Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Kiiruskaamera fikseeritud kiiruseületamine toob tänasest trahvi
10.05.2010
10. maist alates Tallinn-Tartu maanteele paigaldatud kiiruskaamerate poolt fikseeritud rikkujatele enam teateid ei saadeta vaid nüüd ilmuvad nende postkasti hoiatustrahvid. Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakonna politseimajor Margus Kotter rääkis, et teoreetiliselt on esimesed hoidustrahvid ka täna juba tehtud.
 
Hoiatustrahv saadetakse autoomanikule. “Seda ei fikseerita karistusregistris ja hoiatustrahvi ei seota isikuga ega ka autoga andmebaasis. Kui on kuritahtlikud autojuhid, kes sõidavad võõraste numbritega või katavad numbri kinni, siis hakkame neid loomulikult ka tuvastama. Tavainimese jaoks see ei kajastu registris välja arvatud juhul, kui kiirust on ületatud 60 km/h ja rohem,” selgitas Kotter.
 
Kaamerad fikseerivad rikkumise alates 97 km/h. “Kaamera mõistes on see kiirus lubatu piires, ent see on juba üle normkiiruse, nii et kui kuskil on politseipatrull, siis võib ta teid ka kinni pidada,” kommenteeris Kotter.
 
Kotteri sõnul testperioodi ajal õnneks kiiruskaameraid lõhutud ei ole. Ja sellel pole tema sõnul ka väga mõtet, kuna kaamerad on varustatud valvesüsteemiga. “Meil on võimalik tuvastada ka need, kes tahavad kaamerat rikkuda. Aga ma arvan, et Eesti inimene ei ole nii rumal, et hakkab seda tegema. Kaamerad on mõeldud siiski selleks, et rahustada liiklust ja kui liigume kõik normi piires, siis miks pahandada kaamera peale kui ma ise süüdi olen?”
 
Juhul kui olete ületanud siiski kaamera alas kiirust ja saate hoiatustrahvi, siis edasised käitumisjuhised on Kotteri sõnul olemas trahvipaberil. “Seal on olemas kõik vaidevormid ja ära toodud ka vajalikud telefoninumbrid ning selgitatud kui palju ja kuhu tuleb maksta. Kui sellest jääb väheks, siis on ka politsei kodulehel üleval korduma kippuvad küsimused,” õpetas Kotter.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap