Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 37. nädal
11.09.2017

Go Away Bird lasi välja uue singli ja muusikavideo “Coca-Cola”

“Coca-Cola” on esimene singel Go Away Birdi järgmisel aastal ilmuvalt teiselt plaadilt. “Laul, ma loodan, rõhutab meie elu ja meie maailma absurdsust. Aga see ei tähenda, et sel kõigel üldse mõtet poleks,” ütles loo autor Stanislav Bulganin.

Laulu salvestas ja miksis Tartus Ö Stuudios heliprodutsent Martin Kikas. Gabriela Liivamägi kaunid pildid monteeris videoks kokku bändi paljude videote autor Jüri-Illimar Reinberg-Shestakov.

Ansambli Go Away Bird debüütalbum “Sleep On It” oli käesoleva aasta Eesti Muusikaauhindade nominent parima debüütalbumi kategoorias.

 

Tuuleviiul esitleb teist albumit

 Ansambli “Tuuleviiul” plaadi esitluskontsert toimub Vabaõhumuuseumis 15. septembril kell 18.00. Tuuleviiul on laste-noorte pärimusmuusika ansambel, kelle esimene plaat ilmus 2014 aastal, käesolev album on järjekorras teine. Uuel plaadil on 20 lugu, enamik eesti pärimusmuusika varasalvest. Lood on seadnud ansambli juhendaja Kristi Alas, mitme loo lõpliku seade valmimises on osalenud ka lapsed.

Nagu ansambli nimi ütleb, on bändi põhipill viiul. Lisaks viiulile leiab plaadilt ka saksofoni, džembe, kontrabassi, parmupilli, kitarri, ukuleele. Instrumentaalpaladele lisaks on ka mitmeid lauluga lugusid.

Ansamblis osaleb üle 40 eesti- ja venekeelse lapse vanuses 3-17 aastat, nii Lasnamäe kui ka

Vanalinna Muusikakoolist. Enamik neist lastest on alustanud pillimängu õppimist väga varakult – kolme kuni kuue aasta vanusena.

 

 I Wear* Experiment alustas septembri esimesel päeval tuuri Aasias

Electro pop-trio on Aasias oodatud esineja ning viimati jõuti Aasias käia veel eelmise aasta lõpus, tuur lõppes jaanuaris. Juba siis lepiti kokku, et tagasi minnakse sel sügisel.

Viimati tutvustas I Wear* Experiment Aasias oma debüütplaati "Patience", mis avaldati möödunud aasta septembris.

Tuuril jõuab bänd Lõuna-Korea kõrval veel Jaapanisse, Hiinasse ja Malaisiasse ning lava jagatakse artistidega kogu maailmast.

 

Kosmikutel ilmub peagi kuues stuudioalbum

Ansambel Kosmikud tuli välja uue looga “Sügis sanatooriumis”. Samanimeline, Kosmikute kuues stuudioalbum ilmub sel sügisel.

Lisaks Kosmikute põhiliikmetele – Hainz, Aleksander Vana, Kõmmari ja Kristo Rajasaare – teevad uues loos kaasa Andres Peetson jahipasunal ning Mari L Tikk laksutades.

“Sügis sanatooriumis” on salvestatud Tallinna Linnahallis Matrix Stuudios.

 

Dave Benton annab koos tütrega heategevusliku kontserdi

Dave Benton ja tema tütar Sissi annavad heategevusliku kontserdi Kirna mõisas, lõpetades nii  16. septembril selleaastase heategevuslike kontsertide sarja.

Lauljaid saadavad klaveril Margus Kappel ja kitarril Madis Arvisto ning isa-tütre laulud kõlavad nii eesti kui inglise keeles. Dave Benton on Eestis juba tuntud ja armastatud muusik ning ka Sissi kavatseb oma elus minna isa teed ja saada lauljannaks. Dave ütleb, et tütrel on oma stiil, hääl, karisma ja isikupära, mis teda sel teel aitavad.

Õhtuleht kirjutab, et heategevuskontserdil esitusele tulev programm on kokku pandud Dave Bentoni poolt spetsiaalselt Kirna mõisa olustikku arvestades ja oma kontserdiga soovib ta aidata koguda veel puuduoleva summa mõisa saalilae taastamise eelarvest.

Dave Benton on Kirna mõisa tegemistega kursis juba üle 10 aasta ning on seal tihti lõõgastumas käinud. Ta hindab kõrgelt Kirna mõisapere missiooni ajaloolise hoone taastamisel ja tervisekeskuse loomisel ning hindab mõisapargi energeetilist väge.

 

Fred Rõigas alustab soolokarjääri

Fred Rõigas avaldas laulu „Ränd“. Loo autoriks on Fred ise ning lugu on ühtlasi tema soolokarjääri esimeseks singliks. Laulu muusika sündis Austraalias, millest inspireerituna kirjutas Alari Janson loole teksti, mida võib tõlgendada mitmeti. Jäägu see kuulaja otsustada, kuidas. Hoopis kolmanda külje andis loole aga režissöör Ott Rõngas, kes tegi laulule muusikavideo.

Fred Rõigas on teinud muusikat metalist a cappellani, ning laulnud erinevates koosseisudes (Greip, A3, Connect & Cut).

 

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar