Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 41
11.10.2017
Põhja-Tallinna uus album on peagi müügil!

Juba õige pea tuleb müügile populaarse räpipundi Põhja-Tallinn neljas stuudioalbum “Alati olemas”. Nüüd on hiljuti kümneaastaseks saanud ansambel plaadi ilmumise täpse kuupäeva ning ka uue albumi lugude nimed ja järjekorra välja öelnud.

Uus album tuleb müügile 15. oktoobril ja sellel viisteist laulu, teiste seas singlid “Jäägu nii” ja “Alati olemas”. Plaadile on kaasatud ka teisi tuntud artiste, näiteks löövad kaasa Koit Toome, Rolf Roosalu ning ansambli Metsatöll solist Markus Teeäär.

 

Eliot Ness tegi laulust „Õigel teel“ akustilise variandi

Ansambel Eliot Ness tegi oma laulust „Õigel teel“ akustilise variandi ning appi on kutsutud ka Kristel Aaslaid.
Eliot Nessi ridadesse kuuluvad Peter Põder, Sven Seinpere, Rauno Marko Murakas ja Charles Aron Zobel. Viiulitel teevad laulus kaasa Liis-Marii Vendt, Merlin Porkma.

Laul räägib ansambli teatel sellest, et tihti läheb inimestel meelest, mida nad elult soovivad ning käies igapäevaselt tööl/koolis jm jäävad tahaplaanile enda eesmärgid ja soovid. Laul räägib sellest, kui need soovid ühel õhtul meelde tulevad ja kanduvad üle ka järgmistesse päevadesse ning tunned, nagu pealkiri ka ütleb, et oled õigel teel.

 

Ilmapoiss Martini bändi uus singel

Võrumaa taustaga ansambel Hilised Ärkajad on andnud välja uue singli “Unes”. See on bassigruuvile ehitatud kantriroki pala, milles on ka mõningaid ladina mõjutusi. Bändi vokalisti Martinit teab rahvas kui Aktuaalse Kaamera ilmapoissi.

Singli sõnade ja viisi autor on Kaupo Eliste. Gruppi kuuluvad veel noor multiinstrumentalist Evar Paltsepp (trumm, kitarr, klahvpillid) ja Heino Kalvet perkussioonil.

 

Elina Born ja Stig Rästa lähevad esmakordselt koos jõulutuurile!

Elina Borni ja Stig Rästa esmakordsed jõulukontserdid toimuvad 19.-30. detsembrini üle Eesti. Esitamisele tuleb nii jõulumuusikat kui omaloomingut ning artiste saadab suurepärane ansambel.

Elina Born on kahtlemata üks meie säravamaid naisartiste, kes võitis superstaari saates teise koha ning on välja andnud omanimelise debüütalbumi, mis sisaldas tuntud hitte nagu “Miss Calculation” jt.

2015. aastal võitis Elina koos Stigiga Eesti Laulu finaali ja esindas Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel, kus saavutati väga kõrge 7. koht. Eesti Muusikaauhindade galal 2016.a. auhinnati Elina Borni koguni neljas kategoorias.

Stig Rästa sulest ja koostöös teistega on valminud nii Elina Borni, Karl-Erik Taukari, Trafficu kui ka näiteks Beyond Beyondi lood ning tähelepanuväärne arv nendest lugudest on pälvinud suure kuulatavuse ja saanud hittideks. Stig on välja andnud elulooraamatu „Minu Kennedy“ ning ka lastelaulude kogumiku „Tõeline muinasjutt“. Möödunud suvel aga tähistas Stig oma loometee 15-ndat juubeliaastat väärilise soolotuuriga üle Eesti.

Elina Borni ja Stig Rästa koostöö on kestnud juba aastaid ning selle koostöö krooniks on kahtlemata meile kõigile tuntud Eesti Laulu võidulugu „Goodbye To Yesterday.“

 

Anne Adamsi ja Jaan Söödi esitatud „Veel tollel tänaval on Supilinna maitset“ on nüüd Youtube’is

Laulja Anne Adams andis hiljuti välja albumi “Läinud aegade mõtted”, millelt pärit lugu “Veel tollel tänaval on Supilinna maitset” on salvestatud koos Jaan Söödiga. Kui seni sai laulu lisaks plaadile kuulata Adamsi SoundCloudi lehelt, siis nüüd on lugu jõudnud ka YouTube’i.

Anne Adams ja Jaan Sööt on teinud koostööd läbi aastate. Ka Adamsi esimesel albumil  “Hellad ajad” lauldi ühiselt lugu pealkirjaga “Kui me ükskord kokku saame” ning vastastikku on vahetatud ja kingitud laule. Anne loodud laulud „Sekund suunata võib saatust“ ja „Hellad ajad“ on  Jaani repertuaaris ning Jaani laulud „Mind jälgis kuu“ ja „Vala veini“ Anne repertuaaris.

 

Tegevust alustas uus ansambel Kruiis


Oma esimese loo „Elu on torm“ on Elmarisse saatnud ansambel Kruiis, koosseisu kuuluvad Ervin Lillepea, Karvin Lillepea ja Mai Einama. Ansambel tegutseb käesoleva aasta juulist.
Mai Einama on 12 aastat olnud tegev ansamblis Svips. Ervin Lillepea on aga laval olnud juba 40 aastat, neist sooloesinejana ja ansamblitega Raster ning Defitsiit.
Karvin Lillepea on tegutsenud trummarina ansamblites Supernova, Glive ja hetkel on ta tegev ka ansamblis The Skyline bänd.

 

Baltikumi kaks suurimat bändi ühendasid jõud

Ewert and The Two Dragons on koos BrainStormiga valmis saanud uhiuue pala “We Wait For The Light”, mille tantsulisus muudab vihmased ja tumedad sügispäevad päikselisemaks.

Veidi üle aasta on möödunud hetkest, kui Renārs Kaupers ansamblist BrainStorm ja Ewert Sundja sulgesid ennast Renārsi kööki ja asusid tööle uue loo kallal. Tänaseks on laulu aidanud kirjutada seitse kaasautorit, lisaks esialgsele kahele köögis viibijale. Selle tulemusena on sündinud Baltikumi kahe suurima bändi ühissingel – “We Wait For The Light”.

Pärast demo valmimist salvestati lugu Tallinnas, kus helirežisööriks oli noor andekas produtsent Sander Mölder ning mille käigus sai laul endale uue meloodilise kõla. Hiljem aitasid lugu lõpetada Rootsi produtsendid Povel Olsson ja David Larson.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket