Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 45
07.11.2017
Justament toob helgust ja jõuluootust

28. oktoobril oma 37. tegutsemisaastat tähistanud ansambel Justament käis Tartus Clockwork stuudios ja salvestas laulu “November”. See on norra muusiku ja laululooja Odd Nordstoga 2010. aasta laul samanimelise plaadi pealt.

Novembri lõpus oma 55. sünnipäeva tähistav Jaan Elgula ütleb, et “Justament on seda muusikut juba aastaid jälginud ja fännanud, tema muusikas on midagi karget, midagi põhjamaist, midagi meile nii omast, ürgsust. “Tekkis ka idee, et võiks salvestada 12 laulu kuude nimetustega, saaks plaadijagu laule kokku ja nimeks võiks tulla näiteks “Aastaring”. Laul pealkirjaga "Jaanuar" on meil juba salvestatud, nüüd jääb vaid leida need puuduvad kümme, või teha nad hoopis ise.”

“”November” peaks tooma natukene helgust siia pimedasse aega, peaks tooma jõuluootust. Maailm pole nii hall kui tundub,” lisab Elgula.

 

Ariadne läheb koos Martti Hallikuga oma esimesele tuurile

Eesti Laulul tuntust kogunud lauljatar Ariadne ja YouTuber Martti Hallik viivad jõulutunde koos oma lemmik jõululauludega erinevatesse Eesti paikadesse.

Ariadne kommenteerib, et kontsertidega loodetakse luua mõnus õhkkond, jagades peale oma lemmik jõululaulude ka naljakaid lugusid enda lapsepõlvest.

Ariandele on see esimene kord tuurile minna.

 

 

Taukar valmistub suurkontserdiks ja esitleb uut singlit

Aasta lõpus toimuvaks Saku Suurhalli kontserdiks valmistuv Karl-Erik Taukar avaldas uue singli oma viimaselt stuudioalbumilt "Kaks". Lugu kannab pealkirja "Ei" ning selle autoriteks on Stig Rästa ja Fred Krieger.


"Eesti keele üks lühemaid, aga resoluutsemaid sõnu," kommenteeris uue loo pealkirja Karl-Erik Taukar ise. "Mõned ei oska seda öelda, teised ei suuda selle kuulmisega leppida. Selle loo peategelane kuulub pigem teise kategooriasse," rääkis Taukar.

"Oleme võtnud bändiga avalikest esinemistest puhkuse aasta lõpuni. Saku Suurhallis soolokontserdi korraldamine on hullumeelne ettevõtmine - ükski eestikeelne artist pole seda kunagi varem teinud, aga õnneks meis nooruslikku uljust jagub," muigab Karl-Erik Taukar oma senise elu suurima kontserdi planeerimisest rääkides. "See annab võimaluse meile ehitada show üles täpselt nii ja sellise produktsiooniga nagu ise õigeks peame. Olen kindel, et sellest saab igas mõttes eriline õhtu!"

Karl-Erik Taukari aastalõpu suurkontsert toimub aasta viimasel reedel, 29. detsembril Saku Suurhallis.Novembri lõpus jõuab müügile Liis Lemsalu eestikeelne stuudioalbum “+1”.

Albumil on segu juba tuntud paladest ning kuhjaga ka täiesti uut avastamisrõõmu. Plaadilt leiab eelmisel aastal Eestis enim mängitud hittloo “Sinu ees” ja fännide tungival soovil Eesti Laulu finaalloo “Keep Running” nii eesti- kui ingliskeelse versiooni.

Uued lood on suures osas valminud koostöös aasta produtsendiks valitud Bert Prikenfeld’iga. Lisaks annavad autoritena oma panuse Ewert Sundja, Ott Lepland, Aapo Ilves, Daniel Levi Viinalass ning mitmed välismaised artistid. Just nimelt Otiga on plaadil ka üllatuslik duett “TAOB”. Taustalauljatena astuvad mitmes loos üles Eesti vaieldamatult parimad Kaire Vilgats ja Dagmar Oja. Albumi lõppviimistlus on tehtud Soomes. 

“+1” on album, mille tulekut on Liis väga oodanud ning millesse ta on ka ise väga palju lisaks laulmisele muusika ja sõnade kirjutamise näol panustanud. “Tea, et see on tükike minust ja iga lugu avab uue peatüki,” võtab Liis albumi kokku.

 

 

Revals avaldas ühiskonnakriitilise loo

 Uus Eesti bänd Revals andis välja oma kolmanda loo mis kannab pealkirja "Jumal elab pealinnas"!

Intrigeeriva pealkirjaga loo tagant leiame traditsioonilise folklaulu, milles bänd juurdleb lihtsas keeles keeruliste teemade üle.

Loo auto Martin Saaremägi kommenteerib pala järgmiselt: "Iga paari aasta tagant külvatakse lihtsad inimesed üle suurte lubadustega. Suur osa sellest katteta jutust lubab ühest küljest kodukoha arengut, teisalt piiramatuid võimalusi linnades. Selge on see, et väiksemate asulate tühjaks jäämine on tänase Eesti suur probleem ning "otsustajad" on kogunenud peamiselt sinna kus on tasuta bussisõit ja televisioon"".

Bändi üks solistidest Rait Sohkin lisab: "Seitsmeliikmeline ansambel Revals on ka ise väga kirju taustaga, olles tulnud jumalale lähemale pealinna elama nii Rõugest, Olustverest, Häädemeestelt kui ka Harju- ja Võrumaalt. Eks igaühel meist on oma kogemus "hüüdjaks hääleks" olemisega, kus asjad ei kipugi lahenema"".

„Jumal elab pealinnas“ on nimilugu novembris ilmuvalt ansambli esimeselt minialbumilt, kus peal on ka raadiote ja kuulajate poolt hästi vastu võetud lood „Allpool jõge“ ja „Peatumatu“.

Minialbumi esitluskontserdid toimuvad 9. novembril Tartus Püssirohukeldris, 10. novembril Tallinnas Kivi Paber Käärid, 11. novembril Pärnus Aleksandri pubis.

Revals on 2017. aasta kevadel alustanud rockbänd, mille juured on sügaval kantris, bluusis ja folgis.

 

Eesti Laul 2018 konkursile esitati rekordarv laule

Eesti Laul 2018 laulude konkursile laekus kokku 258 muusikapala. Mullu laekus konkursile 242 laulu.

“Igal aastal tuuakse Eesti Laulule järjest rohkem laule, mis on väga hea usalduse näitaja ja ma tänan kõiki muusikuid, kes oma laulud meile täna tõid. Samal ajal meeldiks mulle ka, kui Saku Suurhalli ehitataks suuremaks, sest näha on, et finaal müüb end kohe välja,” kommenteerib peaprodutsent Mart Normet.

Seoses laulude hulga suurenemisega, muutub eelžürii töö aina intensiivsemaks ja vastutusrikkamaks ning seetõttu muutub sellest aastast eelžürii töö. Valiku tegemine saab olema kaheastmeline. Esmalt asub tööle eelžürii, kuhu kuulub varasema 11 liikme asemel 15 muusikaeksperti Eestist ja välismaalt. Igaüks neist kuulab laule personaalse lingi kaudu ning annab oma hindeid kuuepallisüsteemis. Teise uuendusena on sisse viidud reegel, et eelžürii valib pimekuulamisel välja 15 lugu, ülejäänud viis poolfinalisti otsustab Eesti Laulu toimetus.

Eesti Laul 2018 poolfinaalid toimuvad 10. ja 17. veebruaril. Eesti Laul 2018 finaalkontsert toimub Saku Suurhallis 3. märtsil.

 

Ott Lepland ja Ines lähevad jõulutuurile

4.-23. detsembrini tuuritavad Ines ja Ott mööda Eestimaad.

Esitusele tulevad kaunimad palad mõlema artisti repertuaarist: “Kuula” ja “Torm”“Kus kulgeb kuu” ning “Süte peal sulanud jää”ja ka paljud teised pühademeeleollu sobivad imeilusad lood.

Ines on enda sõnul Otiga ka varem lava jaganud, kuid jõulutuuril osaleb ta esmakordselt.

“Ma usun, et õhustik saab olema vahetu ja emotsionaalne, meid saadavad suurepärased muusikud ja nii mõnegi loo puhul üllatame eriliste seadetega, mis on loodud vaid selleks kontserttuuriks, nii et eesolev kohtumine saab olema kindlasti soe ja erakordne nii meie kui meie kuulajate jaoks,” lubas Ines.

Kontserdid toimuvad nii kirikutes, kontserdisaalides kui ka äsja avatud hubasesse Siidrifarmis.

Ott ootab enda sõnul kontsertturneed väga ning kiidab Inest kui suurepärast lauljat ja lugudekirjutajat.

Lauljaid saadab bänd koosseisus:
Kaspar Kalluste – perkussioon
Siim Mäesalu – klahvpillid
Viljar Norman – bass
Martin Jürman – kitarrid

 

Pilt


Ilusat advendiaega!

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?