Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 18.nädal
10.05.2010
Matvere müüb purjekat

Näitleja Marko Matvere on pannud müüki oma purjeka, sest kuigi mees merd armastab, pole mõtet seda endale hoida. Nimelt läheb armastatud näitleja rohkem kui pooleteiseks aastaks meritsi ümbermaailmareisile, teatavad TV3 uudised.

Malcolm Lincoln esines presidentidele

Eesti Laulu võitnud popp-grupp Malcolm Lincoln tegi Eesti ja Soome Vabariigi presidentidele eksklusiivse üllatusesinemise. Pärast riikliku õhtusöögi lõppu esitas Malcolm Lincoln "magustoiduks" president Toomas Hendrik Ilvesele ja Soome Vabariigi president Tarja Halonenile ning nende kaaslastele kolm laulu oma varsti ilmuvalt albumilt "Loaded with Zoul". Pärast esimest lugu võttis president Ilves sõna ning kinnitas külalistele, et Eesti on hea muusika maa ning sel aastal esindab Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel väga hea muusika - Malcolm Lincoln lauluga "Siren". Pärast esinemist läks president Toomas Hendrik Ilves esinejaid tervitama ja uuris, millist muusikat Malcolm Lincolni liikmed vabal ajal kuulavad. Samuti mainis president Ilves, et avastas Malcolm Lincolni "Siren" loo enda jaoks juba enne "Eesti Laulu" võitu ja oli positiivselt üllatunud, et selline lugu eestlaste südamed võitis. Lõpetuseks andis president kaasa oma parimad sõnad mai lõpus Oslos toimuvale Eurovisiooni lauluvõistlusele. Malcolm Lincolni energiline esitlus pani ka Soome Vabariigi presidendi Tarja Haloneni muusikataktis liikuma ja kaasa elama. Pärast esinemist soovis Tarja Halonen bändi lauljale Robin Juhkentalile ja bassimängijale Madis Kubule edu ja lubas neile Eurovisiooni võistlusel kindlasti pöialt hoida. Kunstimuuseumist lahkudes kiitsid Soome presidendi kaaskondlased Malcolmi Lincolni esinemist ning ütlesid, et ootavad väga nende uut albumit. Eelmisel nädalal maailma suurima plaadifirma Universal Musicuga eduka koostööleppe sõlminud Malcolm Lincolm esitleb oma debüütalbumit "Loaded with Zoul" juuni alguses. Poelettidele jõuab album Eurovisiooniks.

Shanon paneb Tartu rokkima

Ansambel Shanon paneb 14. mail Tartu rokkima ja annab kontserti Raadio Elmar „Eesti Diskol“ klubis Atlantis. Bänd esitleb oma uut singlit „Murtud“, mis on leidnud kiire ja kuuma vastuvõtu soovisaadetes. Kindlasti kõlavad reedesel üritusel ka Shanoni varasemad hitid “Üksinda“, „Läbi pisarate“, “Draama”, „Lumekuninganna“. 1. aprillil meediasse läkitatud uudis Shanoni tegevuse lõpetamisest osutus õnneks pelgalt vaid bändimeeste aprillinaljaks. Tegevust jagub palju nii kodukamaral kui piiri taga. Pärast üritust põrutab bänd Ukrainas toimuvale rokifestivalile ning hoiab Eesti rokkmuusika lippu kõrgel ka välismaa rokisõprade seas.

Vesik võitis 50 000

Tallinn Music Weeki peatoetaja Skype’i poolt teist aastat välja pandud auhinna võitjaks valiti noor laulja-laulukirjutaja Iiris Vesik. Auhinna väärtuseks on 50 000 krooni ning selle eesmärgiks on aidata võitjal oma karjääri rahvusvahelisel tasemel arendada. Skype’i maailmavallutuse auhinna ehk "Skype's Go Change The World Award“ võitja selgitati välja festivali väliskülaliste, Eesti publiku ja Skype’i ühisel valikul. Iirise järel pälvisid Tallinn Music Weeki välisdelegaatidelt enim Skype auhinna nominatsioone ansamblid Svjata Vatra ning Honey Power. Nii publiku- kui ka Skype’i žürii hääletuses olid lisaks Iirisele edukaimad Sinine ja Mimicry. "Soovime, et Skype’i auhind aitaks artisti just selle koha pealt, mis tema karjääri arengule hetkel kõige olulisem on. Üks oluline komponent iga artisti karjääri arengus, eriti kui räägime rahvusvahelisest tööst, on pädev manager või karjäärinõustaja, kuna rahvusvahelised edusammud ei tule kunagi süstemaatilise professionaalse tööta. Huvi Iirisega ühel või teisel moel koostööd teha tekkis mitmel Tallinn Music Week välisdelegaadil,“ kommenteerib Tallinn Music Week peakorraldaja Helen Sildna. “Headel Eestis loodud asjadel on põhjust maailma jõuda – olgu see siis uuenduslik tehnoloogia, tarkvara, disain või muusika,” ütles festivali juba teist aastat toetava Skype Eesti juht Sten Tamkivi. Tema sõnul soovib Skype aidata kaasa sellele, et paljutõotava Eesti artisti looming maailmas läbi lööks. “Iirise eristuv ja värske stiil tekitas kõmu nii väliskülaliste kui festivalil käinud paljude Skype’i töötajate seas,” lisas Tamkivi.

Klas taastus õnnetusest

"Tulin küll haiglast välja karkude ja kepiga, aga piltlikult öeldes viskasin ma nad kohe nurka, et hakata liikuma oma jalgadel," meenutab maestro Eri Klas nüüd juba väikse muigega päeva, mil ta pärast kahekuulist haiglaravi Moskvas kodusele režiimile lubati. "Ma ei saa öelda, et ma nüüd kohe jooksma võiks hakata, seda ma ei saa teha, kuid olen taas vormis ja rõõmsameelne ja tunnen ise, et paremas vormis kui näiteks aasta tagasi," räägib dirigent Eri Klas Õhtulehele. Eri Klas kukkus 16. jaanuaril oma Merivälja kodus aurusaunas ja põletas kukkudes auruga paremat jalga sedavõrd, et Moskvasse sõitnud dirigent samal päeva otse haiglasse toimetati. Sklifosovski nim. Erakorralise Meditsiini Teadusliku Uurimise Instituudis tehti Klasile kaks operatsiooni ning paremale jalale siirati nahka.

Merkal valmis uus laul

Lauljatar Merlyn Uusküla, kes viimased kuud peaasjalikult laulupartner Tauri Tallermaaga prooviruumis veetis, leidis samas aega ka oma uue loo lindistamiseks. "Laulud tähtedega" on Merka jaoks tänaseks küll läbi, kuid uus singel "Ihuüksi" on fännide rõõmuks juba olemas. “Lugu on suviselt mõnus. Nagu ütleb ka pealkiri, on sõnum pisut kurvameelne,” rääkis Merka Elmari Muusikauudistele. Muusika ja sõnad kirjutas Vahur Valgmaa.

Nele-Liis sai valmis uue loo

Lauljatar Nele-Liis Vaiksoo, kes siiani peamiselt tuntud muusikaliartistina, sai valmis uue singliloo, mil nimeks "Sinuga". Lugu räägib sellest, kuidas vahel on vaja ära. Autor Toomas Leisi sõnul pole tegu sugugi armastuslauluga. "Vahel on see "kallis" sinu parim sõber, kelle seltsis tunned ennast alati uuesti ära," kommenteeris ta. Sõnad kirjutas loole Maian Kärmas.

Trink on elatusraha maksmisega jännis

Lõuna-Eesti poliitikust laulumees Mait Trink kipub oma lahutatud naisele ja kahele tütrele elatusraha maksmisega jänni jääma. 38-aastase IRL-i liikme Mait Tringi õpetajast abikaasa Külliki Matson andis lahutuse sisse, kui selgus, et tema kaasal sündis läinud suvel teise naisega laps, kirjutab Kroonika. Ekskaasa Matson ei tee saladust, et peab kohtu poolt määratud elatusrahade kättesaamiseks kasutama taas kohtu abi.

Vaher kasvatab last üksi

Saate "Kaks takti ette" võiduga kuulsust kogunud ning ka saates "Laulud tähtedega" osalenud laulja Margus Vaher (26) olevat oma kallimast üsna hiljuti lahku läinud. Kui Marguselt uurida, kas vihje, et ta on jälle vallaline ja kasvatab oma kuueaastast poega üksi, peab paika, vastab Margus, et nii see tõepoolest on, kirjutab Õhtuleht. Pikemalt ta lahkumineku tagamaadel siiski peatuda ei taha: "Ma üldiselt usun, et igaühe eraelu puutub ainult temasse endasse." Kui pärida, miks Margus last üksi kasvatab ning kuhu kadus lapse ema, ütleb ta, et ei soovi ka seda teemat kommenteerida.

Birgit suhtesse ei kiirusta

Birgit Varjun tõdeb, et peale laulmise pole väga aega muuks, kuid kõik on hetkel väga põnev ja huvitav ning iga päev toob midagi uut. Pakkumised, mis tehakse, on tõesti kõik huvitavad, aga konkreetselt on neist veel vara rääkida. Pärast saadet on elu meeletult muutunud! Uskumatu lihtsalt, kui kiiresti asjad muutuvad. Saan lõpuks tegeleda asjaga, mida tõesti armastan ja meeletult heameel on veel ka selle üle, et teistele meeldib see, mida teen. Hetkel küll ma alles harjun selle meeletu elutempoga," lausub Birgit Buduaarile. Suhetest rääkides ütleb Birgit, et tema arust pole olemas sellist asja nagu "mul pole suhteks aega" ning et pikaajalise suhte saladuseks on üksteise märkamine. Lauljatar hetkel ei igatse enda kõrvale kedagi pärast 8 aastat kestnud kooselu ning on oma eluga väga rahul nii, nagu see on.

Luisal oli esimene emadepäev

Luisa Värgi jaoks on emadepäev väga oluline. "Nüüd, mil ise ema olen, on see veelgi tähtsam sündmus. Hoopis teine tunne on ka enda emale lilli viia," räägib ta. "Kui tead rõõmu ja õnne, mida emadus endaga toob, on ka emadepäeval hoopis teise tähendusega," lisab Luisa. Kui igal aastal on lauljatar maikuu teisel pühapäeval koju Elvasse sõitnud, siis sel korral "rikkus" Luisa tava - ta astus 9. mai õhtul Kuressaare Linnateatri lavale, et koos Margus Vaheriga üks meeldejääv ja südantsoojendav emadepäeva kontsert anda.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge