Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 17.nädal
03.05.2010
Eurolaul jääb muutmata

Eurovisioon läheneb tohutu kiirusega. Eestit maikuus Oslos Eurovisiooni lauluvõistlusel esindav Robin Juhkental teeb Malcolm Lincolniga ettevalmistusi, et eurolaval kõik sujuvalt ja hästi läheks. Bänd teeb hetkel proove kaks kuni kolm korda nädalas ning muuhulgas pööratakse suurt tähelepanu ka lavalisele liikumisele ja väljanägemisele. Kui üldjuhul hakatakse Eesti eelvooru võidulugu hoolega lihvima ja paremaks tegema, siis Malcolm Lincoln lugu "Siren" suurt ei muuda. "Lugu jääb samaks Eesti laulu finaalis kõlanud variandiga. Laiv-esitus, liikumine ja lavaline väljanägemine saavad paremaks ja ilusamaks," lubab Robin. Eesti on saavutanud Eurovisionil nii häid kui halvemaid kohti. Milliste ootustega Malcolm Lincoln võistlustulle astub? "Ei oota mingit konkreetset kohta, tahaks oma asja vaid võimalikult hästi ära teha," lisas Juhkental, et kõige olulisem on endast maksimum anda. Malcolm Lincoln astub Oslos üles 25. mail, mil toimub Eurovisiooni esimene poolfinaal. Edu korral näeb neid ka finaalis, mis peetakse 29. mail.

Vennad Kingid pääsesid finaali

Bedwettersi trummari Karl-Kristjan Kingi ja tema venna Rivo Kingi ühine bänd lõi juba esimese esinemisega nii suuri laineid, et pääses Jägermeister Rock Liiga Tallinna eelvoorust edasi finaali. Bändi solisti Karl-Kristjan Kingi sõnul on nad väga õnnelikud, et publik ja žürii nad nii hästi vastu võtsid, sest tegemist oli siiski nende esimese avaliku etteastega oma uue bändi Epordwerkiga. Epordwerk on viieliikmeline electro/rock bänd, kuhu kuuluvad vennad Karl-Kristjan Kingi (solist) ja Rivo Kingi (elektroonika, süntesaatorid, produktsioon). Lisaks on bändis The Sunist tuttav trummar Boris 'Borka' Hrebtukov, Mushy basskitarrist Silver Haugas ning võimsate kidrariffidega rikastab bändi Manuel Vulp. Bänd on tegutsenud 2010. aasta algusest. Epordwerki peaprodutsent ning selle rajaja Rivo Kingi ütleb bändi sünni kohta järgmiselt: "Epordwerki stiililist ja visuaalset konseptsiooni paika pannes lähtusin ma sellest, et tuleb teha midagi sellist, mida pole Eestis veel varem tehtud. Võin tõdeda, et Epordwerk on värske ja ajakohane bänd ning ma loodan väga, et meil on ees suur tulevik". "Mul on väga hea meel selles koosseisus töötada kuna leian, et kõik on noored ja andekad muusikud, kellel on kindlad eesmärgid ja kindel visioon sellest, kuidas bänd kõlama ja välja nägema peab" ütles Epordwerki kohta vaevalt kuu aega bändis mänginud trummar Borka. "Konkursi võidu korral kasutaks me auhinnaraha kindlasti bändi promomisele ja edasiarendamisele" lausus bassist Silver Haugas. "Kõige rohkem tunneme puudust korralikust stuudiotehnikast ning samas vajame ka tugevat visuaalset identiteeti." Jägermeister Rock Liiga konkursi eesmärk on anda Eestis tegutsevatele bändidele võimalus avalikkuse ees tuntust koguda. Sarja finaal toimub 29. mail Rock Cafes algusega 21:00.

Shanon tegi uue singli

Ansambel Shanon on valmis saanud järjekordse uue singli, mil nimeks "Murtud". Eesti Muusikaauhindade galal ülekaalukalt "Rahva lemmiku" tiitli võitnud bänd kontsertide vähesuse üle kurta ei saa. „Nuriseda pole põhjust. Maikuus on näiteks hetkeseisuga kuus esinemist, üks nendest väljaspool Eestit," selgitab bändi kitarrist Janek Harik.

Koidul valmis video

Mõni aeg tagasi pärast 11. aastast pausi uue albumi üllitanud Koit Toome on valmis saanud vahva videoga - pildi on juurde saanud laulja viimane singel "Nädalalõpp". "Video tegemine oli väga lahe kogemus, eriti veel sellise toreda tiimiga. Loodan, et nii mõnigi muu lugu minu uuelt plaadilt jõuab veel videoni. Algus on tehtud! " sõnas Koit. Muusikavideo valmis eesotsas Martin Saare ja Helen Takkiniga. Produtsendiks Tomas Miniotas, operaator Janis Jurkovskis, valgustaja Juhan Malmstein, grimm Kaia Triisa, assistent Joosep Jurisson.

MTV saates kasutati Kerli laulu

USA populaarse tõsielusarja «The Hills» viimase hooaja esimeses osas sai kuulda Kerli laulu. Kerli «Love Is Dead» kõlab kuuenda hooaja esimeses episoodis ajamärgil 05:18. Kõnealust «The Hillsi» osa saad täies pikkuses vaadata MTV kodulehel.

Malcolm Lincoln sai Universali lepingu

Universal Music allkirjastas artistilepingu tõusva Eesti talendi Malcolm Lincolniga, kes esindab Eestit maikuus Oslos toimuval Eurovisiooni lauluvõistlusel. Universal tutvus Malcolm Lincolni muusikaga juba eelmisel aastal, kuid reaalne huvi tekkis neil bändi vastu pärast Eesti Laulu võitu. Vaiko Epliku produtseeritud Malcolm Lincolni debüütalbum „Loaded With Zoul“ ilmub mai lõpus. „Plaadile tuleb erinevat muusikat: elektroonilisi vana-kooli mõjudega träkke, kaasaegsemat elektromussi. Üldine kõlapilt on igaljuhul üsna erinev sellest “sireenist”, mille järgi meid praegu tuntakse,” kommenteeris laulja Robin Juhkental. Esialgu ilmub album poelettidele Skandinaavias ja Baltikumis ning digitaalselt on see kättesaadav üle maailma.

Annist ilmus raamat

Ilmavalgust nägi viimased kaks aastat järjest Aasta meesartistiks valitud laulja Toomas Anni elulooraamat. Anni rääkis Elmari hommikuprogrammis, et skandaale sealt otsida ei tasu.
“Vaevalt, et te sealt seda saate nagu Mihkel Raua raamatust “Musta pori näkku”,” rääkis Anni. “Ma ei ole selline inimene ja teatud asjad jäävad ikka endale ka saladuseks.”
“See ei olnud tegelikult minu idee ja ma puiklesin sellele ka päris pikalt vastu,” rääkis Anni raamatu saamisloost. “Minu meelest kirjutatakse elulooraamatuid siis kui sa oled juba küpsemasse ikka jõudnud. Aga mulle tuli üllatusena, kui üks kirjastus sellise pakkumisega eelmisel suvel minu juurde tuli. Nad käisid peale nagu uni ja ma lõpuks ütlesin, et teeme ära. Siis hakkas asi arenema. Saime raamatu autoriga käsikirja valmis ja siis jäi asi jällegi toppama. Raamat pidi ilmuma jõuludeks, aga kirjastus hüppas lõpuks alt ära. Raamatu autor leidis uue kirjastuse, aga me ei saanud ka nendega päris kokkuleppele. Lõpuks oli Fookus Meedia, kes raamatu välja andis, kohe nõus. Siis käis kõik hästi kiirelt ja pooleteise kuu jooksul oli asi valmis,” meenutas Anni. Raamat on nii värske, et selle kangelane pole seda ise veel käes jõudnud hoidagi. “Saatsin just kirjastusele kirja, et nad mulle ka eksemplari saadaksid, et saaksin ise ka sirvida,” naeris Anni. Mais peaks ilmuma ka Anni järgmine album. “Oma stiilist ma väga kaugele ei taha minna. Mõtlesime produtsendiga, et teeme tuntud lauludest uued kaverid. Seal on muidugi ka päris värskeid laule, aga inimene on selline, et kui ta võtab plaadi kätte ja ta neid laule teab, siis ta selle plaadi ka ostab,” rääkis Anni. Uue albumi pealkirjaks saab “Rohelised niidud”, kus on olemas ka samanimelise loo kaver.

Punklaulupidu toimub taas

Järgmisel aastal toimub Rakveres teist korda suurüritus Punklaulupidu alapealkirjaga "Anarhy in the EU", mille repertuaar koosneb suures osas Euroopa pungiklassika olulisematest paladest. „Maailma esimene Punklaulupidu läks üle ootuste vingelt, see on fakt. Nüüd tuleb edasi minna - Euroopasse!,“ ütles punklaulupeo idee autor ja kunstiline juht Üllar Saaremäe. Koore on laulupeole oodatud üle Euroopa ja maksimaalne ühendkoori lauljate arv on piiratud Rakvere laululava mahutavuse tõttu 2500 inimesega. „Usun, et rahvusvahelisest punklaulupeost saab üritus, millega testida, kui palju inimesi korraga Rakvere linna mahub,“ tõdes Rakvere linnapea Rannar Vassiljev. „Kui siiani on Rakveret nimetatud kohaks, kus Eesti rahvus ärkab, siis järgmisel aastal üritame äratada kogu Euroopa,“ lisas ta. Eesti ja teadaolevalt ka maailma esimene Punklaulupidu toimus Rakveres 2008. aasta juunis. Toona esitas 1700 koorilauljat peamiselt Eesti pungiklassikat umbes 8000 pealtvaatajale. Punklaulupeo lõpuloona kõlas pungiklassika Sex Pistols´i "Anarhy in the UK". Rakvere on ühinenud Tallinn 2011 kultuuripealinna poolt ellu kutsutud Euroopa kultuurilinnde võrgustikku. Punklaulupidu II toimub 2011. aasta 11. juunil.

Termikas lubab suvel uskumatut vaatemängu

Festivali Summer 2010 lõpetab 17. juulil suurejooneline Terminaatori kontsert "Tuli ja jää", mis on seni tehniliselt pretensioonikaim vabaõhukontsert Eesti artistilt. “Tule ja jää” elemendid ning peadpööritavad lavaefektid teevad kontsertist Terminaatori lavakarjääri hiilgava retrospektiivi. Jaagup Kreemi sõnul on suurkontserti ette valmistatud kaheksa kuud. "Terminaator on ehitanud selleaastase Summeri finaaliks tõeliselt võimsa vaatemängu, mida lihtsalt peab nägema. Niipalju, kui Eestis on üldse võimalik midagi suurt teha, saab see ka tehtud," lubas laulja. "Olen täiesti kindel, et iga inimene saab sealt positiivse emotsiooni ja energialaengu terveks järgmiseks aastaks,” lisas Jaagup Kreem. Eesti popproki lipulaev Terminaator esitab kontsertil kõik oma tuntud hittlood k.a “Juulikuu lumi” – laul, mille sõnadest on inspireeritud nii mõnigi lavastuse osa kontsertil. Showd ilmestavad ka liikuvad, sõitvad ja tõusvad instrumendid ja lavaosad. Eelmistel aastatel on festival üllatanud Tanel Padar&The Suni ja Metsatöllu efektsete suurkontsertidega. Summer 2010 selleaastased peaesinejad on skandinaavia rokkstaar HIM 15. juulil ja elektroonilise popi hetke kuumim nimi maailmas Calvin Harris 14. juulil. Festival Summer on Eesti suurim vabaõhusündmus, mis toob Tallinna Lauluväljakule igal aastal kokku 70 kuni 80 tuhat pidulist. Tänavu toimub Summer 14.-17. juulini.

Tätte jäi saarele lumevangi

Kaks nädalat tagasi sulas jää Vilsandi saare ümbert. Enne seda oli veebruarist alates saarele pääsemine lume- ja jääolude tõttu peaaegu võimatu, mistõttu saarevaht Jaan ja tema esimese talve mehega saarel veetnud abikaasa Margit olid kaks kuud saarel täiesti omavahel. "Muinasjutuaeg," ütleb Jaan naeratades, kui küsida, kas kaks kuud tsivilisatsioonist ära lõigatud olla oli neile kahele raske katsumus, kirjutab ajakiri Naised. "Talv pani meid täitsa tuppa kinni," kõneleb Margit Tätte, kes sel aastal veedab Vilsandi saarel 24. suve. Suviti on ta siin Jaaniga kooselu algusest saati olnud, talv oli üle elada esimene ja ühtaegu ka läbi aastate karmim. Nii tunnistas peale Jaani ja Margiti saare kolmas elanik – juba 15 aastat aasta ringi Vilsandil elav ilmavaatluspunkti ülem Aavo. "Suuskadega ainult sai toast välja," meenutab Margit. "See oli tegelikult võrratult ilus aeg, ma loodan, et sellist talve tuleb veel." Margiti jaoks tähendab "sellist" ilmselt pigem kahte kuud abikaasaga täiesti omaette, mitte ilmaolusid.

Lea on ahistajate küüsis

Lauljatar Lea Liitmaa on ahistajate küüsi sattunud päris mitmel korral. "Tuleb elada oma elu ja proovida mitte neid tähele panna," annab ta nõu, kuidas selliste inimestega toime tulla. "Kunagi hakkas mu kodutelefonile helistama üks mees. Ta ütles, et minu number oli esimene, mis talle telefoniraamatut lapates ette kargas," naerab Lea. "Tegu oli maakohas elava mehega, kes helistas mulle tavaliselt siis, kui ta napsutanud oli. Inimene soovis lihtsalt rääkida ja niisama juttu ajada. Ta rääkis kõigiga, kes parasjagu kodus oli ja telefonile vastas, rääkis nii mu poja kui ka emaga." Liitmaa sõnul polnud helistaja ebaviisakas, kuid mõnel korral ehmus ta mehe juttu kuulates küll. "See oli siis, kui ühe maailmakuulsa staari koju terariistaga varustatud fänn sisse tungis ja kõik lehed sellest kirjutasid. Ta küsis minult, et mida ma teeksin, kui ta, pikk kööginuga käes, keset esinemist lavale suudlema tormaks. See jutt võttis õõnsaks." Pärast seda helistas mees üha harvem. "Kuhu ta kadus, ma ei tea." Lea on kindel, et vägivallale pole vabandust. "Ei ole vabandust nii vaimsele ega ka füüsilisele vägivallale," teab naine, kelle esimene kooselu just sel põhjusel purunes. "Vägivald pole põhjendatud üheski olukorras."
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap