Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 42
17.10.2017
Maia Vahtramäe lubab järgmisel aastal debüütalbumit

Ilmus ansambli Põhja-Tallinn solistina tuntud Maia Vahtramäe soolosingel “Tahan tunda”. Laulja lubab debüütalbumit järgmisel aastal.
Maia Vahtramäe on figureerinud Eesti muusikamaastikul juba kümmekond aastat ning võttis oma peamisest projektist, bändist Põhja-Tallinn neli aastat tagasi aja maha, nüüd on naine bändis tagasi.  Maia sõnul oli tal pausi tarvis, kuna vajas aega iseendale ning sellest õigupoolest saigi alguse ka tema debüütalbumi ja uue loo mõte.
“Tahan tunda” on sisekaemus ja eneseotsing, sinna on pandud Vahtramäe viimaste aastate väga isiklikud emotsioonid ja hetked.
Loo sõnade autor on Maia Vahtramäe, viis Janne Saarelt. Produtsentidena lõid kaasa Robert Montes ja Kimmo Sõna.


Ol’Mill avaldas debüütalbumi 


Ansambel Ol’Mill on valmis saanud oma debüütalbumiga "Sunrise Blues", mille esitluskontserdid toimuvad septembri lõpust novembri alguseni Tallinnas, Tartus, Rakveres ning Viljandis.  
Ansambel tegutseb kolmandat hooaega ning on suutnud tutvustada bändi omapärast muusikat ja karakterit nii koduses Eestis, aga ka Saksamaal ja Hollandis. Kõige põnevam on ansambli juures see, et olenemata publikust ja kontsertpaigast suudavad noored muusikud juba enne esinemist tähelepanu endale röövida. 

Kolme Viljandist pärit muusikut ühendab nende tahe läbi muusika pakkuda endale ja kuulajaile elamust, mis avaldab mõju ja harib ka sügavamal tasandil. Sestap on Ol’ Milli muusikastiili raske liigitada – nad alustasid bluusist ja rokist ning nüüdseks on jõudnud instrumentaalse ja progresiivsema muusika juurde.

Ansamblisse kuuluvad: Artur Leppik – vokaal, kitarr, saksofon; Tauri Tamme – trummid  ja Henri Lohk – basskitarr.
 

Vaba Lind soovib kõigile meeleolukat sügist
 
Mait Segeri ansambel Vaba Lind avaldas uue singli "Teele, teele, teele". 
Laulu viisi ja sõnade autor on Mait Seger. Lugu on salvestatud Pärnus Erko Niidu ja Laura Junsoni stuudios.
 
Loos teevad lisaks Mait Segerile kaasa Tiit Kevad trummidel, Marek Talts elektrikitarril, 
Freddy Tomingas basskitarril, Haldi Seger sheikeri ja taustalauluga, Ave Teeääre mandoliini ja taustalauluga. 
 
Seekord ühinesid ansambliga särasilmsed lauluinimesed, väiksemad ja suuremad. Ansambel soovib looga kõigile meeleolukat sügist. 
 

Eleryn avaldas uue singli “Minu kord” 

Särtsakas Eleryn alustas kevadel soolokarjääri looga “Möödapääsmatu” ning tegeleb nüüdseks debüütalbumi salvestamisega. Nüüd avaldas ta koos videoga oma teise singli “Minu kord”. 
“Lugu räägib lühidalt öeldes lahkuminekust. Kuidas üks eluetapp on läbi saamas, kuid mis ei tähenda tingimata, et see oleks kurb sündmus. Pigem õpetav ja vabastav,” ütleb Eleryn loo kohta ise.
Muusika autorid on Marilin Kongo ja Karl Kanter. Teksti on kirjutanud Marilyn Jurman.

Karl lisab loo kohta: “Tavaliselt on minu kirjutatud lood kujunenud sündipopiks. Tahtsin seekord proovida teha miskit, mis oleks pigem kidrapõhine. Kutsusin appi parima trummibiitide meistri Mikk Simsoni ja super bassimehe Siim Usina, kes aitasid mul ideed ära vormistada. Tööprotsess oli väga nauditav ja loodan, et kuulajad on tulemusega rahul.”

Videoklipi tegid laulule Liina Notta ja Andres Raudjalg. 
 

Möödunud nädalal avaldati mitmed uued muusikavideod
 
Valminud on mitmed uued muusikavideod. Näiteks on endi sõnul ootamatult populaarseks saanud loole „Eestimaast“ teinud liikuva pildi ansambel Pärl. Põneva video on saanud ka Miina lugu „Maga edasi“. Mariliis Jõgeva on kokku pannud uue bändi ja avaldanud singli “Go” koos videoga. Ilmunud on The Soundi esimene muusikavideo nende singlile “Aeg on see”. Ansambel plaanib sel aastal avaldada veel paar muusikavideot ning ka debüütalbumi. Ansambel Avarsus saatis meile hiljuti oma uue loo „Tundebumerang“. Videopildi on saanud aga nende eelmisel sügisel ilmunud lugu „See, see ongi see tõeline see“. Otsige need uued videod internetis üles ja heitke pilk peale!
 

Liibanonis teenivaid kaitseväelasi külastanud La La Ladies jõudis tagasi kodumaale
 
Eestisse saabusid tagasi nädal aega Lõuna-Liibanonis ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL teenivatel Eesti kaitseväelastel külas olnud ansambel La La Ladies.
"Üldisest meelestatusest tekkis ka endal soov panustada, et kellelgi kusagil oleks parem, kindlam ja turvalisem elukeskkond," ütlesid ansambli La La Ladies liikmed Diana Varik, Kethi Uibomägi ja Inga Tislar nädala jooksul kogetu kohta ning lisasid, et sellist kogemust saab ilmselt vaid korra elus tunda.

Nädala jooksul osalesid ansambliliikmed koos Estpla-23 rahuvalvajatega patrullides, külastasid Liibanoni-Iisraeli eraldusjoone läheduses asuvat ÜRO baasi 6-50 ja UNIFIL rahuvalvemissiooni staapi Naqouras, tutvusid Eesti rahuvalvajate tehnika ja varustusega ning osalesid Eesti kaitseväelaste ja Liibanoni meeskonna ühises korvpallimängus. 

Ansambel külastas ja andis kokku kolm kontserti Bint Jbeili ja Ain Ebeli koolides, kahe kontserdiga esineti Iiri, Soome, Fidži ja Eesti rahuvalvajatele ÜRO baasis 2-45 ning lisaks sooritati edukalt ka kaitseväelaste füüsilist võimekust hindav test koos Eesti kontingendi liikmetega.
 
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar