Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Jooksmine aitab avastada iseennast
04.05.2010
Eelmisel aastal jooksis Kristjan Puusild kahe kuuga ümber Eesti. Sel nädalal kutsub ta omapärastele jooksuüritustele Tallinnas.
 
Projekti “52 üllatust ja ideed” raames korraldab Puusild 3.-9. maini Tallinnas kevadõhtuse jooksusarja “Jookse kuidas kellelegi”, mis pole pelgalt sporditegemine, vaid pigem kultuurne eneseavastus.
 
“Idee on avada jooksu olemust inimestele teistest nurkadest. Jooksmine ei pea olema ainult sport või eneseületus,” selgitas Puusild. “Jooksmine on tegevus, mille kaudu saab avastada maailma, iseennast ja võib olla jõuda ka mõningate uute ideedeni, mida tavaolukorras ei tule. Neid dimensioone on päris mitu.”
 
Erinevate jooksuürituste osavõturekordid annavad aimu sellest, et ala on muutunud Eestis aina populaarsemaks. Puusilla sõnul on aga probleemiks see, et inimesed käivad võistlustel end nö ribadeks jooksmas ja füüsilisele pingutusele ei tule hing ja vaim juurde. “Seetõttu korraldan sel suvel Saaremaal, Hiiumaal, Vormsil ja Muhus vaimse jooksu laagreid, kus inimesed saavad tulla ja veidi rohkem avada teist ja kolmandat poolt, mis jooksu puhul on väga olulised. Iga tegevuse puhul on see, et kui läheme sellesse ainult füüsisega, siis võib juhtuda, et tervikliku inimese mõttes ei ole me tasakaalus.”
 
Kes soovivad juba täna jooksma minnes kogeda midagi enamat kui lihtsalt sporti teha, siis soovitab Puusild oma mõtted vabaks lasta. “Kui oleme oma eesmärkides väga kinni, siis on kinni ka meie erinevad meeled nagu kuulmine, haistmine jne. Tuleks valida looduskaunis koht ja vaadata, mida see koht sulle räägib. Midagi spetsiaalset teha ei tule. Vastupidi, tuleb mitte midagi teha,” õpetas Puusild.
Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?