Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 51
27.12.2017
Nexus tuleb suvel kokku

Kunagine menubänd Nexus on otsutanud 2018. aasta suvel taas kokku tulla, et tähistada bändi 15. sünnipäeva.

Praegu on Nexusel uueks aastaks kinnitatud järgmised esinemised – 8. juunil astuvad nad üles Märjamaa lauluväljakul Kesk-Eesti suve suurel avapeol ning 9. juunil Põlva Intsikurmu lauluväljakul. 22. juunil on Nexus aga Kose jaanitule peaesineja.

Nexus olid Merlyn Uusküla, Helen Randmets ja Janne Saar. Kollektiiv läks laiali aastal 2006.

 

Indrek Ventmann avaldas singli “Tempel”

Lugu „Tempel“ osaleb Eesti laul 2018 poolfinaalis ning räägib rahu leidmisest.

Iga inimese jaoks on olemas oma “tempel” - olgu selleks siis jõusaal, mets, vanaema maakodu või Tenerife, kus me saame välja lülitada masinad, müra ja laadida enda akud täis. Laulu keskmes olev hang trumm viib meid oma kõlaga just sinna.

“Minu jaoks on selle loo juures kõige huvitavam asjaolu, et see valmis vaid nelja päevaga. Tavapäraselt kulub meil loo tegemiseks ikka veidi rohkem aega”, kirjeldas loo sündi Indrek. “Põhimõtteliselt see oligi nii, et tuli mõte, tegime ära ja õnneks Allan jõudis mälupulgaga õigeks ajaks telemajja."

Templi idee tekkis ootamatult ja aega nappis, kuid sellised väljakutsed ongi kõige ägedamad." lausus Allan Kasuk, kes on ühtlasi ka loo viisi ja sõnade autor.

Selle Eesti Laulu poolfinaali loo keskseks elemendiks on hang trumm, mille käigud aitas välja mõelda ja salvestada loo üks autoritest Siim Koppel.

Laulu valmimises lõid kaasa ka teised head sõbrad, kes ka juba 2016. aastal Hispaania tüdruku kallal nokitsesid. Kitarrikäigud salvestas Peter Põder ning loos kõlavad Kaia Oidekivi taustavokaalid.

 

Sunlight avaldas uue loo „Mind puuduta veel“

Laulu originaal on Rootsi popansambli Star Pilots 2008. aasta pala „In the Heat of the Night“, eestikeelsed sõnad kirjutatud Sunlight'i poolt. Bändile panid aasta eest aluse raadiomees Lauri Hermann ning WAF-koori taustaga Kristo Poka. Mehed kutsusid bändi ka kittarist Kalmer Neidla ja noore andeka klahvpillimängija Kristjan Reinvee.

 

Ilmus Põhja Konna video „Hulkuv laev“

Rokkansambel Põhja Konn avaldas Ö Stuudios salvestatud ja viimistletud video loole „Hulkuv laev“. Loo kirjutas Põhja Konna laulja ning klahvpillimängija Valter Soosalu Betti Alveri luuletuse „Hulkuv laev“ sõnadele. Video monteeris Siim Parisoo ja heli võttis üles ning mängis kokku Martin Kikas.

„Hulkuv laev“ on laulude „Selle ilma igav kainus“, „Pigilind“ ja „Tähetund“ kõrval üks neljast Betti Alveri luuletuse viisistusest, mille leiab 2016. aasta lõpus avaldatud plaadi „Põhja Konn“ pealt.

2018. aasta veebruari keskpaigas ilmub Põhja Konnal duubelvinüül „Põhja Konn“, millele jõuavad lisaks kollektiivi varasematele lugudele ka Betti Alveri luuletuste „Hääled“, „Mitte viirastus, meeltepett“, „Külm puhang lõõtsub“ ja „Suurest haardest“ muusikalised töötlused.

Albumi esitluskontserdid toimuvad 16. veebruaril Tallinnas Vabal Laval ja 17. veebruaril Tartus Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis. Esitluskontsertide külalisesinejana astub üles Erki Pärnoja.

 

Krunks More laulab õnnelik olemisest

Ansambel Krunks More avaldas jõuluhõngulise talveloo „Nii õnnelik!“. Värskelt valminud laul räägib sellest, kuidas lähedaste inimeste seltsis veedetud erilised hetked meid väga sügavuti puudutada võivad. Kuigi laulu sõnades otseselt jõule ei mainita, kõlavad loo sõnumis ja helikeeles südamlikult soojad ja pisut pühadehõngulised tundevärvingud.

„Selle loo kirjutamisel ammutasin inspiratsiooni erilisest tundest, mis mind alati jõulude ajal valdab: tundest, et nii hea on armsate inimestega koos olla, et kõik mu sees ja ümber hakkab õrnalt helisema. Nii saigi killuke sellest õnnelikkusest siia väikese laulu sisse,“ ütles ansambli solist ja laulu autor Astra Merivee.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket