Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 44
01.11.2017
 Ska Faktor avaldab kevadel plaadi

Ansambel Ska Faktor avalikustas uue laulu pealkirjaga „Sinuga koos”. Uus laul on osa kevadel ilmuvast albumist, kuhu saavad kokku pandud bändi vahepealsete aastate singlid ning valik uut materjali. Ska Faktor on:

Taavi Otsus

Elvis Jakobson

Juss Kaarepere

Märt Ääremaa

Peep Geraštšenko

Kalle Tetsmann

 

Sündinud on uus ansambel – Kuuvarjutajad

Folgi sugemetega akustilist eestikeelset originaalloomingut esitav duo Kuuvarjutajad said valmis oma esimese laulu „Õhtu”. Duo liikmed on Silver Jusilo ja Ardo Kantemus. Õpingutega seonduvalt paiknevad nad Viljandi linnas. Bänd on alles noor – sündis nimelt tänavu suve lõpus. Esimese laulu muusika ja sõnade  autor on Ardo Kantemus, kes antud loos ka laulab ja kitarri mängib. Akordionil mängib Silver Jusilo.

 

Eesti tipplauljad tegid legendaarsest laulust kingituse Eesti Vabariigi 100. juubeliks

Armastatud Eesti lauljad tegid Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks uue seade ja muusikavideo legendaarsele laulule „Maa tuleb täita lastega“, mida esitavad Toomas Lunge, Lenna Kuurmaa, Ivo Linna, Birgit Sarrap, Ruslan Trochynskyi, Hele Kõrve, Genka, Hanna-Liina Võsa, Stig Rästa, Liisi Koikson ja Koit Toome. Kaasa teevad Tartu laulustuudio Laulupesa lapsed.

“Eesti 100. sünnipäeva eel tehakse meie riigile palju kingitusi, kuid tegelikult peame me juba praegu mõtlema sellele, et Eesti saaks väärikalt tähistada ka oma 200. juubelit,“ rääkis muusikavideo produtsent Rivo Räim loovagentuurist Newton. „Et Eesti ja eestlased kestaksid, on tarvis, et lapsi sünniks juurde. Seda mõtet väljendab väga kaunilt Hando Runneli sõnadele kirjutatud laul, mida me kõik taasiseseisvumise ajast teame ja mille Eesti lauljad nüüd üheskoos uues seades sisse laulsid.“

„Eesti tipplauljad, kellel endal on kõigil juba laps või lapsed, osalesid projektis suure rõõmuga,“ kinnitas Rivo Räim. „See laul koos muusikavideoga on nende ühine kingitus Eesti Vabariigile. Eriti südantsoojendav on, et kaasa teeb ka Toomas Lunge, kes koos ansambliga Justament laulis 30 aastat tagasi „Maa tuleb täita lastega“ kõigi eestlaste südametesse.”

Armastatud laulu sõnade autor on Hando Runnel, muusika on teinud Vello Toomemets.

 

Mõigu Hirm räpib käsitööjookidest ja teadlikust tarbimisest

Uus Eesti räpigrupeering Mõigu Hirm avaldas koos esimese lumega oma esiksingli “Kalamaja IPA”.  Valmis sai tehtud ka video, mis on üles filmitud Kalamajas ning kus kaasa lööb ka kohalik staarkass Kalamaja August. Laulu tegijate sõnul puuduvad laulus räpiloole kohatult ropud sõnad.


“Kalamaja IPA” teeb teemakohaseks nii tõusev trend käsitööjookide tegemisel ja teadlikul tarbimisel kui ka järjest kasvav populaarsus aguli miljöö väärtustamisel eestlaste seas. Asju, mis endale meeldivad ja mis tuju heaks teevad, tuleb ise teha, kommenteerivad asjaosalised.

Laulu muusika autor on Allan Kasuk, sõnad on kirjutanud Silver Solnask.

 

Svjata Vatra uues videos näeb maalilist Viljandi järve

Svjata Vatra uus video “Hobusemäng” jätkab bändi kodulinna Viljandi järve seeriat. Talvejääle lisandub müstiline varasügisene õhustik, mil hommikuselt järvelt tõusvas udus valgustavad esimesed päikesekiired unenäolist lugu.

”Hobusemäng” on Eesti traditsioonis tuntud noorte seltskonnamäng, kus õige paarilise leidmiseks ja kättesaamiseks tuleb end proovile panna. Selles eesti regivärsilises rahvalaulus on Svjata Vatra ühendanud torupilli ja trombooni juba 2010. aastal, kui lugu esitati Emajõe lodjal purjevarjuteatri etenduses ning nüüd 7 aastat hiljem tegi bänd uues koosseisus sellest raadiosingli.

Svjata Vatra on pühendumise ja sädemega teinud muusikat juba 12 aastat, välja andnud viis  CD-d ja ühe DVD Viljandi folgi kontserdist. Esinetud on 18nes riigis.

 

Fred Rõigas salvestab albumit ja tuli välja teise soolosingliga

Fred Rõigas tuli välja on teise soolosingliga. Fredi esmasingel kandis pealkirja  „Mäng”. Teise loo pealkiri on „Mina”. "Mina" tekst on kirjutatud Melanie Tali poolt, kes võtab laulu sisu kokku järgmiselt: "Meil kõigil on elus selliseid hetki, mil tunneme, et vajame aega olla vaid iseendaga. Kõik, mis meid ümbritseb, olgu see kui hea tahes, hakkab lämmatama ja tekitab soovi põgeneda ning võtta aeg iseendaga veetmiseks."

Muusika autoriks on Fred ise: "Muusika kirjutamiseks sain tekstist inspiratsiooni, kuna olin ka ise kogenud just sellist tunnet, kus kõik mu elus oli väga hästi, kuid miski rõhus niivõrd tugevalt, et vaja oli minna ära, põgeneda, olla iseendaga ja saada aru, mis toimub. Melanie kirjutatud sõnad on hea rütmiga ja voolavad, millele oli lihtne viisi kirjutada". Lõplik seade loost kujunes välja koostöös Sander Aasaväli (trummid) ning Aap Odresiga (bass)".

Loole andis visuaalse külje Andres Selgoja (B2H Studio), kes tegi montaaži ja töötluse. Videos valmib kunstnik Krete Erlenheini joonistus Fredist. Videot saab vaadata youtubeist:

Fred Rõigas on varem laulnud koosseisudes Greip, A3 ja Connect & Cut, hetkel laulab ta vokaalansamblis Others. Nüüd otsustas ta aegade jooksul sahtlisse seisma jäänud omaloomingut esitatada sooloartistina. Stiililiselt jätab ta ennast määratlemata ning laseb kuulajal otsustada. Praegu salvestab Fred albumi materjali.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap