Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 40
04.10.2017

Ansambel Pärl tegi peagi 100-aastasele Eestile kingituse

Kitarrist Tarvo Valm ja tema projekt Pärl avaldasid värske loo „Eestimaast“, tehes nii  kingituse peagi 100-aastasele Eestile.

“Käinud maailmas palju ringi ja näinud nii mõndagi, siis võin öelda, et meie oma Eestimaa on väga ainulaadne ja tore koht. Peaksime seda rohkem hoidma ja selle üle uhkust tundma. See on meie kodu ja meil on kõik siin olemas, aga me ikka vingume ja kitkume üksteise kallal – austage rohkem üksteist,” sõnas Tarvo Valm, kes kogus laulu sõnade kirjutamiseks inspiratsiooni ansambel The Suniga mööda kodumaa erinevaid nurki ringi rännates.

Aasta lõpus ilmub ka Pärli debüütalbum. Esimene avalik ülesastumine koos lauljanna Merilin Purgega toimub klubis Amigo 19. oktoobril.

 

Ergol ilmus sügisene ballaad


Ergo Korp üllitas oma uue sügisese ballaadi "Kuidas tahan" koostöös produtsent Madis Ligiga. See on neil juba teine koostöö stuudios, esimeseks oli 2016. aastal valminud laul "Miks on nii?". Uus laul on tulnud Ergo enda sulest, nii sõnade kui viisi näol.

Kuna sügis on omamoodi nukker ja samas ka romantiline aeg, ihkab inimene ikka enda lähedusse kedagi ning unistused suurest armastusest on küünlavalgel õhtupimeduses kerged tekkima, kommenteerib autor lugu.
Õigepea on oodata ka Ergo uut plaati. Kuna viimase plaadi ilmumine jäi aastasse 2010, siis on vahepeal materjali piisavalt kogunenud. Uuele plaadile peaks tulema peamiselt  Ergo enda kirjutatud looming. Samuti võib meest jätkuvalt näha erinevate pubides, baarides, juubelitel ja pulmades.

 

Ilmus Miljardite uus singel „Vilkuvad kollased“

Miljardid avaldasid uue singli „Vilkuvad Kollased. Bändi debüütalbum ilmub 10. novembril ja kannab nime „Kunagi Läänes“.

Värske singli sõnade autor Marten Kuningas uuest loost: "Vilkuvad kollased” on mulje meie linnastuvast ühiskonnast. Foori punane ja roheline on kustunud, poolused sulavad ja metsad langevad. Uued põlved kasvavad ruumis, mille väärtused on üles ehitatud tühjale tarbimisele. Keeruline on jälgida, kes otsustab ja miks. Liidrid, nagu kogu ühiskond, on ühtmoodi segaduses, sest vilkuvad infokillud on vastuolulised ning vahelduvad liiga kiiresti.

Marten Kuningas debüütalbumist: ”Ühelt poolt on "Kunagi läänes" kommentaar lääne elu kohta. Siin on esimese maailma üksildustunnet, sõltuvussuhteid, otsinguid ning ajastule omaseid maneere. Teisalt on seda kriitikat tasakaalustamas üleskutse universaalsele armastusele ning jutlustus hinge ajatust olemusest. Bänd säilitab oma esoteeriliste kalduvuste suhtes siiski teatava distantsi, lubamata kordagi muutuda liialt läilaks. "Kunagi läänes" on ühtaegu nukker tõdemus inimseisundi paratamatusest kui ka imetlus kõige kauni suhtes, milleks me võimelised oleme.”

Miljardid on bänd, mille koosseisu kuuluvad Marten Kuningas (solist), Kristjan Kallas (trummar), Peedu Kass (basskitarrist) ja Raul Ojamaa (kitarrist).

 

Reinaru Vennad tervitavad uue looga kõiki õppureid

 

Reinaru Vennad (Samuel, Joel ja Daniel Reinaru) avaldasid loo "Rändur", mis on teine singel nende juulis ilmunud albumilt. "Soovime selle looga eriliselt tervitada kõiki õppureid, kelle kooliaasta rännakud on nüüd juba täie hooga käimas."

Reinaru Vennad on eestikeelset pop-rocki viljelev ansambel, mille põhituumik koosneb kolmest vennast. Liikmete omaloodud palad mõtisklevad tihti elu sügavamate teemade üle, jäädes sealjuures rõõmsaks, lootusrikkaks ja hoogsaks.

Reinaru Vennad on:

Samuel Reinaru - vokaal, akustiline kitarr
Joel Reinaru - vokaal, akustiline kitarr
Daniel Reinaru - trummid, klahvpillid

Matteus Elbrecht - elektrikitarrid

Tõnis Teras - bass

 

Curly Strings avaldas muusikapäeva puhul instrumentaalloo

 

Rahvusvahelise Muusikapäeva puhul avaldas ansambel Curly Strings instrumentaalloo pealkirjaga „Turia masurka“, mille sees on põimunud kaks meloodiat ja nende autoriteks on Villu Talsi ja Taavet Niller.

Villu sõnul räägib lugu taltsutamatust võõramaa jõest, tema kütkestavatest ning ohtlikest voogudest, mis kulgevad omasoodu kord siidiselt päikese käes sillerdades, siis jälle tuliselt tormates ja laastades.”

Taavet lisab, et see on kurb lugu lootusetust igatsusest, kuidas üks tahab olla teisega koos, aga teine seda ei soovi.

Lugu on pärist Curly Stringsi uuelt plaadilt "Hoolima".

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap