Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 39
26.09.2017
Meisterjaan valiti esinema festivalile Eurosonic Noorderslag 2018

Iga jaanuari keskel Hollandis Groningenis aset leidev festival on Euroopa üks suurimaid ja tähtsamaid uue popmuusika avastamise üritusi. Just sealt ammutavad suured ja väikesed suvised festivalid oma esinejate nimekirja värsket verd.

Eestist on viimastel aastatel kohal käinud näiteks NOËP, Maarja Nuut ja Trad.Attack! Meie omadest kõige suurema hoo on tänu Eurosonicule sisse saanud Tommy Cash ja Ewert And The Two Dragons.

„Eesti otsib superstaari“ tuleb taas!

Kevadel alustab suurejooneline “Eesti otsib superstaari” 7. hooaeg! Eelnevatel hooaegadel on superstaaritiitli pälvinud Birgit Sarrap, Jana Kask, Ott Lepland, Liis Lemsalu, Rasmus Rändvee ja Jüri Pootsmann.

Lauluhuvilised saavad end vaikselt hakata ette valmistama, sest superstaariotsingud algavad pühapäeval, 15. oktoobril, kui läheb lahti registreerimine TV3 kodulehel. Sel aastal tuleb registreerimisel lisada ka video, milles osaleja demonstreerib oma lauluoskust.

Eesti 90ndate popalbumite eest küsitakse internetis suuri summasid

Tuleb välja, et 90ndatel aastatel Eestis avaldatud albumite müümisega on võimalik head raha teenida.

Elu24 kirjutab, et Eesti Ekspressi ja Mart Mardisalu esitletud album „Sügishitt 1995“ maksab rahvusvahelisel interneti plaaditurul üle 1000 dollari. Kõva kopikat küsitakse ka Best B4-i ja 2 Quick Starti legendaarsete 90ndatel ilmunud kauamängivate eest.

Discogs.com on legendaarne interneti plaaditurg ja andmebaas, kus on müügil registreeritud fännide poolt albumite reliisid. Suureks üllatuseks on seal müügil ka üüratu hinnaga Eesti 90ndate kuldvara, albumid, mis paljudel eestlastel pööningul tolmu koguvad.

Kes oleks arvanud, et rahvusvaheliselt maksab menuansambli Best B4 plaat „Best B4“ 250 eurot, lisaks saatmiskulud Soomest. Viielt erinevalt omanikult saab osta ka 2 Quick Starti albumit „Olen loobuda sust proovinud“, mille hinnavahemik jääb 60-100 euro vahele. Omanikeks on norrakas ja soomlased.

Suurimaks üllatuseks müüb Ameerikast keegi Barron Calvert Eesti Ekspressi ja Mart „Varumees“ Mardisalu esitletud albumit „Sügishitt 1995“ 1054 euroga. Võimalik, et nüüd on aeg oma 90ndate albumid välja otsida ja nendega pisut ära teha.

Kairit Tuhkanen ja Sunlight avaldasid ühisloo

Kui möödunud aasta detsembris teatas Kairit Tuhkanen, et lõpetab esinemised ööklubide lavadel ja hakkab tegelema teiste asjadega, siis nüüd laseb ta oma häälel kõlada Sunlighti uues laulus „Kui suudaks ma“.

Ansamblisse Sunlight kuuluvad Kristo Poka, Lauri Hermann ja Kalmer Neidla. Eelnevalt on bänd välja andnud singlid „Ootan sind veel“, „Käest kinni hoides“ „On veel teisi“, „Veenus mu ees“.


Põhja-Tallinn esitleb oktoobri lõpus oma uut albumit

20. oktoobril kell 20:00 toimub Tallinnas, Telliskivi loomelinnaku südames Vabalaval ansambli Põhja-Tallinn järjekorras neljanda albumi “Alati olemas” suurejooneline esitluskontsert.

Tegemist on spetsiaalselt üheks õhtuks loodud showga, kus on kasutusel erilahendustega lava: valgus- ja püroefektid koostöös funTIME showservice’iga.

Kahetunnise kontserdi käigus tuleb esitlusele suurem osa uue albumi materjalist, lisaks on kokku pandud paremik eelmise kolme albumi lugudest. Samuti kutsutakse lavale muusikuid ja külalisartiste, kes kümne tegutsemiseaasta jooksul bändiga koostööd teinud.

Ilmus Ivo Linna uus laul ja muusikavideo „Saame kokku“

Ivo Linna kirjutab Facebookis: “Suured tänud kõigile, kes selle loo ja kogu uue albumi ning raamatu väljaandmisel on mind aidanud! Võtan mütsi ja kummardan maani teie ees – Anu Välba, Karl-Erik Taukar, Mart Juur, Juku-Kalle Raid, Kristjan Kangur, Gerda Miller, Marion Laev, Kadri Rehema, Rainer Michelson, Feliks Kütt ja kogu Supernova bänd, Martti Meumers, Slim Music Stuudio, DOT Films, Heliala ja Rahva Raamatu toredad inimesed. Head kuulamist-vaatamist ning kohtume juba varsti!“

Elmarile antud intervjuus rääkis Ivo, et Rainer Michelsoni ja Felix Küti kirjutatud laul „Saame kokku“ jutustab sellest, kuidas sõbrad koos vanadelt vinüülplaatidelt muusikat kuulavad.

Sügisel ilmub ka Ivo Linna uus album “Suur loterii”, mille esimene esitluskontsert toimub 26. oktoobril Tallinna Vene Kultuurikeskuses. Samuti tuleb Ivol välja raamat.

Tõnn Tobreluts avaldas teise soolosingli

Ansamblites Groundhog Day, Crashdaf ja Flank musitseerinud Tõnn Tobreluts avaldas oma teise soolosingli. Lugu kannab pealkirja „Tunnistan vea“ ning see ilmus koos muusikavideoga.

"See video on heaks sümboliks isetegemise rõõmule – see on lõbus, kohati kohmakas, aga see eest ehe ja emotsiooniderohke," kirjeldas muusik uut videot.

Tõnn Tobreluts on tuntud Eesti Laulult, kus ta on osalenud ansamblitega Groundhog Day ning Flank.

Homenja avaldas retrohõngulise loo „Nõnda palju vajan sind“

Kui Jüri Homenja selle laulu tegemiseks pakkumise sai, meenus talle kohe nooruspõlv – biitlid, pikad juuksed, tantsuõhtud Vallikäärus... Polnud kahtlust, et lugu tuleb salve saada! Viisi autor on Peeter Kaljuste, sõnad kirjutas Stina Märtson. Taustavokaalide eest hoolitses, produtseeris ja miksis Peeter Kaljuste. “Olen alati imetlenud ja nautinud Jeff Lynne'i loomingut. Antud lugu ongi inspireeritud Lynne'i viimasest albumist,” sõnas Kaljuste.

Ansambel Rajusagar sai stuudios valmis uue laulu!

Loo nimeks „Eestlane“. Rajusagar on kolmemehebänd Lääne-Virumaalt Väike-Maarjast. Ansambel sai kokku möödunud suvel ja mängib grunge ja pungi sugemetega eestikeelset rokkmuusikat.

Uue laulu muusika ja sõnade autor on bändi laulja ja kitarrist Silver.

  

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar