Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 49
11.12.2017
Valminud on Mick Pedaja uus singel “Avaimus”

Mick Pedaja sai suuremale avalikkusele tuntuks oma müstilise looga „Seis“, mis saavutas Eesti Laul 2016 finaalis neljanda koha.

Micku uus laul „Avaimus“ räägib tema sõnul loodusest ja meist kui tervikust.

Laulja lisab, et tänapäeval on inimkonnale tutvustatud mitmeid lahendusi, kuidas oleks võimalik individuaalselt planeedile head teha. “Meie metsad ja ka inimesed hoiavad kahte kätt üleval ja hüüavad appi. Mick kutsub üles silmi ja südant lahti hoidma ja väikeste asjade ja momentide eest tänulik olema.

 

Ilmus ansambli Caater kogumikplaat

Caatri kolmel CD-plaadil on 45 lugu, sealhulgas hitid “O Si Nene”, “Dance With You”, “Queen Of Night” ja “II dimensioon”.

Caatri asutasid 1997. aastal DJ-d Kalle Kukk ja Markku Tiidumaa, kes on oma muusikat nimetanud kokteiliks trance’ist ja eurodiskost, technost ja house’ist.

 

Ariadne ja Martti Hallik jagavad jõulutunnet

Eesti Laulul tuntust kogunud lauljatar Ariadne ja YouTuber Martti Hallik viivad jõulutunde koos lemmik jõululauludega erinevatesse Eesti paikadesse. Koos kajastavad noored ka oma tegemisi YouTube’i kanalis “Martti + Liina. Suuresti on kohad, kus Ariadne + Martti üles astuvad, nende vaatajate valitud.

Ariadne sõnul loovad noored oma kontsertidega mõnusa õhkkonna, jagades peale oma lemmik jõululaulude ka naljakaid lugusid enda lapsepõlvest.

Martti lisab, et pole varasemalt suur jõulude fänn olnud, kuid seekord pakub talle suurt rõõmu just jõulutuur, sest kontserdid on õdusas keskkonnas ja intiimsed ning annavad võimaluse suhelda ja sedaviisi jõulutunnet jagada.

 

Sunlight salvestab plaati


Rõõmus uudis ansambli Sunlight fännidele: bändi on märganud üks tuntud plaadifirma, mille esindajad tegid ansamblile ettepaneku album välja anda.

"Stuudioseinte vahel käib aktiivne töö ja juba lähiajal saavad tantsumuusikasõbrad plaadipoelettidelt Sunlighti ahjusooja albumi osta," lubab bändi taustalaulja Lauri Hermann. Ansambli solistiks on Kristo Poka, kelle sõnul on uskumatu, kui kiiresti on aasta eest sõpruskonnaga loodud bänd hoo sisse saanud. Lisaks kuuluvad Sunlighti ridadesse veel kitarrist Kalmer Neidla ning noor andekas klahvpillimängija Kristjan Reinvee.

 

Pärlil ilmus esimene kauamängiv

Ansambel Pärl avaldas esmaspäeval oma esimese kauamängiva ning sealt pealt rokisõprade rõõmuks ka singli  „Püüa mind kinni“.

Albumilt leiab 13 eestikeelset kaasahaaravat lugu. Plaadi on produtseerinud kitarrist Tarvo Valm, kelle arvukatest muusikalistest projektidest on just Pärl oma seniavaldatud singlitega enim tähelepanu saanud. 2014. aastast, mil Pärl loodi, pärinevad albumil kõlavad lood “Kolm võlusõna” ja “Siin ja praegu”, hiljutisest on aga ehk paljudel veel meeles Eesti 100 sünnipäevale pühendatud lugu “Eestimaast”.

Pärl kirjeldab oma muusikat kui lihtsat, kaasahaaravat ja meeldejääva pop-rokki, kus veidi ka kantrit ja bluesilikku uima. Ansambli lauljaks on Merlin Purge. Pärlile lisavad muusikalist helki The Suni ridades mänginud Tarvo Valm ja Jaanus Salm ning Joel Berg basskitarril.

 

Koit Toome ja Valter Soosalu lähevad koos jõulutuurile

25. – 28. detsembrini toimuvatel jõulukontsertidel astuvad esimest korda koos lavalaudadele menusaate “Su nägu kõlab tuttavalt” võitjad Koit Toome ja Valter Soosalu. Esimene neist võitis saate aastal 2013, teine aga käesoleva aasta möödunud nädalavahetusel. Lauljad esinevad Joel Remmeli bändiga.

Koidu ja Valteri koostöö Joel Remmeli bändiga sai alguse TV3 saatest “Inglite aeg”, mille salongiliku jõuluatmosfääri eest on Eesti parimatest noortest muusikutest koosnev bänd hoolitsenud juba aastaid.

Mõlemad lauljad ootavad kontserte suure põnevusega. Kui Koidu jaoks on see esimene jõulukontsert meesduetina, siis Valteri jaoks on see üldse esimene jõulukontsert.

Kontserdid toimuvad:
25.12  Viljandi Pauluse kirikus 17:00
26.12  Pärnu Kontserdimajas 17:00
27.12 Tallinna Kaarli kirikus 19:00
28.12 Tartu Peetri kirikus 19:00

 

Sven Lõhmus hakkab diskoriks

Muusikamees ja üheksakümnendate ekspert Sven Lõhmus alustas oma tähelendu produtsendina 90-ndate alguses. "Las mina proovin siis ka" võitis omal ajal paugupealt muusikasõprade südamed. Juba enne seda oli Sven aga kirglik diskoriameti pidaja.

Elmari saatejuht Lauri Hermann tegi Svenile ettepaneku vanu häid aegu meenutada ning tolmunud plaadikohver uuesti välja otsida. 15. detsembril astubki Sven Lõhmus üle pika aja taas diskoripulti ning fännid saavad Venus Club'i kaasa elama tulla. Seekordsel "I Love 90's" stiilipeol mängivad Lõhmus ja Hermann ette üheksakümnendate kuumimad suvehitid. Huvilised, minge kohale, diskorid lubavad, et on, mida meenutada!

 

Ewert and The Two Dragons kohtuvad taas kodulinna publikuga

28. detsembril astub esmakordselt Kultuurikatla lavale Ewert and The Two Dragons. Saku Suurhalli kontserdist on möödunud juba poolteist aastat ning Draakonid ootavad taaskohtumist kodulinna publikuga. 

Tänavu on bändil ilmunud kaks reliisi – EP “Tied For a Lifetime” ja koostöösingel “We Wait For The Light” Läti ansambliga Brainstorm.

Hetkel töötavad Draakonid oma neljanda albumi kallal. 28. detsembri kontserdil toovad Draakonid ettekandele nii senised publikulemmikud kui ka täiesti uued lood.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket