Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 16.nädal
26.04.2010
Toimub Väike Öömuusikal

Lauri Liiv rääkis Elmari Muusikauudistele lähiaja kontsertidest. Sarjas “Väike Öömuusikal” esitatakse armastatud muusikalihitte läbi aegade. Intiimse, piduliku ja romantiliselt kevadise õhkkonnaga kontsertil tulevad ettekandele soolod ja duetid, triod, kvartetid ja kvintetid, mis pärinevad muusikalidest "Ooperifantoom", "West Side Story", "Kabaree", "Rent", "Miss Saigon", "Hüljatud", "Salaaed", "Annie", "Aida", "Kaotajad", "Chess", "Cats", "Jesus Christ "Superstaar", "Sunset Boulevard" ja teistest tuntumatest lavastustest. Enamik repertuaarist tuleb esitusele eesti keeles. Solistideks on Eestis tuntud artistid, kes on osalenud peaaegu kõikides muusikalides, mille lugusid nad esitavad tuuril: Hanna-Liina Võsa, Lauri Liiv, Janika Sillamaa, Mikk Saar ja Nele-Liis Vaiksoo. Klaveril saadab Jorma Toots. Kontsertide toimumisajad:
26.04 Vanemuise kontserdimaja, Tartu
28.04 Pärnu kontserdimaja
03.05 Nokia Kontserdimaja, Tallinn
Kontsertid algavad kell 19.

Lahkus Heldur Jõgioja

Ööl vastu neljapäeva suri Tartu Maarjamõisa kliinikumi südamekliinikus muusik ja helilooja Heldur Jõgioja. Selle aasta septembris oleks Jõgioja saanud 74-aastaseks, kirjutab Elu24. Oma pika ja viljaka muusikutee jooksul on ta loonud ligi 300 laulu ja tuhat lauluteksti. Jõgioja ansambel Suveniir oli üks populaarsemaid ja armastatumaid kollektiive igas Eestimaa nurgas. Heldur Jõgioja muusikutööd jätkab tema poeg, trummar Peeter Jõgioja, kes muuhulgas on esindanud Eestit Eurovisioonil ja rajas hiljuti uue ansambli Huubert.

Oti plaat müüb hästi

16. aprillil poelettidele jõudnud Ott Leplandi debüütplaat on müüki alustanud erakordse kiirusega. "Tegu on kahtlemata viimaste aegade kõige edukama Eesti artisti plaadiga, mis müügilettidele jõudnud on," kinnitab muusikaärimees Aarne Valmis. "On tunne, nagu oleksid jõulud," võrdleb ta tänast päeva pühaga, mil kingikottidesse ohtralt CD-plaate ostetakse. Aarne kiidab TV3 kiiret tegutsemist ja Leplandi plaadi produtsenti Danel Pandret, kes superstaari tiitli võitnud Oti esikalbumi kallal kiiresti tööle asusid. "Selline asi on võrreldav muu maailmaga, kus superstaarisaate võitnud lauljaga kiiresti koostööd tegema hakatakse ning ajal raisku minna ei lubata."

Krieger tegi emadepäevaks laulu

Lauljad Erich Krieger, Astra Põder ja koosseis Respekt andsid välja uue singli "Üksinda", mis on suunatud tulevale emadepäevale. Kaasatud on ka pisitüdruk Nora-Liisa, kirjutab Õhtuleht. Üheskoos lauldakse sellest, kuidas ema on lapsele oluline ning üksinda olla on halb.

Emarollis Nele-Liis valis pereelu

"Tekkis dilemma, et mida ma nüüd tahan: kas seda, et teen neli aastat üht ja sama etendust ja lõppkokkuvõttes olengi neid hästi palju teinud (mis on kindlasti omaette saavutus), või tahan olla olemas, kui mu laps läheb kooli, tal on lasteaias kontsertid ja etendused," meenutab Nele-Liis Vaiksoo, kuidas tal aasta algul tuli vaekausile asetada karjäär ja emaroll. “Valisin selle tee, et soovin pigem olla pojale ema ja paigutada sinna kõrvale ka töö, kui et olen selline tore produkt suures teatriproduktsioonis, kus absoluutselt kõik inimesed sult midagi tahavad ja sul ei olegi aega millekski muuks kui lavaeluks,” räägib poolteiseaastase äraoleku järel Eestisse tagasi kolinud lauljatar, et tegi valiku perekonna kasuks. Peamiselt muusikalilauljana tuntud Nele-Liis sooviks hakata tegema teistsugust muusikat kui seni — ta plaanib esitada originaalloomingut, mis loodud temast lähtuvalt. “Mul oma härra (muusikust elukaaslane) tegeleb kodus väikestviisi heliloominguga ja stuudioehitusega. Ehk mingil hetkel liidame jõud ja vaatame, mis muusikaline kooslus sellest välja tuleb.”

Hannah võib metsade vahele kolida

"Ma olen koduinimene ning minu kõige tähtsam omadus kodu kirjeldamisel on, et kodu peab olema soe ja hubane. Koht, kus on hea olla, koht, kus Sind ümbritsevatel asjadel on mingi hingeline väärtus." Hannahi meelest peaks kodu olema just nii väike, et jõuaks ise kõikide töödega toime tulla: "Ja nii piisavalt suur, et Sulle olulised vajadused saavad rahuldatud," räägib Hannah Gossipile. "Olen kümme aastat Nõmmel elanud ja oma aed on samuti mulle tähtis," jätkab lauljatar. "See tunne, et saad kevadisel varahommikul paljujalu muru peale astuda ja loodusega ühte sulada, on mulle vajalik. Tegelikult meeldib mulle ka väga maal, seega ei välista ma sugugi, et ühel hetkel linnamüra selja taha jätan ning kusagile metsade vahele kolin."

Blacky läks puhkusele

Ansambel Blacky lõpetas kontserttegevusega selleks hooajaks. Sel kevadel ja suvel bändi rohkem lavalaudadel esialgsete andmete kohaselt ei näe. Angela Aak ütles Publikule, et tuleb vaheaeg, mis kestab pool aastat. Laval saab armastatud Blacky`t näha alles oktoobris. Sügiseks loodab bänd valmis saada ka uue plaadi, millel kõlavad tuntud Eesti laulud Blacky võtmes. "Soovime kõikidele meie fännidele juba suve südameisse ja kohtumiseni sügisel," lisab Angela.

Winny Puhh alustas tuuri

Tsirkuse- ja loomaaiatuurid saavad raskekaallasest konkurendi - Winny Puhh alustas 23. aprillil Rock Cafes kogu suve kestvat suurejoonelist vaatemängu: esmakordselt Eestis andis ansambel kontserti korraga nii laval kui ka lava kohal. Bänd teatab, et nende esinemisel on kohal klounidest akrobaatidepaar, värdvennad Small Car ja Cowherd; erakordselt võika ja verise peksmetoodika õpitoa avavad ja viivad samas ka läbi demonstratsioonesinemise magistrid Fatso ja North Frog; mida saab inimene teha oma kehaga, näitab mustkunstnik ja kehaväänaja Uncle Dog. Kogu üritust konfereerib multitalent Organization Uncle.

Regatt lubab esimest albumit

Ansambel Regatt on terve märtsi- ja aprillikuu veetnud stuudios ning salvestab oma esimest albumit, mis peaks valmima juuni esimeseks nädalaks. Albumile tulevad bändi solisti ja liidri Marek Jürgensoni sõnul uusversioonid peamiselt 80ndate Eesti hittidest. “Me arvame, et tol ajal ei olnud heliloojatel ja ansamblitel kommertslikku survet ja seetõttu saadi pingevabalt loomingule pühenduda,” selgitas solist, miks nad on valinud just selle ajastu muusika kaverdamise. “Meie valik oli, et albumil oleksid esindatud tolle ajastu põhiartistid nagu Jaak Joala, Ivo Linna, Anne Veski ja mitmed teised veel,” rääkis Jürgenson albumil kõlavatest lauludest. Uut singlit lubab Regatt juba lähipäevil. “Me oleme mitu lugu hetkel välja valinud ja nüüd otsustame, mis võiks olla see, mis just kõige paremini esimest albumit iseloomustaks,” ei avaldanud Jürgenson veel uue laulu nime. Lisaks asub Regatt eeloleval suvel koos Jan Uuspõlluga Eestis tuuritama. Küsimusele, kas Jan astub üles näitleja või lauljana vastas Jürgenson: “Paneme Jani laulma!”

Röövel Ööbik tegi uue video

Eesti muusikaauhindade jagamisel aasta albumi ja rokkartisti tiitli pälvinud ansambel Röövel Ööbik tuli välja uue videoga "Young Godz Have Fun". Kui bändi eelmine video "Kids Stuff Rokk" oli kirev nagu lastetuba, siis uus video on must-valge. Lugu saab vaadata Youtube’s.

Volbriöö lenntuab kohale Bläck Rokiti

Raadio Elmar „Eesti Disko“ on esmakordselt klubis Venus Tallinnas. 30. aprillil on volbriöö, mis peaks seekord eriti säravalt meelde jääma! Vaid sel ööl lendab raketiga kohale ainus mees, kes ise lendab – Bläck Rokit. Isegi mitte tuhapilv ei saaks takistada Bläkut meile külla tulemast ja oma itte esitamast – „Mu hobune on tilluke“, „Itimees“, „Eima taha kuuluda sulle“ jne. Nõiakeste vägesid juhatab ja tantsutab Lauri Hermann Elmarist. Pileteid volbriöö eesti peole loosime Elmari soovisaadetes ja portaalis Weekend. Täpsem info meie raadioürituste veebikodus eestidisko.ee.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar