Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Viljandi karuõdede saatus selgub lähipäevil
06.05.2010
Eelmisel sügisel ilmusid Tartu-Viljandi maantee äärde 3 karupoega, kes kasvatati üles Nigula metsloomade taastuskeskuses. Sel kevadel on õed tagasi ning Keskkonnaamet hoiatab inimesi, et nad mõmmikutele liialt lähedale ei läheks.
 
“Karu, kes on kasvanud üles turvakodus, näinud inimest ja tundnud inimese lõhna, on inimesega harjunud ja ei ole enam pelglik. Loomupoolest on ju karu inimest kartev loom, nii et see kõik on lastetoa teema,” selgitas Keskkonnaameti Pärnu-Viljandi regiooni juhataja Kaido Kansi, miks karud inimeste lähedusse tagasi tulevad.
 
Tee ääres olevad karud on inimesele eksootiline vaatepilt, mistõttu enamik möödasõitjaid kinni peab ja karusid pildistama läheb. Kansi aga hoiatab, et seda kindlasti teha ei tohiks. “Ma saan aru, et seda pilti on ilus ja armas vaadata, aga karu on ikkagi metsloom ja ettearvamatu kiskja. Ta võib ühel hetkel millegi peale ootamatult ehmuda, anda inimesele käpahoobi ja uskuge mind, see ei ole meeldiv,” hoiatas Kansi.
 
Parim saatus karude jaoks oleks sattuda mõnda loomaaeda, kuna looduses hakkama saamine oleks Kansi hinnangul neil raske. Mõmmikuid on pakutud nii Eesti kui Venemaa loomaaedadele, kes on siiani andnud eitava vastuse. “Väike lootus on veel Rootsi ja Hollandi loomaaedade peal. Seepärast ongi karud veel seni vabaduses. See vastus peaks tulema täna-homme,” rääkis Kansi.
 
Isane karupoeg toimetati uimastatuna juba eelmisel aastal Lõuna-Eesti metsadesse, kus kokkupuude inimesega oleks väiksem. “Tema on sinna jäänud. Sel kevadel pole temast väljailmumismärke olnud. Ilmselt on ta seal kuskil kohandunud,” rääkis Kansi.
 
Karuõdede saatus selgub lähipäevil.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket