Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 47
22.11.2017
 Ilmus Blacky viimane plaat

Ilmus Blacky viimane plaat pealkirjaga „Viimane“. Plaadil on kokku 11 lugu, teiste seas „Kungla rahvas“, „Meditatsioon“ ja aasta eest ilmunud „Planeet maa“. Samuti kõlavad helikandjal mitmed uusversioonid juba tuntud vanematest lugudest. Albumi kujunduse on teinud Indrek Timmer, kes on ühtlasi peaaegu kõigi eelnevate Blacky plaatide kujundajaks.

 
Ansambel Angus tõi kuuldavale ahjusooja singli “Konsonantide hümn”

Lugu on pärit bändi uuelt lühikogumikult “Ligadi Logadi EP”. Laulule on loodud ka muusikavideo, mille autoriks on Silver Tõnisson.

Ansamblis Angus musitseerivad Anton Ventsel, Elari Ennok, Mati Tubli, Rauno Vaher, Tõnis Kirsipu, Lauri Kadalipp ja Tõnu Tubli.

 

Bert Pringil ilmus laul „Tänane õhtu“

"Su nägu kõlab tuttavalt" saatest tuntud Bert Pringi salvestas üle pika aja stuudios uue loo, mis kannab pealkirja "Tänane õhtu". WAF koolis ja G.Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis eriala- ja vokaaltehnikaõpetajana töötavat Berti võib lisaks teleekraanile näha ja kuulda populaarses Merineitsi restorani showprogrammis "Forever Young". Värske laulu muusika on kirjutanud Toomas Leis, sõnade autor on Tuuli Velling, backvokaalid laulis stuudios sisse Dagmar Oja.

 

Noorkuu avaldas uue loo

Ansambel Noorkuu avaldas uue laulu pealkirjaga “Mis tulevik toob”. Loo viisi autor on bändi verivärske liige Jakko Maltis ning sõnade autoriks lisaks Noorkuule ka Aapo Ilves. Laul räägib sellest, et me keegi ei tea, mis tulevik toob, kuid üsna palju saame me seda ise suunata. Kui teatud olukorrad häirivad, siis tuleb neid muuta.

Uuenenud koosseisuga Noorkuul toimuvad 10. – 21. detsembril ka jõulukontserdid koos armastatud laulja Lauraga.

 

Laulja ja laulukirjutaja Signe Hansenil on ilmunud teine singel „Igaüks seda näeb“

Värvilises sügises küpsenud lugu räägib asjatute lootuste hellitamisest ja minevikus elamisest. „Täpselt nii on päriseluski: teinekord võime näha juhuseid, kui suhte üks pool veel pikalt igatsedes kuu poole ulub, samas kui teine juba Julie Andrews´i kombel aasadel kepsleb,“ selgitab autor tagamaid. Kuigi loo sisu võib Hanseni sõnul tunduda ääretult traagiline, on tegemist ikkagi mõnusa biidi ja kaasahaarava meloodiaga hea-tuju-looga.

Täiesti uue koosseisuna teevad Hanseni taustabändis kaasa muusikasõpradele tuttavad nimed- Vilho Meier kitarril, Taaniel Pogga klahvpillil, Madis Fuchs basskitarril ja Ilja Sharapov trummidel.

Signe Hansenit tunneb nii mõnigi hoopis lauluõpetajana ja hetkel täiendab ta end pedagoogika vallas magistriõppes. Tundide andmine arendab Hanseni arvates lauljat palju ja seda eriti vokaaltehnilises mõttes. „Õpilastega töötades tuleb leida lahendusi erinevatele üleskerkivatele vokaalprobleemidele ja seeläbi suudan juba ka ise endale nii-öelda õpetaja olla,“ ütleb ta oma tööde ja tegemiste kokkuvõtteks.

„Igaüks seda näeb“ on salvestatud Slim Music Stuudios ja selle on masterdanud Janek Kivi (Heliala).

 

Juulis esineb Tartu lauluvalal ansambleid A-ha

Üle 15 aasta taas Eestit väisavad muusikud esitavad välikontserdi raames bändi loomingu paremikku, alates ansambli esimesest üleilmsest hitist "Take On Me" kuni hetkel viimase stuudioalbumi "Cast In Steel" paladeni.

Suurte staaride välikontserdid toimuvad viimasel ajal reeglina Tallinnas. A-ha esindajatega läbirääkimisi alustades soovis kontserdikorraldaja kohe algusest peale tuua bändi just Tartusse, kus asuv laululava on ilus ja sobiv koht suurte suvekontsertide läbiviimiseks. 1998. aastal andis Tartu laululaval kontserdi Depeche Mode.

A-ha tuli kokku 1982. aastal ning pika karjääri jooksul on muusikud välja andnud kümme stuudioalbumit, mis sisaldavad hulgaliselt hitte – sealhulgas leiab Norra trio hitivaramust selliseid palasid nagu "Take On Me", "Crying In The Rain. A-ha on oma tegutsemise jooksul mitmeid kordi laiali läinud, viimati peeti hüvastijätukontsert detsembris 2010.

Artur Rassmann on tagasi

Üle pika aja on saatnud meile uue loo Artur Rassmann. Artur sai tuntuks 2008. aastal, kui ta oli üks "Eesti otsib superstaari" teise hooaja finaliste. Ta on laulnud mitmetes erinevates bändides, tuntum neist on ansambel RockCrime. Nüüd on tal valminud laul pealkirjaga „Seotud hinged“. 

Pilt


Mütsid pähe ja sall kaela! :)

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Mina ka Nublu feat. Reket
2 Sinna ja tänna Nedsaja Küla Bänd
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?