Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Mart Laar: euro endaga imet kaasa ei too
11.05.2010
Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Mart Laar lubas oma kuulsa habeme maha ajada, kui Euroopa Komisjonilt ja Euroopa Keskpangalt peaks tulema Eesti eurotsooniga liitumisele eitav vastus. Hommikuprogrammis nentis Laar, et tal oleks äärmiselt kurb, kui ta seda tegema peaks, ent kõik märgid näitavad seni, et habe jääb alles.
 
Viimati oli Laar habemeta kui Eesti liitus NATO-ga. “Siis tegin ma seda rõõmuga, sest kunagi 1999. aastal, kui Eestil polnud mingit lootust ega võimalust sinna pääseda, lubasin, et ajan maha. Tegin seda ja pärast olen oma habet jällegi kasvatanud,” meenutas Laar.
 
Laar rääkis intervjuus, et mingit imet pole pärast “jah”-sõna tulekut mõtet loota. “Muru ei lähe rohelisemaks, taevas sinisemaks ja päike ei hakka heledamalt paistma. Aga kui otsus tuleb, on meil endal suuremaid võimalusi praegusest olukorrast välja rabeleda ja paremat tulevikku ehitada.”
 
Suurimaks ohuks peab Laar laisaks muutumist. “Kui ise laisaks läheme, võib euro negatiivselt mõjuda. Paljude riikidega on juhtunud, et raha tuleb euro toel teataval määral sisse. See katab kinni tegelikud probleemid ja meile tundub, et meil probleeme ei ole. Siis paneme roosad prillid ette tagasi ja laseme samas vaimus edasi. Siis läheb varsti jälle hulluks, kui vaatame Kreekat, Hispaaniat või Portugali. Osad nende probleemid on muretusest, mis saabusid euroga,” hoiatas Laar.
 
Üheks muutuseks pärast positiivset otsust on ka see, et enam ei käida küsimas, millal meie raha devalveeritakse ja rahasüsteem kokku kukub. “Sellised jutud lõppevad otsa ja me ei pea ka ise seda enam kartma,” lõpetas Laar.
Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?