Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised Nädal 32
07.08.2017

 

Liisi Koikson andis välja teise singli albumilt “Coffee For One”

 

Aprillis avaldatud albumilt on seni singlina ilmunud Koiksoni senisest käekirjast veidi käredama helikeele ja stiiliga singel “Procrastination Queen”.

Uus singel “I Am The Only One” sai, nagu enamus plaadi lugusid, alguse Londonis.

„Lugu sai hakatud kokku panema Londonis õppides ja tegelikult kooliprojektina. Olin just aimu saanud Logic 9 salvestus programmist ja hakkasin läbi selle loo seda enda jaoks avastama. Põnev oli erinevaid instrumendi kihte tekitada ja kuulata, mis nad kokku annavad. See oli huvitav ja uus maailm, milles ma avastasin laulukirjutamise enda jaoks täiesti uues vormis. Sõnad tulevad ühest isiklikust konfliktist, mis sel hetkel painas ja lahendust otsis,“ kommenteeris Liisi Koikson.

Lea Dali Lion, Bonnie Tyler ja Suzi Quatro said omale nimelised Haapsalu pitsiga sallid.

Ettevalmistused selleks algasid juba märtsikuus, kui Haapsalu Pitsikeskuse korraldatud konkursile 19 näpuosavat spetsiaalselt loodud koemustriga proovilapid esitasid. Need saadeti artistidele valiku tegemiseks.

Lea Dalile pühendatud sallimustri “Kirsikiri” autoriks osutus Anne Luik, Bonnie Tyleri “Flickering Voice” autoriks Meeli Vendt ja Suzi Quatrole kavandas salli “Trough My Eyes” Haapsalu raamatukogu bibliograaf Helin Põldve.

Oma salli saab ka 19. augustil Haapsalus esinev Belinda Carlisle – Meeli Vendti mustriga “Floral Circles on the Sand”.

Mahavoki plaat lükkus sügisesse

Tänavu oma 35. sünnipäeva tähistava menubändi Mahavok liikmed mainisid aasta alguses intervjuus ETV saatele “Hommik Anuga”, et neilt on uut plaati oodata. Esialgu oli jutuks, et album tuleb müügile maikuus, seejärel et suvel – kuid fännid, rahu ainult rahu, plaat tuleb hilinemisega, aga õige pea!

“Kuna kontserte on oodatust rohkem, siis plaadi valmimisega läheb kauem. Arvatavasti lükkub sügisesse,” kommenteeris Mahavoki praegune solist Anet Vaikmaa MuusikaPlaneedile. Ansambli üks asutajaid – helilooja, klahvpillimängija ja kitarrist Heini Vaikmaa mainis maikuus, et tegu võib olla duubelplaadiga, ent selle lükkas Anet nüüd ümber: “Tegemist on ühe plaadiga, kus on mõned instrumentaalid ja rohkem pigem laule. Plaadimaterjal on uus, sisaldab ka hiljutisi singleid “Liiga palju” ja “Elan unes”.

Taukari pereliikmest on saanud Instagrammi-staar

Õhtuleht vahendab, et Taukar jagas juuli alguses rõõmusõnumit uuest pereliikmest ehk üheskoos tüdruksõbra Kerli Kivilaanega võeti enda hoole alla üks eriti armas kokkerspanjel.

3-kuune inglise kokkerspanjel lööb päev-päevalt Instagramis aina enam laineid. "Ja mina mõtlesin, kes need imelikud inimesed enda loomadele sotsmeedia kontod teevad," naerab Kerli Instagrami üks jälgijatest ja lisab, et peab ennast nüüd ümber häälestama, nii nunnukat tahab ta jälgida küll.

 

 

Ansamblil Maria Stuart ilmus uus lugu pealkirjaga "Päike"

 

Loole ilmub lähipäevil ka Otepääl filmitud muusikavideo. Tegu on singliga Maria Stuarti maikuus avaldatud esikalbumilt

Muusika: Meelis Tisler, Liana Kolodinskaja, Hanna-Roosi Karro, Margus Sekk, Hans Kristjan Pikani

Tekst: Liana Kolodinskaja

 

 

Naised Köögis alustas kontsertidega

Ansambel Naised Köögis - Kristiina Ehin, Katrin Laidre, Sofia Joons ja Kairi Leivo - sai suve algul valmis oma uue plaadi "See tantsusaal on nugadega kaetud" ja esitleb seda alates 5. augustist üle Eesti toimuval kontsert-ringreisil. Plaadil on uusi lugusid neliteist, aga plaanis on ka mõned vanemad lemmiklood kaasa võtta.

"Kaheks nädalaks perede kõrvalt kontsertreisile minna on päris suur logistiline väljakutse,” nentis Kairi Leivo. “Hulk pille, lapsed, lapsehoidjad ja meie ise ka moodustame kokku vist ühe päris kentsaka mustlaskaravani, mis ühest Eesti otsast teise ringi sõitma hakkab. Aga küll me hakkama saame, kui nii tore seltskond kokku saab!”


Ansambel Curly Strings sai valmis albumitäie uut muusikat

Ansambel Curly Strings sai valmis albumitäie uut muusikat, mis on jäädvustatud helikandjal nimega "Hoolima". Lõviosa materjalist salvestati juuni keskpaigas Hispaanias Barxeta stuudios koostöös produtsent Casey Driesseni ning helirežissöör Dani Castelariga.

"Oma kolmanda albumiga võtsime veidi rohkem aega, et kogu uusloomingu hulgast oleks võimalik valida, mida plaadile panna ja mida välja jätta, tekitada viimase paari aasta loominguline kontsentraat - kange ja tummine," ütles bändi mandoliinimängija Villu Talsi. Kuulajatel saab olema päris palju üllatusi ja avastamist nii kompsositsioonide, seadete kui ka kõlapildi mõttes, samas on plaadil ka üksjagu lugusid vanas heas Curly stiilis.

"Enamus albumi lugudest on mingil määral kantud hoolimise ja armastuse teemaringist. Ei tahaks öelda, et praegu oleks ühiskonnas vähe hoolimist, aga üleliia palju pole teist küll teps mitte," selgitas albumi tekstide sisu solist Eeva Talsi.

Tuuri ning albumi lainele häälestamiseks tuli bändilt välja ka uus singel "Aastapäev". See lugu on Eesti Vabariigi 100 sünnipäevale mõeldes kirjutatud ning kannab endas edasi koosolemise ning tähistamise rõõmu ja elevust.

 

Muusikaplaneedi tegijad uurisid Laura Põldverelt, millal ilmub juba mitu kuud tagasi lubatud uus singel

 

Laura kinnitas, et tema järgmine singel on taaskord Sven Lõhmuse sulest, kuid kuna laul on veel arenemas “nii ja naa”, siis ei oska lauljatar hetkel isegi aimata, kas muusikapala kujuneb tempokaks või on oodata rahulikku lugu. Laura andis siiski lootust, et laul valmib septembris.

Näitleja ja laulja Kärt Tomingas annab välja oma neljandat autoriplaati. Nimeks "Tähistus".

Eelmised plaadid kannavad nime "Korallid", "Sinine kivi" ja "Sinisilmselt. Lood ja laulud".

Praegune projekt on eriline sellepoolest, et esimest korda on plaadi väljaandjaks Kärt ise. Ta on ka produtsendi rollis koos Are Jaamaga.

Koos laulude  autoriga on lugudesse andnud oma ainulise puudutuse fantastilised muusikud Külli- Katri Esken, Are Jaama, Meelis Sütt, Margus Minn, Aare Tammesalu, Monika Matiesen ja Siim Aimla ning helide kinnipüüdmiseks on aega kulunud pea aasta ja kogu selle aja on väsimatult stuudiopuldis olnud Are Jaama.

Selleks, et suur töö lõpule viia- muusikaline materjal miksida ja masterdada, luua kujundus ning trükkida plaadid ja plaadiümbrised, saab kaasa aidata ka läbi hooandja portaali.

Plaat peaks ilmavalgust nägema selle aasta oktoobris-novembris.


Pop-hip-hop ansambel Põhja-Tallinn üllitab sügisel ka oma neljanda albumi.

Bändi laulja Maia Vahtramäe sõnas sellele samale MuusikaPlaneedile, et helikandja esitlus toimub 20. oktoobril Tallinnas, Vabalaval.

“Fännid saavad plaati ilmselt juba natuke varem poest osta, sest salvestus edeneb kenasti ja töö käib,” kinnitas Maia, mainides sedagi, et sügisel kuuleb ka pundi uut singlit.

 

 

Mikk Saar ja Marvi Vallaste avalikustasid oma teise ühise singli, mil pealkirjaks“Valge laev”.

Loo viisi tegid lauljad ise, sõnade autor on kirjanik ja teleseriaali “Õnne 13” stsenarist Andra Teede.

“”Valge laev” on lugu õnnest, andeks andmisest, hetkes viibimisest, tänulikkusest, lihtsusest ja iseendast lugupidamisest,” räägib loo muusika üks autoritest ja esitajatest Marvi Vallaste.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar