi üllitas Ariadne koos Soome DJ ja produtsendiga The Second Level laulu “Sun Comes Up”, nii et uus singel peaks järjekorras juba kolmas olema.

Ultima Thulel täitub 30 lava-aastat

Sel aastal täitub 30 lava-aastat Eesti ansamblil Ultima Thule. Sündmuse tähistamiseks antakse viis kontserti üle terve Eesti. Kohal on ka bändi kunagine solist Tõnis Mägi, ning nooremast generatsioonist Vaiko Eplik.

Tõnis Mägi sõnul on Ultima Thule parim rockbänd, kes Eestis eales tegutsenud. “Eesti parim kitarrist, parim bassimängia, parim trummar. Sellise koosseisuga ei ole lihtne nii pikalt koos muusika teha. Riho Sibul on mu parimaid sõpru,” ütles Mägi.

Mägi lisas, et väga oluline roll bändi loomingus on tekstidel. “Tekstid, tekstid, tekstid. Thulel on nad alati mitmedimensioonilised,” lausus Mägi.

Kontsertidel solistina üles astuva Vaiko Epliku arvates on tegemist laulupeo kõrval selle aasta ühe tähtsaima üritusega. “Olen tõsiselt elevil ja arvan, et tuleb väga uhke show,” ütles Eplik.

Eplik kinnitas, et Ultima Thule on olnud üks tema muusikalistest eeskujudest. “Lemmikuid võib olla sadu, kuid eeskujusid saab lugeda ühe käe näppudel. Thule on minu jaoks üks neist,” lisas Eplik.

26. juulil saab bändi näha Tartu Laululaval.

Dave Benton avaldas romantilise loo

Dave Bentonil on valmis saanud uus romantiline lugu “Just The Two Of Us”, mis räägib kahest inimesest, kes piisavalt pingutades saavad oma suhte toimima.

“Teineteist tuleb aktsepteerida just sellisena nagu ollakse. Kõige tähtsam suhtes ongi leida enda kõrvale just see õige ja sobiv inimene. Lihtsalt tundke ennast hästi, olge õnnelikud ja nautige elu,” ütlesid loo autorid.

Benton selgitas, et otsis inspiratsiooniks midagi suvele sobivat, mingit mõnusat ja ilusat lugu, mida saab suvel lindistada ja mis hoiaks teda ennastki tegevuses. Seejuures meenus talle kontserttuur Ameerikas, kus ta laulis väga palju erinevaid laule. “Mõned neist jäid mõtetes sõelale ja kui leidsin selle laulu, tundsin kohe ära, et see tekitab õige tunde, see on selline romantiline laul, mis paelub. Hakkasin mõtlema, kuidas saaks seda laulu esitada uuel viisil,” rääkis laulja ja laulukirjutaja Dave Benton. Tegu on Bill Withersi ja Grover Washingtoni loo “Just The Two Of Us” arranžeeringuga, mille tegi Dave Bentoni jaoks ümber Toomas Leis ning selle produtseeris Longplay studio.

Ansambel TMF esitleb uut muusikat

Lääne-Virumaalt, täpsemalt Võsu mändide vahelt alguse saanud rühmitus TMF on eesti räpimaastikul tegutsenud juba üle 10 aasta. Tõsi, viimased 7 aastat pole nad esndi sõnul küll midagi arukat teinud, aga nende lood "Võsaneeger", "Kartulivõtt", "Vilechill" ja "Räppimaie" kummitavad tänaseni eesti räpi- ja huumorisõprade kuulmekanalites!

Nüüd, aastal 2017 on aeg küps suurejooneliseks tagasitulekuks - valminud on värske lugu "Varavalges"!

"Varavalges" jutustab emotsionaalse loo erinevate inimeste ärkamisharjumusest ning filosofeerib üldisemalt teemal "hommik".

TMF soovib kõigile kuulajatele südamele panna, et loos esitatud tekst on äärmiselt tõsine ja sügav ning sellest tasub otsida kindlasti muuseas ka elu mõtet üldisemalt.

TMF jätkab uute lugude tootmist eesmärgiga anda lähitulevikus välja esimene kauamängiv. Seniks saab nende uut materjali kuulata laivis 28.07 Viljandi Lennukitehases.

Revolver teeb kolmandat plaati

Ansambel Revolver teeb kolmandat plaati ning avaldas ühtlasi sellelt esimese singli „Secret Garden“. Tugevalt 70ndate hõnguga lugu on bändi jaoks uus suund nagu ka inglise keel, sest varasemalt on ansambel laulnud emakeeles.

Revolver on aastast 2014 andnud välja 2 albumit, kirjutanud muusikat mitme filmi ning kogumiku jaoks ning salvestanud ka JMKE, Loitsu ning Gunnar Grapsi tribüüt plaatidele materjali. Oma albumite toeks on esinetud vahetpidamata ja bändi tuuridelt kogunenud fotodest sai „Secret Gardeni“ videoks kokku pandud tagasivaade bändi tegemistele.

Kevadel võttis Revolver aja maha, et hakata kirjutama esimest korda inglisekeelset materjali, mida on inspireerinud bändi reisid lõuna Californiast läbi Euroopa Austraalia kuldrannikuni välja.

Vennaskond rõõmustab kuulajaid merelauludega

Eesti punkrocki lipulaev Vennaskond annab sel suvel kaks väga erilist kontserti. Sumedatel suveõhtutel viiakse kuulajad muusikalainetele, kus tulevad esitusele nii rahva seas tuntud kui tundmatud merelaulud, nende seas ka Vennaskonna poolt loodud lood.

Bändi solisti Tõnu Trubetsky sõnul saab publik kuulda laule täiesti autentses ning ainulaadses versioonis. Merelaulude järel kõlavad ka Vennaskonna parimad lood läbi kolme aastakümne. Lisaks astub nendel õhtutel koos bändiga lavale akordionist Henn Rebane. Kontserdid toimuvad 2. augustil Vihula mõisa aias ja 10. augustil Pangodis Kiivitaja talu õuel.

 

Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?