Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 48
06.12.2017
Ilmub duubelplaat Ruja 70ndate teise poole muusikaga

15. detsembril ilmub duubelplaat rokkansambel Ruja 1970. aastate teise poole muusikaga. Lisaks toonasele klassikalisele Ruja progerokile on plaaditäis kontsertsalvestusi ning teatri- ja filmimuusikat aastaist 1976–1980.

Vinüülikomplektiga on eksklusiivselt veel kaasas boonusCD, millelt võib leida nii helilõike stuudiotööst, Ruja helirežissööri Mati Braueri intervjuusid Ruja liikmetega kui ka tema enda Ruja muusika tõlgendamiskatseid (kõik aastast 1979).

Kuna vinüülivariant albumist on väikesetiraažiline, on muusikasõpradel võimalus plaati erandkorras juba nüüd ette tellida aadressilt www.vaiguviiul.ee.

 

Selgunud on Taukari Saku Suurhalli kontserdi külalisesinejad

Selle aasta viimasel reedel, 29. detsembril, astub Saku Suurhalli lavale oma karjääri seni suurima kontserdiga Eesti üks populaarsemaid artiste Karl-Erik Taukar. Välja on kuulutuatud ka need artistid, kes temaga sel tähtsal sündmusel lava jagavad. Nendeks on Ivo Linna, Stig Rästa, Liis Lemsalu ja Daniel Levi Bänd.

“Külaliste nimekirja vaadates läheb ausalt öeldes suu heameelest muigele,” räägib Karl-Erik ise. “Rõõmuga räägiksin neist kõigist pikalt ja laialt, kuid püüan teha lühidalt. Stig Rästaga on mul olnud au koos toimetada sellest ajast saadik, kui ilmus Stigi kirjutatud debüütsingel “Seitsme tuule poole”. Tema osalus Suurhalli kontserdil on igas mõttes märgiline. Liis Lemsaluga oleme koos kaasa teinud paljudes teleprojektides, kuid tema versiooni loost “Kell kuus” pole õnnestunud ühel laval koos esitada. Nüüd Suurhallis saab see teoks!”

“Daniel Levi ja tema bänd on minu meelest üks värskemaid ja kihvtimaid kooslusi meie muusikaskenes,” ütleb Karl-Erik. “Just nemad külalisteks kutsuda oli kogu meie bändi ühine otsus. Ja muidugi Ivo Linna – artist, kellelt on sihilikult või enselegi teadmata šnitti võtnud terve põlvkond lauljaid. Ka mina olen tema muusikaga üles kasvanud ja tõsiasi, et Ivo meiega Suurhallis lavale astub, on erakordne!”

 

Kadi Toom avaldas uue loo ja oma esimese muusikavideo

Kadi Toom Bänd tuli välja kollektiivi teine singliga. Uus laul kannab pealkirja “Normaalne”. Ühtlasi on tegu Kadi esimese muusikavideoga.

Lugu “Normaalne” räägib ühiskonna kitsaskohtadest – pealesurutud või õpitud normidest. Paneb mõtlema, mis üleüldse on normaalne ja ehk ongi viimane aeg luua uus normaalsus.

Uue loo muusika on teinud Raido Lilleberg, Kadi Toom ja Kaido Kodumäe. Sõnad kirjutasid Raido Lilleberg ja Kadi Toom.

 

Kati Laeval ilmus jõululaul “Hinges salamisi”

Kati Laev, kes sai avalikkusele tuntuks tänu Eesti Laul 2016 konkursile, andis välja uue

jõululaulu “Hinges salamisi”.

Kati sõnul on jõulud läbi  aastate  olnud  meile  üheks  tähtsaimaks  traditsiooniks,  mida   põlvest põlve  edasi  kanname.  See  on  pere,  sõprade ja  lähedastega koos olemise aeg.  Ent mõtetes oleme ka nendega, kes mingisugusel põhjusel meiega koos olla ei saa, kuid kellel on alati koht meie südameis” rääkis loo autor Kati Laev.

Kati lisab, et “Hinges Salamisi” on laul, mis jutustab ühest ilusast jõuluaja mälestusest ning lootusest, et see kõik jääks kestma. Loo muusika autor on Kati Laev, sõnade autorid on Kati Laev ja Kaidi Laev.

Go Away Bird avaldas rokiliku laulu

Go Away Bird lasi välja teise singli järgmisel aastal ilmuvalt teiselt albumilt. Eelmine plaat “Sleep On It” oli käesoleva aasta Eesti Muusikaauhindade nominent parima debüütalbumi kategoorias.

Laulu nimega “Gamer Girl” salvestas ja mängis kokku bändi heliprodutsent Martin Kikas oma Ö Stuudios Tartus. “Selle looga tekkis mul kohe hea suhe, see on üks mu lemmikutest Stassi uuest loomingust,” ütleb bändi solist Hanna Parman.

“Gamer Girl” on bändiliikmete arvates Go Away Birdi kohta üsna rokilik, seda tänu Rein Fuksi sisse mängitud trummidele ja Martin Kikase produktsiooniideedele.

 

Müügile on jõudnud Marju Läniku Eesti Kullafondi kogumikplaat

Sellelt kolmikplaadil on kokku 59 lugu. Teiste seas on seal hitid – “Karikakar”, “Rock on popp”, “Taas löövad kellad”, “Varjude mäng”, “Naerdes ja naeratades”, “Päikesemaa”, “Head uut aastat!”, “Õnnemaa”.

Marju Länik kommenteeris MuusikaPlaneedile, et tema nägemus kogumiku koostamisel oli selline, et esimesel plaadil annavad tooni lüürilisemad lood, teisel rokilikumad ning kolmandal tantsulisemad palad – aga mitte ainult!

Kullafondi kogumikult saab kuulata mitmeid laule, mis ei ole varem helikandjale jõudnudki, kuigi kuulaja neid teab. Samuti leiab sealt lugusid, mis pakuvad paljudele avastamisrõõmu. Läniku sõnul ei mahtunud kaugeltki kõik tema laulud kogumikule. Süda tuli kõvaks teha ja valik langetada. 

Kogumikuga on kaasas ka buklett, kuhu kirjutasid Marjust Juhan Paadam, Olavi Pihlamägi, Ain Saarna, Owe Petersell, Meelis Kapstas, Mikk Targo ja Raul Vaigla.

 

Krislin Sallo läheb koos Daniel Leviga jõulutuurile

Delfi.ee kirjutab, et sel kevadel Laulukarusselli võitnud 10-aastane lauljatar Krislin Sallo läheb detsembris oma elu esimesele jõulutuurile. Lava jagatakse Daniel Levi Viinalassi ja tema bändiga. Esitamisele tulevad tuntud jõululaulud nii traditsioonilises kui ka uues võtmes.

Krislini sõnul ei ole ta paljudest kohtadest, kuhu tuur neid viib, eales kuulnudki. Kontserte on kokku 7 — alates Mooste Folgikojast kuni Paadrema Kojani (Kidise Jõulumuusika) ning Laagri Kontserdimajast kuni Vihula mõisani. “Jõulud on aasta kõige rõõmsam aeg ja seepärast saavad need kontserdid olema täis muretut elujõudu ja pulbitsevat energiat,” lubab Daniel Levi.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar