Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 48
27.11.2017
Põhja Konnal ilmub vinüül

Rokkansambel Põhja Konn viib 2018. aasta veebruaris ilmuva vinüülplaadiga „Põhja Konn“ lõpuni 2015. aastal alustatud teekonna.

2015. aasta sügisel pakkusid Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond ja kirjandusfestival Prima Vista rokkansamblile Põhja Konn välja idee viisistada kaheksa luuletust Betti Alveri 1966. aastal ilmunud luulekogust „Tähetund“, et tähistada selle 50. aastapäeva. Algselt Tartu ülikooli kirjandusteadlase Mart Velskri poolt valitud kaheksast poeesist jõudis aga 2016. aasta lõpus ilmunud plaadile vaid neli („Selle ilma igav kainus“, „Pigilind“, „Tähetund“ ja „Hulkuv laev“), millele lisandus seitse lugu bändi varasemast loomingust.

Peagi ilmuva vinüülplaadiga viiakse idee lõplikult ellu ning uuele kauamängivale jõuavad lisaks juba ilmunud loomingule ka „Mitte viirastus, meeltepett“, „Hääled“, „Külm puhang lõõtsub“ ja „Suurest haardest“ muusikalised töötlused. Viimased neli poeesi saavad varasematest veidi teistsugusema vormi – luuletused on vinüüli jaoks sisse lugenud näitlejad Anu Lamp, Andres Ots, Lauri Kaldoja ja Karmo Nigula ning selle juurde komponeeritud muusika on sündinud nende lugemisviisist.


Vinüüli „Põhja Konn“ esitletakse 16. veebruaril Tallinnas Vabal Laval ja 17. veebruaril Tartus Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis. Esitluste erikülalisena astub mõlemas linnas üles Erki Pärnoja

 

Olavi Otepalu valminud debüütalbumit saadab rokkiv muusikavideo

Aasta tagasi uue tulijana Eesti popmuusikasse kerkinud Olavi Otepalu sai oma bändiga valmis debüütalbumi „Elan täiega“.

Selle tähistamiseks salvestati plaadi nimiloole muusikavideo. Singli „Elan täiega“ video režissööriks on bändiga varemgi koostööd teinud Henrik Normann.

Plaadi repertuaar sisaldab nii tantsulisemat popmuusikat, rokki kui ka ballaade.

Plaadi esitlemiseks on Olavi Otepalu bändil plaanis mitmed kontserdid, näiteks 7.12 astutakse  üles Pärnu Kuursaalis.

 

Leslie Da Bassil ilmub kuues stuudioalbum

Tuleva aasta märtsis ilmub Leslie Da Bassi kuues stuudioalbum "Koridorid", kust jõudis kuulajateni samanimeline avasingel.

Lugu "Koridorid" sündis Leslie sõnul lihtsalt argipäeval trepist alla joostes. "Kajas tekkinud 7/8 rütmimõõt meenutas Pink Floyd'i "Money" karkassi ja niisama lihtsalt kõrvu kukkunud rütmiluup ei lasknud uue loo ideed kaua oodata," sõnas ta ja tõi välja, et mobiiliga salvestatud sämplingud said kodus seltsiks kiiresti mõned analoogsündid, grime trummid ja koridorist kaasa võetud lüürikamõtted. Lõpuks salvestati kõik kassetilindil.

 

Mari Kalkun esitleb kolmandat kauamängivat

 

Kolmapäeval, 29. novembril kell 19.00 astub Tartus Eesti Rahva Muuseumis üles Mari Kalkun,
kes on kuulajate südamed võitnud looduslähedase omaloomingu ja vahetu esinemisstiiliga. Võrumaa juurtega muusiku kolmas sooloplaat “Ilmamõtsan” on intiimse ja sooja kõlaga album, mis pakub hingedeajal rahulikku kulgemist ja avastamisrõõmu kaasaegse pärimusmuusika austajaile. Värsketes palades eksperimenteerib muusik erinevate kanneldega, tuues selle arhailise pilli mängleva kergusega 21. sajandisse. “Ilmamõtsan” põimib oskuslikult globaalseid ja kohalikke helisid ning peegeldab nende kahe vastuolust ja sünergiast sündinud uudseid hingemaastikke. See on muusiku vastus täiskiirusel edasi kihutavale maailmale.

Teemad, mis läbivad Mari loomingut, on üldinimlikud – tema muusika on justkui pelgupaik, kust ta ammutab rahu ja kindlust pakkudes seda ka teistele. Muusikut kõnetab loodus ja inimese eluringiga seotud pärimus. Uue plaadi laulud on eesti, võru ja setu keeles, mille autoriks on laulja ise ning soomeugrilikku mõõdet lisab metsaneenetsi poeedi Juri Vella luule.

Mari Kalkuni muusikutee algas autorialbumiga ”Üü tulõk” (2007), mis sai kodumaal sooja vastuvõtu osaliseks ning mida märgati ka välismaal. Temalt on ilmunud neli albumit, mis on avaldatud nii Euroopas kui Jaapanis. Oma muusikat on ta tutvustanud paljudes Euroopa riikides, aga ka Aasias. Mari Kalkuni rahvusvahelise ansambliga Runorun salvestatud album "Tii ilo" nomineeriti 2015. aasta etnomuusika albumi tiitlile nii Eesti kui Soome muusikaauhindadel.

Trad. Attack! läheb Eesti tuurile

Oktoobris Eesti Etnomuusika Auhindade galal aasta parimaks bändiks valitud Trad.Attack! läheb järgmisel aastal Eesti tuurile! Enamiku aastast välismaal tuuritav trio on otsustanud teha Eestile ringi peale ja anda oma uue albumiga “Kullakarva” kontserdi igas maakonnas. Kontserdid toimuvad 20. veebruarist 10. märtsini.

2017. aastal korraldas Trad.Attack! kaks albumi esitluskontserti, mida külastas üle 7000 inimese. Pärast neid kontserte hakkas bänd mõtlema, mis võiks olla uus verstapost Eestis ja millega fänne üllatada. “Nii jõudsimegi mõtteni, et miks mitte mängida igas Eesti maakonnas ja viia oma muusika kõikidele Eesti inimestele nö koju kätte” räägib Sandra Vabarna. Varasemalt on bänd avalikke kontserte andnud ainult Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Värskas.

Kontserdid toimuvad igas maakonnas, kuid üldse mitte ainult suurimates keskustes. Tuuri ühe korraldaja, Jalmar Vabarna sõnul sooviti leida just erilisi ja põnevaid kohti, kus Trad. Attack! varem käinud pole. Näiteks Harjumaal antakse kontsert Kose Kultuurikeskuses ja Viljandimaal Karksi valla Kultuurikeskuses. Võrumaal jõutakse aga näiteks Linda rahvamajja, mille olemasolust ilmselt väga paljud pole kuulnudki.


Lenna avaldas tantsumuusika kogumiku

Ilmus Lenna Kuurmaa uus digitaalne EP "Dance Alone", kust leiab kolm lugu, mis erinevad Lenna varasemast loomingust. Uued lood on oluliselt elektroonilisema ja tantsulisema kõlaga, kui varasemad.

Lenna sõnul on see eelkõige tänukummardus tantsumuusika bossidele.

2016. aasta sügisel käis lauljatar  Berliinis koos Michelle Leonardiga muusikat kirjutamas ja pärast seda sattusid tema teele nii mõned erinevad välismaised laulukirjutajad kui ka lihtsalt pigem elektroonilise muusika taustaga inimesed.

Lenna lisas, et nii saigi katsetatud ja ta tundis, et tahab sellist muusikat parasjagu teha. "Mõistlik oli need laulud nüüd kokku koguda ja ühe EP peal avaldada," lisas ta.

Üks lugu kolmest on ka Eesti autorite koostöö. Music Estonia Songwriting Camp viis Lenna kokku tema kodumaiste lemmikutega, Ewert Sundja ja Andres Kõpperi ehk Nöepiga.

"Dance Alone" EP leiab Spotifyst, lisaks iTunesist ja muudest digikanalitest.

 

Antsud lubavad uue aasta alguses plaati

Ansamblil Antsud on valmis saanud järjekordne singel nende uue aasta alguses ilmuvalt plaadilt "Aja lood". Antsude uus lugu kannab pealkirja „Läksin metsa“ ning see põhineb rahvalaulul "Ma läksin metsa kõndima". Seade on teinud Antsud koos kogu kollektiiviga, kuhu kuuluvad (Aile Alveus-Krautmann, Erik Nisu, Karl Taklaja, Andri Laidre, Siim Koppel, Hedwig Allika-Veskus. 

Pilt


Ilusat advendiaega!

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?