Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 38
20.09.2017
Trad. Attack! tuuritab teisel pool ookeani

Trad. Attack jätkab sel sügisel kaheaastast “Kullakarva” albumi esitlustuuri teisel pool ookeani. Vahemikus 20. september kuni 20. oktoober antakse 16 kontserti nii USA keskosas, ida- ja läänerannikul kui ka Tšiilis.

Bändi ajaloo pikimat ja tähtsaimat tuuri alustatakse New Mexico osariigis. Sügisene USA ja Tšiili tuur on Trad.Attack!’i jaoks seni suurim ning väga oluline. “Alustasime eelmisel aastal koostööd agentuuridega nii USA-s kui Tšiilis ning see tuur on kõigi osapoolte jaoks väga oluline samm edasi. Nagu iga asja puhul, ongi just see algus kõige raskem ja me ei oodanud, et nii kiiresti meievahelisest koostööst midagi sünnib. Aga juba peatselt sõidamegi ja kusjuures ametlike tööviisadega,” rõõmustab bändi kitarrist Jalmar Vabarna. “USA turule sisenemine on bändi rahvusvahelise karjääri arendamisel ülimalt oluline,” lisab Vabarna.

Peale kontserte New Mexicos ning Los Angeleses sõidab bänd Tšiilisse.

USA ja Tšiili tuuri toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

Noortebänd 2017 hooaeg sai piduliku avapaugu

Laupäeval toimus uudistemajas Noortebänd 2017 avamine, kus said sõna muusikavõistluse korraldaja Märt Truman, endised osalejad ja minikontserdiga esines eelmise aasta finalist Lepatriinu.

Praeguseks on juba selgunud tänavuse Noortebändi 15 poolfinalisti, kes sel aastal võistlustulle astuvad. Poolfinaalid toimuvad Tallinnas 5. oktoobril, Pärnus 6. oktoobril ja Tartus 7. oktoobril. Viis finalisti kuulutatakse välja 14. oktoobril, neist parim selgub juba 11. novembril Kultuurikatlas.

Noortebänd on Eesti suurim ja pikima ajalooga noortele muusikutele suunatud iga-aastane bändikonkurss.

Noortebändi konkursi eesmärgiks ei ole ainult parima ansambli valimine, vaid olla ka noorele artistile suunanäitajaks ning hüppelauaks Eesti muusikasse. Mitmed eriauhinnad ja esinemiskutsed festivalidele on verivärskele bändile äärmiselt motiveerivad, ent samas ka vajalikud, et ansambli loomingut esitleda ja esmaseid kontakte luua näiteks kontserdi- ja festivalide korraldajatega.

Konkurss ei ole stiililiselt ega instrumendiliselt suunitletud, jättes kõikidele võimaluse kandideerida ja tõusta esile.

Noortebänd on andnud tuule tiibadesse paljudele Eesti lavadele jõudnud noortele artistidele: Lepatriinu, Ziggy Wild, Frankie Animal, Tenfold Rabbit, Sibyl Vane, Wilhelm, Bedwetters, Rising Sun ja paljud teised.

Pop- ja rockmuusikaga tegelev Olavi Otepalu üllitab lähikuudel debüütalbumi

Olavi Otepalu ja tema bändi esimene singel “Suurlinna tuled” ilmus eelmise aasta septembris ning selle muusikavideot on YouTube’ist uudistatud pea 50 000 korda. Järgnesid singlid “Tunnete proov”, “Ei tea”, “Harva juhtub”, “Ookeani lummuses” ja “Pidu eneses”. 

Album jõuab müügile hiljemalt novembris ning sellel leidub kolmteist laulu. Nimekiri nendest lugudest on internetist leitav.

Valgusfestival täidab Kadrioru pargi kaheks päevaks valguse ja muusikaga

20. ja 21. septembril toimub Kadrioru pargis taas valgusfestival “Valgus kõnnib Kadriorus”, mis täidab sel aastal esmakordselt pargi kaheks päevaks valgusinstallatsioonide ja muusikaga.

Festivali esimesel päeval on võimalik osa saada kahest kontserdist, mis toimuvad Kadrioru kontserdiväljakul. Samuti saab näha erinevaid valgusinstallatsioone, mis on käesoleval aastal jaotunud üle terve Kadrioru pargi.

20. septembri õhtune kontsertprogramm algab kell 19.00 ja esimesena astub lavale Jaan Sööt ning juba 20.30 on laval Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv.

21. septembri õhtul lisanduvad pargi valgusinstallatsioonidele üle 8000 küünla ja sajad tõrvikud. Küünlaid asutakse süütama tund enne päikseloojangut ja õhtuse kontserdi ajaks peaksid kogu park olema tuledes.

Kell 19.30 astuvad festivali lavale kontserdiväljakul Mick Pedaja  ja Angeelia, kes on lubanud anda vähemalt sama müstiline kontserdi kui festival ise.

Anna-Liisa Niinemets ja Lisandra Leetmaa kirjutasid Võsu päikeseloojangust inspireeritud laulu

Anna-Liisa Niinemets ja Lisandra Leetmaa said valmis uue loo pealkirjaga "Be Mine.

Idee loo kirjutamiseks tuli ühest suvisest nädalavahetusest Võsul. Lisandra nägi Võsu imelist päikeseloojangut ja ütles, et tuleks kähku uus laul kirjutada, sest see on ideaalne koht muusikavideo filmimiseks. Mõeldud-tehtud.

Laul räägib tüdrukust ja poisist, kes üksteisele väga meeldivad, kuid kardavad mõlemad üksteisele seda tunnistada ning seetõttu elavad teadmatuses. Laulu lõpus aga kõik laheneb ja paar saab kokku.

Noortebänd 2017 poolfinalist Rainer Ild avaldas uue singli „I’m Okay“

„I’m Okay“ on Rainer Ildi senise loomingu kõige värskem näide artisti uuest elektroonilisest suunast.

„Muusika mida ma kirjutan väljendab isiklikke läbielatud hetki. Vahel tuleb varjata tundeid inimese ees, keda sa tegelikult hingepõhjani armastad,“ jutustab Rainer uuest loost.

Rainer Ild astub üles Noortebänd 2017 poolfinaalis, kus seekord on jõud ühendatud trummar Sven Seinperega(Sounds of September, Eliot Ness). „Olen kaua laule sahtlisse kirjutanud, kuid nüüd on aeg sahtel kummuti küljest lahti rebida,“ põrutab Rainer.

Kärt Tomingas avaldab neljanda autoriplaadi

Näitleja ja laulja Kärt Tomingas on välja andmas oma neljandat autoriplaati. Nimeks "Tähistus".

Eelmised plaadid kannavad nime "Korallid", "Sinine kivi" ja "Sinisilmselt. Lood ja laulud".

Koos laulude  autoriga on lugudesse andnud oma ainulise puudutuse fantastilised muusikud Külli- Katri Esken, Are Jaama, Meelis Sütt, Margus Minn, Aare Tammesalu, Monika Matiesen ja Siim Aimla ning helide kinnipüüdmiseks on aega kulunud pea aasta ja kogu selle aja on väsimatult stuudiopuldis olnud Are Jaama.

Kärt Tomingas kogub portaalis Hooandja.ee uue plaadi valmimiseks toetust.

Plaat peaks ilmavalgust nägema selle aasta oktoobris-novembris.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket