Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 43
25.10.2017
 Getter Jaani esitleb muusikavideot

Laulja Getter Jaani andis sotsiaalmeedias teada, et 24. oktoobril ootab ta kõiki Mustamäe Keskuses asuvasse Apollo Kinno Something Good” muusikavideo esmaesitlusele

Muusikaplaneet kirjutab, et üritus algab 24. oktoobri keskpäeval ning lisaks sellele, et Apollo Kino Mustamäe ekraanilt saab vaadata Getteri tuliuut muusikavideot enne selle ametlikku ilmumist, saab ka lauljaga pilti teha ja kuulata loo “Something Good” live-esitust.

Huvilistel tuleks kiirustada, sest üritusele pääseb vaid 170 kiiremat fänni. Osalemiseks saada oma ees- ja perekonnanimi aadressile somethinggood@apollokino.ee.

Lugu „Something good“ sündis Eesti Laulu Akadeemia laulukirjutajate laagris koostöös Kaspar Kalluste ja Rootsist pärit laulukirjutaja Cassandra Ströbergiga.

 

Ivo Linna tutvustavb värsket albumit

Ivo Linna esitles lõppeval nädalal Tallinnas oma uut plaati ja raamatut. Esitlused toimuvad lisaks Tallinnale ka:

28. oktoobril kell 14 Tartu Kaubamaja III korruse aatriumis
29. oktoobril kell 12 Viljandi Uku Keskuse aatriumis
2. novembril kell 16 Pärnu Keskuse aatriumis

Raamat sisaldab Ivo Linna jaoks kõige olulisemate laulude sünnilugusid, meenutusi ning põnevaid seiku, mille on pikkade vestluste tulemusena humoorikas võtmes kokku kirjutanud Mart Juur.

Uuele albumile “Suur loterii” on spetsiaalselt Ivo Linnale loo kirjutanud Tõnis Mägi, Riho Sibul, Priit Pihlap, Margus Kappel, Rainer Michelson, Urmas Jaarman ja teised.

 

Mari Kalkunil ilmus singel "Mõtsavele mäng"

"Mõtsavele mäng" on kirjutatud, mõeldes tuhandetele metsavendadele, kes varjasid end teise maailmasõja ajal ja järel sügavais laantes, et võidelda nõukogude võimu julmuste vastu ja hoiduda küüditamisest. Mets muutus pikkadeks aastateks nende koduks, mida pidi väga hästi tundma, et seal hakkama saada. "Laul on loodud traditsioonilises Lõuna-Eesti võtmes ja ehitatud üles mängu või kahekõnena metsavenna ja tema tagaajaja vahel," kommenteeris pala Mari Kalkun. "Pärimusmuusikas kasutatakse sellist võtet sageli lootuses, et see, millest laulad, enam kunagi ei kordu," lisas Kalkun.  

Mari Kalkuni kolmas sooloplaat "Ilmamõtsan" jõuab müüki 10. novembril ja seal on peal 12 lugu. Mari Kalkuni muusika saab inspiratsiooni eeskätt loodusest ja inimese eluringiga seotud pärimusest.

Plaadi nimi "Ilmamõtsan" tuleneb võrokeelsest väljendist "ilmalaanen" ja tähistab maailma tervikuna, ent ka meie siseilmu. "Võromaalase jaoks on maailm võrreldav suure metsaga," selgitab Kalkun. "Metsa kaudu mõtestatakse nii ennast kui ka maailma. "Ilmamõtsan" on minu maailm nii, nagu ma seda praegusel hetkel tajun. Minu kodu on Võrumaal, kuid ringireisiva muusikuna kogen loomulikult enda ümber ka seda "suurt" globaalset maailma ning selle võlu ja valu. Tunnen, et tänu oma tugevatele juurtele suudan ses kihutavas maailmas püsti püsida ja hakkama saada," ütles Kalkun. 

 

Kosmikud esitlevad oma kuuendat stuudioalbumit kuue kontserdiga Eestis ja Soomes

Kosmikute eelmine plaat „Öö ei lase magada“ ilmus 2011. a. sügisel, peale seda on bänd olnud loomingulisel pausil. 20. oktoobril ilmuva uue albumi lood on salvestatud Tallinna Linnahallis, Matrix stuudios. Plaadi kujunduses kasutatud fotod on pildistatud Viktor Koshkini poolt Potsdamis, endises Elisabethi sanatooriumis.

Uute lugude ja vanade hittidega siirduvad Kosmikud albumi esitlustuurile, mis viib bändi läbi kuue kontserdisaali. Esimene kontsert toimub 27. oktoobril kodukohas Järvakandis, nädal hiljem ollakse Pärnu kultuuriklubis Tempel. Tuuri viimaseks neljaks kontserdiks ühinevad Kosmikutega vanad sõbrad Soomest, ansambel Viikate, kellega esinetakse Tartu Genialistide klubis, Tallinna Rock Cafe’s ning Hämeenlinnas ja Helsingis.

Koos Kosmikutega astuvad esitluskontsertidel lavale Mati Vaarmann ja Elmu Värk (Muusik-Seif). Mõlemad muusikud olid tegevad ka uuealbumi sünni juures: Elmu salvestaja ning kaas-produtsendina, Mati mängitud on Hammond oreli partiid lugudes „Õnnetus“ ja „Kõigil on alati õigus“.
„Sügis sanatooriumis“ lugude tekstiautoriteks on lisaks bändile luuletajad Mait Vaik, Jaan Pehk ja Aleksander Tamberg, albumi masterdas Siim Mäesalu.

 

 

Tanel Padar otsib muusikavideosse naisterahvast

Tanel Padar otsib oma uue bändi värskesse muusikavideosse säravat naisterahvast vanuses 24-30 eluaastat, kel kogemust näitlemise ja/või modellindusega.

Taneli üleskutse:

“CASTING CALL! Meie bändil on juba kuu aega olnud rõõm esineda uues koosseisus ja uue muusikaga oma suurepärasele publikule mitmetes paikades üle Eesti. Suur tänu teile kõigile! Juba õige pea loodame teile pakkuda aga veel midagi erilist – valmimisel on muusikavideo meie tuliuuele singlile! Siin aga üks üllatus meie muusika naisaustajatele – video ühte võtmerolli otsime täitma just Sind! Kui oled särav umbes 24-30aastane neiu, kel on kogemust näitlemise ja/või modellitööga ning usud, et just Sinust peaks saama meie uue video staar, siis anna endast märku! Osalemiseks läkita endast 23. oktoobriks kuni 1 min pikkune tutvustav lühivideo, üks portree- ja üks täispikkuses foto aadressile hello@padarproduction.com. Lisa kindlasti ka oma kontaktandmed ja pikkus. Võtted toimuvad 5. ja 6. novembril, casting 24. oktoobri õhtul Tallinnas.”

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge