Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Ilmus HU? uus album “HU2”
03.05.2010
Ansamblil HU? ilmub täna uus album “HU2”. Hommikuprogrammis uurisime bändi solistilt Hannaliisa Uusmalt, mida uus plaat endast kujutab.
 
Hannaliisa, HU? esimene album “Film” ilmus enam-vähem 2 aastat tagasi. Mis on selle aja jooksul muutunud?
 
Albumi mõttes on uus album palju küpsem, sest me oleme viimase kahe aasta jooksul palju rohkem üksteist tundma õppinud, kolmekesi stuudios aastaid veetes. Läbi kahe aasta oleme teist albumit väga rahulikult salvestanud. Me oleme iga kuu naudiskledes stuudios kokku saanud ja salvestanud.
 
Eelmine album oli teatud mõttes märkimisväärne ka seal olnud laulude koguse poolest – neid oli seal 16. Tavaliselt piirduvad bändid keskmiselt 10 uue lauluga. Kui palju “HU2” peal laule on?
 
Räägitakse jah, et seda oli päris palju. Ise mõtled küll, et kuidas saab olla ühe albumi peal liiga palju lugusid. Praegusel albumil on 14 laulu ja me võib olla pisut seekord vaatasime, et kontseptsioon oleks hästi terviklik ja et üleliia midagi ei oleks.
 
Esimene album oli stiililiselt üsna mitmekesine. Uue albumi esimeste singlite põhjal saab vist väita, et see stiil HU? puhul jätkub?
 
Me oleme jäänud vana ja hea eklektilisuse juurde. Samas tundub, et teine plaat on ikkagi terviklikum. Seda peab igaüks ise juba kuulama.
 
Värskes singlis “Miks mõni asi on nii hea” teeb külalisvokalistina kaasa Kare Kauks. Kellega te uuel albumil veel koostööd teete?
 
Autoritena on meie kolmene tuumik uuel plaadil ühtseks jäänud. Esituse poolelt on tõesti olnud mul harukordne võimalus laulda Eesti popmuusika kuniganna Kare Kauksiga. Lisaks teeb loos “Mina ise” kaasa ka Heini Vaikmaa. Ta mängib seal ühe raju kidrasoolo. Uudse külje pealt on meil Lesliega ka üks duett.
 
Millal te plaati esitlete?
 
Suurem pidu on 14. mail Rock Cafes koos Röövel Ööbikuga. Tartus on plaadiesitlus 22. mail klubis Illusion. Tõenäoliselt siin-seal veel, aga need kuupäevad pole täpselt paigas. Suvel tuleb kontserte ja ka üks tore kontsertsari. Selline eksklusiivsem, aga selles ma veel ei räägi.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap