Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 35
29.08.2017
Ansambel Cartoon teatas laialiminekust

2015. aasta algusest elektroonilist muusikat viljelev koosseis Cartoon teatas 23. augusti õhtul Facebookis, et koosseis on laiali läinud. Fännidel pole siiski põhjust kurvastada, sest jätkatakse erinevate projektidega.

Cartooni kuulusid Joosep Järvesaar, Hugo-Martin Maasikas ning Ago Teppand. Joosep ja Ago tegid koos Mihkel Sillaotsaga uue kollektiivi nimega Lemon Fight, mis avaldas eile debüütsingli “I Got Time For You” (feat. Rogelio Douglas Jr.). Hugo-Martin tegutseb juunikuust koos Futuristikuga projektis WATEVA.

Cartoon on üks edukamaid EDM-i koosseise Eestis, olles nomineeritud ka mainekal auhinnagalal Drum & Bass Arena. Nende lood on YouTube’is jõudnud miljonite kuulajateni.

Daniel Leviga koostöös sündinud singlit “On & On” on videokeskkonnas kuulatud üle 87 miljoni korra.

Eesti muusikud Janice ja Amiran ühendasid jõud ja avaldasid loo “Save Me”

Janice kirjutas oma Facebooki lehel nii: “On olnud imeline teekond teie ette lugusid tuua ja siin on järgmine lugu koostöös ühe kõige andekama muusika looja AMIRAN-iga.“

Amiran ja Janice on varasemalt kuulsust kogunud Eesti Laulu konkursil. Amiran osales tänavuse aasta konkursil koosseisus Almost Natural ning pääses looga “Electric” poolfinaali. Janice ühendas 2015. aasta konkursil jõud Demie’ga ning pääses poolfinaali looga “Kuum”.

Ilmus Maiani esiksingel

Eesti Laulu finaalis paljude eestlaste südamed võitnud Maian Lomp, artistinimega Maian, sõlmis Universal Music Baltics`iga artistilepingu ja avaldas oma esimese singli “Say It First”.

Maiani sõnul on leping suure plaaadifirmaga ja päris oma singel olnud tema unistus niikaua, kui ta mäletab.

Loo autoriteks on Maian Lomp, Tiina Vainikainen ja Soome produtsentide-duo Møtions.

Maiani muusikukarjäärile andis tuule tiibadesse Eesti Laul 2017, kui siis vaid 16-aastane teismeline kirjutas Whogaux ja Karl-Kristjaniga loo “Have You Now”, mis jõudis finaalis 4. kohale. Praeguseks on lugu Spotifys kuulatud juba üle veerand miljoni korra.

Lea Dali Lion plaanib välja anda kolm uut plaati

Lauljatar Lea Dali Lion rääkis Tallinna TV saatele “Suvestuudio”, et plaanib lähiajal välja anda lausa kolm uut plaati.

Üks plaat tuleb nendest lauludest, mis pärit kunagise ansambli Blacky aegadest. “Ma olen sellest rääkinud juba paar aastat, et ansamblil Blacky jäid mingid lood õhku rippuma, kuskile maa ja taeva vahele. Ma nii väga tahaks, et nad oleks plaadi peal, siis see on minu jaoks lõpetatud,” rääkis Lea, kes kinnitas, et tagasitulekut ansambel ei plaani.

Lisaks on kaks helikandjat veel tulemas – üks spirituaalsem ja teine Lioni-nimeline. Spirituaalsel muusikal on hoopis teine teema, kuid Lea sõnul on ka Lioni ja Blacky loomingul väga suur vahe ning erinev energia.

Ilmus esimene eestikeelsete väelauludega heliplaat

Värskelt on ilmunud hooandjate abiga esimene eestikeelsete väelauludega heliplaat. Maailmarändurid Tom Valsberg ja Jane Kruus on kogunud kokku ja tõlkinud erinevate pärimuskultuuride folklooril põhinevad ühislaulmiseks mõeldud laulud.

Heliplaadil laulavad lisaks näitleja Jane Kruusile ja indigolaste ansambli ninamehele Tom Valsbergile Sireenide koori liikmed Merylin Poks, Reet Ristimägi, Anneli Lunts ja Maria Kurm ja 10 aastane laululind Mona Pääsuke.

CD on saadaval raamatu- ja muusikapoodides.

Ansambel Patronus tuli välja looga „Tedretäpiline tüdruk“

„Tedretäpiline tüdruk“ valmis bändiliikmete teatel tegelikult juba mõnda aega tagasi ja jäi oma aega ootama. Loo sõnad ja muusika on taaskord Patronuse solisti Silja Vipre sulest ja lugu jutustab igatusest, ootusest, sarvede maha jooksmisest ja lõpuks hingerahu leidmisest.

„Kõik me mingi aeg elus otsime seda kõige kõigemat ja tahaks aina kõrgemale ja kaugemale. Siiski tuleb see hetk varem või hiljem, mil saab selgeks, et see kõige parem ongi kodus,“ seisab ansambli pressiteates.

Käesoleval aastal on sõpradest koosnev ansambel Patronus teinud esinemistest ja koos musitseerimisest pika pausi, kuid nüüd valmistutakse taas publiku ette astuma. Seda ehk juba käesoleva aasta lõpus ja seda eesti keelse kavaga.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge