Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 46
14.11.2017
 C-Jam läheb koos noore talendi Mikk Kaasikuga tuurile

Ansamblis C-Jam musitseerivad neli andekat tsellisti: Tõnu Jõesaar, Margus Uus, Levi-Danel Mägila ja Pärt Tarvas.

Tšellokvartetis on ühendatud klassikaline keelpillikvartett, improvisatsiooniline big-band, metalne ja kaasakiskuv rock-muusika, tundlik ning emotsionaalne tšello kõla. Eelnevad kontserdid on näidanud, et selline muusika ei jäta külmaks ühtegi kuulajat.

Sel korral on C-Jamiga ühinenud Mikk Kaasik, kes on 14-aastane poiss Tartust. Laulmisega on Mikk tegelenud juba päris pisikesest peale. Võite on ta  koju toonud paljudelt üleriigilistelt ja rahvusvahelistelt lauluvõistlustelt. Andekas noormees on kaasa löönud ka mitmetes muusikalavastustes nagu „Helisev muusika“ ja “Nukitsamees“ Vanemuises ning „Üle linna Vinski“ Emajõe suveteatris.

Tuuril on kavas on igihaljaid jõuluviise ning ka pikemaid instrumentaalseid vorme nii tsellistide kui Miku esituses. Kontserdid toimuvad detsembrikuus erinevates kirikutes üle Eesti.

 

Ansambel Regatt tuli välja uue singli ja muusikavideoga

Retro-tantsuansambel Regatt on välja tulnud järjekordse eestikeelse 80-date stiilis singliga "Üks pilk". Tegemist on printsess Stephanie omaaegse italo disco hittlooga, mida lauldi nii inglise kui ka prantsuse keeles.

"Singliga koos tegime ka veidi kiiksuga muusikavideo mis võiks vabalt olla tehtud ka esimese VHS kaameraga 1987- aastal," räägib Regati solist Marek Jürgenson singliga koos üllitatud muusikavideo tagamaadest.

 

Jazzkaar kutsub Hedvig Hansoni ja Kalle Pilli kodukontserdile

Jõulujazzil jätkub Jazzkaare populaarne kodukontsertide traditsioon ning teisipäeval, 12. detsembril avab oma uksed imeilus kodu Nõmmel, kus kodulaval astuvad üles Hedvig Hanson & Band imeilusa uue muusikaga “Talvine soojus”.

Hedvig Hansoni esimene jazzalbum “Love For Sale” ilmus 1997. aastal, tänaseks on lauljanna välja andnud tosinajagu albumeid, kus kuulajat köidavad hoolikalt valitud luuletekstid ja südamega kirjutatud muusika. Jõulujazzil esitleb Hedvig Hanson oma uut sisemisest helgusest kantud albumit “Talvine soojus”. Esitatakse hingestatud omaloomingulisi laule, milles on kuulda mõjutusi jazzist ja popmuusikast. Muusika kõlab puhtalt ja meloodiliselt, jättes ruumi kuulaja enda tunnetele. Kontserdil saab kuulda nii lauljatari kui kitarrist Kalle Pilli värskeid omaloomingulisi palu.

Ilmus Miljardite debüütalbum

Miljardite debüütalbum "Kunagi läänes" on  nüüd kõigile kättesaadav. Albumit saab kuulata erinevates voogedastuskanalites või hankida endale lähimast plaadipoest.

Marten Kuningas kommenteerib albumit nii:  ”Ühelt poolt on "Kunagi läänes" kommentaar lääne elu kohta. Siin on esimese maailma üksildustunnet, sõltuvussuhteid, otsinguid ning ajastule omaseid maneere. Teisalt on seda kriitikat tasakaalustamas üleskutse universaalsele armastusele ning jutlustus hinge ajatust olemusest. Bänd säilitab oma esoteeriliste kalduvuste suhtes siiski teatava distantsi, lubamata kordagi muutuda liialt läilaks. "Kunagi läänes" on ühtaegu nukker tõdemus inimseisundi paratamatusest kui ka imetlus kõige kauni suhtes, milleks me võimelised oleme.”

 

Fännid tegid laulu „Lõpuks leidsin Sind“ Alen Veziko versioonile video

Alen Veziko fännid tegid oma lemmikartistile kingituse, luues tema populaarsele kaverile „Lõpuks leidsin Sind“ oma video.

Mõne aasta eest tekkis Alenil mõte võtta kontserdikavasse kellegi teise lugu, panna see omasse võtmesse ja stiili ning selleks saigi eelnimetatud Pearu Pauluse lugu. „Lõpuks leidsin Sind“ sai ka Alen Veziko tänavuse suvise kontserttuuri nimilooks.

Video loomine sai alguse siis, kui pärast loo ilmumist kirjutas Alenile tema fänn Tarmo Pihelgas, kes teatas, et talle meeldib artisti muusika ja ta soovib teha laulule „Lõpuks leidsin Sind“ ka video. Alen tunnistab, et ise seda teha pole tal tahtmist olnud, kuna sellistel videotel pole Eestis erilist väljundit. Paljudel üritustel filmimas käiva Tarmo pakkumise aga võttis ta vastu ja bänd tuli üheks päevaks Tartumaale Reola kultuurimajja filmimiseks kokku.

Loo tänavakaadrid on filmitud Tartus ja esinemine eelnimetatud kultuurimajas. Otsige siis video Youtube’ist üles ja heitke pilk peale. 

 

Jarek Kasar ja Saara Kadak laulavad uues filmis

Hollywoodi staari, YouTube’i tähtede ja Päästeametiga koostöös valminud animeeritud mängufilmis “Danger Island” on kõlamas Jarek Kasari värskeim lugu “Mina jään ellu”, milles laulab kaasa ka näitlejanna Saara Kadak. Loo “Mina jään ellu” on arranžeerinud Rasmus Puur.

Päästeamet jagab sotsiaalmeediakanalis värskelt valminud videot, meenutades huvitavat fakti, et 2. novembril 1969 kimbutas Eestit ajaloo suurim torm, mil Ruhnus mõõdeti tugevaimaks tormiiiliks 48m/s.

“Danger Island (Ohtude saar)” linastub 2019. aasta maikuus. Tegu on haarava ja südamliku kogupere animeeritud mängufilmiga, milles üksikisa ja tema kaks last peavad ühendama jõud erakliku eriagendiga, et pääseda hullunud Professor Kaose ohte täis püünisest.

 

17. novembril ilmub Jaak Joala kogumikplaat “Alles eile”

Tegu on neljanda plaadiga Jaak Joala kogumike sarjast. Seni on ilmunud: “Suveöö” (CD, vinüül); “Unustuse jõel” (CD, vinüül) ja “Minu elu” (CD).

Neljas kogumik viib meid Joala soolokarjääri algusesse ning sellel kõlavad näiteks laulud “Ob-la-di, ob-la-da”, “Saabun koju”, “Sild üle vaevavete”, “Butterfly” ja “Kuulsuse ahelad”.

Kokku on plaadil 20 unustamatut meloodiat.

 

Uus artist Aura avalikustas debüütsingli “Miljoneid”

Aura on noor lauljanna Tallinnast. Hetkel on ta inspireeritud eelkõige elektroonilisest muusikast, olles kirjutanud sahtlisse laule juba pea kümme aastat.

Et Aura on pärit hobusekasvatajate perest, tunnetab ta tugevat sidet loodusega. Ka muusikas meeldivad talle teatud õhulisus ja mängulisus. Talle meeldib mõelda, et muusikas peab olema kuulda tuult. Kui produtsendid Peter Põder ja Allan Kasuk pakkusid talle laulu “Miljoneid”, siis teadis ta, et see on midagi just temale. Laul räägib ühestainsast kohtumisest, mille juurde mõtted ikka ja jälle tagasi tulevad.

 

Noorkuu ja Laura annavad jõulukontserte 10.-21. detsembril

Noorkuu kommenteerib, et  ansambel on juba väga-väga ammu soovinud Lauraga koostööd teha ja ühiselt lava jagada ning lõpuks saabki see teoks. Laura hääleulatus on väga suur ning koos viiehäälse meesvokaaliga annab see laialdase võimaluse kõlada kokku äärmiselt huvitavalt. Ansambel ootab neid kontserte väga.

Vokaalansambel Noorkuu on tänaseks tegutsenud juba 21 aastat ning jõulukontsertide andmine on olnud terve selle aja jooksul väga oluline ning traditsiooniline. Ansambliga on äsja liitunud ka tunnustatud muusik ja helilooja Jakko Maltis.

Kontserdil kuuleb Noorkuu verivärskeid omaloomingulisi laule, Laura parimaid hittlugusid ning loomulikult kõigile tuntud jõululaule, ikka a capella võtmes, nagu Noorkuule omane. Saab kaasa laulda, saab nalja, aga saab ka jõulumeeleolus enesesse vaadata…

 

Pilt


Mütsid pähe ja sall kaela! :)

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Mina ka Nublu feat. Reket
2 Sinna ja tänna Nedsaja Küla Bänd
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?