Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 36
05.09.2017
 Liis Lemsalu avaldas uue tantsulise singli

„Ei peatu“ on Liisi seni tantsulisim pala, mis sündis koostöös aasta produtsendiks ja miksijaks tituleeritud Bert Prikenfeld’i ning armastatud Ewert Sundjaga.

Liisi sõnul väljendab tema muusika üldjuhul tema isiklikke tundeid ja meeleolu. Kuigi ta pole varem sedavõrd tantsulise palaga välja tulnud, siis leiab ta, et temas on selline "tantsu-Liis" alati olemas olnud. Nüüd avaldab ta suurt heameelt, et saab jagada enda nime alt ühe mõnusalt liikuva loo.

See on Liisi teine singel, mille nii muusika kui sõnad valmisid koostöös Bert Prikenfeld’i ja Ewert Sundjaga. Aasta produtsendi ja miksija tiitli pälvinud Bert kommenteerib: „Meil on kujunenud sellised mõnusad stuudio-sessionid, kus „lukustame“ end masinate taha ja laseme musal voolata. Katsetame, arutame ja loome.“

Liisi saab oma bändiga uut singlit esitamas näha 8. septembril Tallinnas Vabaduse väljakul We Run Tallinn sündmuse laval.

Maria Gertsjak avaldab debüütplaadi

Laulja ja laulukirjutaja Maria Gertsjak avaldab septembri alguses oma debüütplaadi “Hetk, kus olin”, millelt üllitas äsja värske singli pealkirjaga “Peegeldus”.

Kauamängival “Hetk, kus olin” saab kokku kõlama 8 eestikeelset lugu, mille tekstide ning meloodiate autor on Maria ise. Lugude arranžeeringud on bändiga ühiselt välja kujunenud proovide käigus. Lauljanna laule võib kirjeldada kui segu erinevatest stiilidest nagu pop, kantri, folk ja jazz, mille domineerivaks jooneks on tekstide elulisus ja kummitava jäävad meloodiad.

Helikandja esitluskontserdid toimuvad:

7. septembril Viljandis, Jasmis

8. septembril Pilistveres, Suveköögis

9. septembril Tallinnas, Philly Joe’s

Music Estonia ja Eesti Laulu Akadeemia korraldavad järjekorras neljanda laulukirjutajate laagri

24. – 27. septembrini on taaskord eesmärgiks luua kuni 16 laulu, mis kandideeriksid ka Eesti Laulu konkursile. Laagrisse oodatakse 16 Eesti kirjutajat, kaheksa osalejat on tulemas väljaspoolt, teatas Music Estonia.

Nagu ka eelmisel aastal, siis ükski Eesti Laulu Akadeemia raames loodud laul automaatselt konkursile ei pääse, enne tuleb läbida eelžürii hääletusvoor. Eelmise aasta Eesti Laulu Akadeemiast pääses konkursile kolm lugu – Laura Pritsi “Hey, kiddo!”, Liis Lemsalu “Keep running” ja Rasmus Rändvee “This Love”.

Tänaseks on laager toimunud juba kolmel korral. Viimane neist toimus Tallinn Music Weeki nädalal. Laagrist on siiani avalikusse kõrvu jõudnud Grete Paia uus lugu “Wasted Youth”.

Andero Nimmer ja Indrek Ups avaldasid uue kooliaasta alguse puhul topeltsingli “Samba!/Arpeggio”

Varasemalt õpetajaametit pidanud Andero Nimmer lisas, et oluline on kohe kooliaasta alguses põhimõisted selgeks teha. “Samba ja arpeggio on sisuliselt kaks vaala, millel kogu muusikateooria püsib. Meie topeltsingel on nagu tasuta õppematerjal, kuidas nende vaaladega sõbraks saada.”

Ka Indrek Ups meenutab oma kooliaega ning muusikaõpinguid. “Kord öeldi mulle, et ma ei tea sest svingmuusikast tuhkagi. See lause on mind kogu edasiseks eluks saatma jäänud. Soovin, et oleksin teadnud ja et keegi oleks sellist näitlikku materjali ette andnud,” mõtiskleb Ups.

Nii loodavadki mehed, et antud heliteoste paar jõuab kohustusliku kuulamisvarana koolide muusikaõpetuse programmi ja miks mitte ühel päeval ka üldlaulupeo kavasse.

Aasta lõpus ilmub Nimmeri ja Upsi täispikk album, mis sisaldab vanakooli mõjutustega instrumentaalmuusikat ja elektroonilisi eksperimente.

Ilmus Liisa Kanter Quarteti esiksingel

Linda Kanter Quartet andis välja oma esimese singli “Mustab”, mis on ansambli järgmisel nädalal ilmuva debüütalbumi nimilugu.

Linda Kanter on noor jazzlauljatar, laulukirjutaja ning arranžeerija, kelle helikeel on üheltpoolt meloodiline ja lüüriline, kuid teiselt poolt tugevdatud jazzmuusikale omaste harmooniate, rütmide ning improvisatsiooniga.

Linda Kanter Quartet on peamiselt Linda Kanteri loomingut esitav ansambel, kus lisaks lauljannale musitseerivad veel Mathei Florea klaveril, Janno Trump bassil ning Sebastian Brydniak trummidel.

Linda Kanter Quarteti debüütalbum “Mustab” ilmub sel nädalal ning albumi esitluskontserdid leiavad aset jazziklubides üle Eesti.

Esimene kontsert toimub 7. septembril Tallinnas, jazziklubis Philly Joe’s (Tatari 4).

Ilmus 14-aastase Mikk Kaasiku debüütsingel „Koolitee”

Noor artist Mikk Kaasik on aastaid osalenud „Laulukarussellides” ning teatri- ja filmirollides. Lugu „Koolitee” on aga tema debüüdiks raadios.

Uue laulu loojateks on noor produtsent Egert Kanep ja Allan Kasuk, kes on hittloo „Hispaania tüdruk” autor ning tuntud ansamblist Kruuv.

Laul ise räägib sellest, et aeg on taas pinal tolmust puhtaks pühkida, spinnerid kotti pakkida ja koolitee ette võtta.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket