Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 19.nädal
16.05.2010
Benton kirub kunagisi mänedžere

"Tundsin pärast Eurovisiooni, et kõik on läbi kukkunud," räägib 2001. aastal Taanis koos Tanel Padariga võistluse kinni pannud Dave Benton. “Meil oli võimalus midagi suurt teha, aga omavaheline jagelemine tõmbas sellele kriipsu peale,” rääkis Benton Õhtulehele, et Eurovisioon oleks võinud olla tohutu karjäärivõimalus. Benton toonitab, et tal on etteheited üksnes toonasele management’ile, mitte oma duetikaaslasele Padarile, kellega nad mehe sõnul kunagi tülitsenudki pole. Pinged kasvasid lausa nii suureks, et Benton viidi haiglasse — kogu pettumuse ja depressiooni järel ütlesid tal neerud üles. Nüüd on Benton õppinud rohkem valima, kellega koostööd teeb ning kaalub tõsiselt iga inimest, kes talt midagi palub.

Noortebänd 2010 on X-Panda

Neljapäeval toimus Tallinnas Rock Cafés Noortebänd 2010 finaal, mille pani kinni X-Panda. Teine koht kuulub Merwisele ning kolmandaks jäi Oak Tree. Noortebänd 2010 finalistid olid Oak Tree, The Brackets, X-Panda, Animal Drama, Embrö, Rising Sun, Merwis, Our Story ja Square Face, kes pääses finaali rahvahääletuse tulemusel. Elmari Muusikauudistele rääkis Kaarel, et nende plussiks osutus nende erinevus teistest. X-Panda tegeleb instrumentaalse progressiivse roki ja fusion muusikaga. Palju tegeldakse töötlustega, mille tõestuseks on ka kaver Malcolm Lincolni loost “Siren”. Sama stiiliga jätkatakse, esinetakse ja järgmisel aastal võib loota ka plaati. Bändis on 4 meest, kes kohtusid Helleri nimelises muusikakoolis ja muusikaga on tegeldud juba 10 aastat.

Shanon põrutab Ukrainasse

Elmari „Eesti Diskol“ Tartus esinenud, selle aasta Eesti Muusikaauhindade Rahva Lemmik, ansambel Shanon, esineb Ukraina suurimal rahvusvahelisel metal-rokkfestivalil „кРок у майбутнє“, mille hüüdlauseks on „Ei alkoholile, ei suitsule, ei poliitikale“. 21-22. maini toimuval festivalil näeb esinejaid seitsmest Euroopa riigist, kelle hulgas on ka Norrast pärit gooti-metalbänd Sirenia ning Prantsusmaa sümfooniline progressive-metalbänd Adagio. Platsil, mis mahutab 100 000 tuhat pealtvaatajat, esinevad veel artistid Saksamaalt, Venemaalt, Poolast ja Ukrainast. Shanoni kutsus esinema Ukraina tähtsaimale muusikasündmusele, mis toimub Hersoni linnas, 70 km kaugusel Musta mere äärest, festivali peapromootor. „Meiega võeti ühendust ja räägiti esinemisest Ukrainas. Kui aru saime, mis festivaliga tegu, olime loomulikult kohe nõus! Plaanime anda korraliku show ning esitame umbes poole meie repertuaarist inglise keeles“, räägib bändi laulja Taavi Immato. Shanoni esiksingel "Üksinda“ mängib juba pikemat aega kohalikes raadiojaamades ning samuti tutvustatakse bändi iganädalases muusika-telesaates. Festivali raames toimub veel traditsiooniline jalgpallimatsh, milles osalevad eri bändide fännid. "Ka Shanoni-tiim on juba moodustatud ja harjutatakse hoolega," naerab bändi kitarrist Janek. "Samuti on meiega kokku lepitud mõned tele- ja raadiointervjuud ning meid paluti ka nn. puuistutamistseremooniale. Me küll täpselt ei tea, mida see tähendab ja kus see toimub, aga eks see siis selgub juba kohapeal." "Oleme igatahes elevil ja kõik fännid võivad meid ära saatma tulla 18. mail. Buss stardib Janeki juurest hommikul 05.15!"

Traffic läheb Türki

Eesti pop-rocki bänd Traffic sõidab Türki uut muusikavideot ja telesaadet tegema. Video valmib juunis ilmuvale loole "Elekter". Selles figureerivad tegelased teiselt planeedilt, kellele Türgi on veel eksootilisem koht kui pika talve külma käes vaevelnud eestlastele. 22. mail annab Traffic Antalya kuurordis ka live-kontserti. Kõik, kes elavad bändiga samas Meryani hotellis, saavad nautida ka tasuta kontserti. Traffic on üks Eesti edukaimatest bändidest, kes vaid kolme tegutsemisaasta jooksul andnud üle 250 kontserdi. Võidetud mitu muusikaauhinda – Eesti Muusikaauhind Aasta Uue Tulija kategoorias, sama kategooria Kuldne Plaat. Bändil on ilmunud kaks albumit, mille hitid on läinud hinge paljudele. Trafficu kuuest raadiosinglist viis – „Kallis ära küsi“, „Meie Laul“, „Sõnad“, „Päevast Päeva“, ja „Kesköödisko“ on tõusnud Eesti raadiojaamade koondedetabeli tippu. Lisaks on populaarseks mängitud vana aja hitid „Vihm“ ja „Diskoshow“.

Leedu eurolaulikud esinesid Tallinnas

Kolmapäeva õhtul andsid tänavuse Eurovisioni lauluvõistluse Leedu esindajad Tallinnas oma tuuri viimase kontserti. InCulto soe esinemine ajas Clazzi saabunud inimesed pöördesse ja niisamuti paitas oma ülesastumisega kõrva ning silma ka Malcolm Lincoln ehk Robin Juhkental. InCulto on tegutsenud 7 aastat ja muusika, mida viljeletakse, mahub koondnimetuse alla "funky-ska-punk". Tallinnas punkti saanud tuuriga läbiti kokku 15 riiki ja esineti nii uhketel lavadel kui ka pisut tagasihoidlikumates paikades. Pillimehed proovisid kätt ka tänavamuusikutena. "Parim paik, kus tänaval mängides kõige enam teenib, on Kopenhaagen," teavad nad täna öelda. Uurisime ka, millest InCulto unistab. "Selline elu ongi unistus - saab reisida ning positiivset muusikat teha. It makes better world!" Eesti ja Läti eurolugudest rääkides mehed kriitikanooli ei heitnud - naabrite värk ilmselt: "Kõik on head. Eesti laul meeldib, Läti esineja meeldib." Juba esmaspäeval stardivad nad Oslosse, et Eurovisiooni lauluvõistlusel endast parim anda. "17. mail on Norra iseseisvuspäev ja sel puhul plaanime me Oslos tänaval esineda ning ka kohalikus klubis ülesastumise teha."

Malcolm Lincolni plaat ilmub 20. mail

Oodatud debüütalbum Malcolm Lincolnilt «Loaded With Zoul» jõuab poelettidele 20. mail, Robin Juhkentali sünnipäeval. Muusikakompanii Universal reliisib albumi füüsiliselt esialgu Skandinaavias ja Baltikumis ning digitaalselt üle maailma. Vaiko Epliku poolt produtseeritud debüütplaadil on 12 Robin Juhkentali kirjutatud lugu - elektroonilised vana-kooli mõjudega träkid, kaasaegsem elektromuusika. Üldine kõlapilt on üsna erinev «euro-sireenist», sobitudes siiski samasse formaati, kuna toob kuulajani positiivseid vaibe ja on «loaded with zoul». Robin Juhkentalil on väga hea meel Universali plaadilepingu üle ja põnevil, et ta muusika jõuab ka Eestist väljapoole: «Plaadimaterjal sai terviklik ja kogu produkstsioon on suurepärane. Vaiko tegi head tööd ja tõi Malcolm Lincolnist parima välja».
Produtseermisprotsess oli uudne ka Vaiko Epliku jaoks, kuna töötas materjaliga, mida oli varem pikema perioodi jooksul kogutud ja lihvitud: «Tegelikult oligi see mul esimene nn «päris» produtsenditöö». Robini kohta jagub tal samuti ainult kiidusõnu: «Vähe sellest et tal tõesti on meie laiuskraadidel haruldaselt kõrge hääl, on ta ka kuradi hea laulukirjutaja. Mulle meenub kui ühel esimestest kokkusaamisest küsisin et kui kõrgelt sa siis tegelikult laulad, vastas Robin, et noh, enamik Queeni lugusid võib erilise pingutuseta kaasa laulda. Ei tahaks küll uhkustada, aga pärast Finnvoxis tehtud masteri kuulmist tundub kohati, et ega naljalt parema kõlaga eesti plaati ei meenugi». Albumi esitluskontserdid toimuvad juuni alguses - 3. juunil Tallinnas, 4. juunil Tartus, 5. juunil Rakveres.

Metsatöll ja Oort ühendavad jõud

Metsatöll ja Oort ühendavad jõud ning annavad juuni esimesel nädalavahetusel Tallinnas ja Rakveres kaks täispikka kontserti. "Otsustasime alustada suve koos. Nagu klapivad omavahel Oort ja Metsatöll, on ka mõlema bändi kuulajatel sarnased arusaamad maailma asjadest," räägib trummar Marko Atso. "Kuna me oleme aegade algusest peale ühte asja ajanud ja varemgi selles koosluses lava jaganud, võtame alati heast asjast hea meelega osa," lisab Oorti kitarrist Sulev Salm. "Teades, kui hea sünergia on olnud meie ühistel esinemistel, usun, et need, kes meid kuulama-vaatama tulevad, lahkuvad kontsertilt väga hea tundega," lubab Atso. Ta lisab, et bändil on aasta lõpuni plaanid üsna paigas ning suuremalt jaolt on neis plaanides piiritagused esinemised, Eestis antakse tänavu vaid käputäis kontserte.
Vesik rääkis Elmaris oma muusikast

Iiris Vesik võitis hiljuti Tallinn Music Weekil Skype’i poolt välja pandud 50 000-kroonise preemia, mis on mõeldud bändi tegevuse suunamiseks välismaale. Hommikuprogrammis rääkisime Iirisega nii muusika tegemisest, kooli lõpetamisest kui ka võrdlemisest Kerli Kõivuga.

Iiris, kas lõpueksamid veel kestavad?

2 eksamit on veel. Just tegin inglise keele suulist eksamit.

Kuidas läks?

Täitsa hästi. Oleks võinud muidugi 20 punkti ära tulla, aga ei tulnud. Sain 18 punkti.

Kas lõpukleit on juba olemas ja juukuri aeg kirjas?

Ma pigem teeksin enne eksamid ära.

Millised sinu plaanid on seoses muusikaga?

Eks me pürgime ja vaatame ikka välja poole Eestit.

Mis üldse muusikaliselt sinu elus hetkel toimub?

Salvestame plaati ette ja taha. See võtab aega, aga asjad hakkavad juba edenema. Nüüd otsime juba inimesi, kelle alt plaat välja anda.

Oled sa muusikaliselt juba oma stiili leidnud?

Enamuses ikkagi pop, aga seal on ka alternatiivisugemeid. Ta on selline kompott. Peaasi, et seal ükssarvikud sees oleksid. Muidu erilisi piire ei ole.

Sinu produtsent on Ago Teppandi, kes on kuulsust kogunud pigem raskemuusika valdkonnas. Mõjutas see ka sinu stiili?

Ago teeb väga eriilmelist mussi ja tal on väga kreisid ideed. Ta mängis kitra näiteks ka Kerli laval. Me kohtusime 2 aastat tagasi, kui pidin alguses tegema koostööd Elmar Liitmaaga ja Ago töötas siis tema stuudios.

Sind võrreldakse väga palju Kerli Kõivuga. Kuidas sa sellesse suhtud?

Ma ise tean, kes ma olen ja siis ei ole väga hullu. Varem natukene häiris, aga las ta olla.

Millal sind laval näha saab?

Järgmine kontsert on meil 13. juunil Helsingis. Ma usun, et Eestis tuleb ka esinemisi, aga neid pole veel lihtsalt organiseeritud.

Otsitakse huvitavaid pärimusmuusikuid

Leidmaks üles Eesti kõige huvitavamad ja andekamad pärimussõbrad, kuulutas pärimusmuusika keskus välja stipendiumikonkursi, mille esimene tähtaeg sai ümber reedel. Alates tulevast sügisest saavad pärimusmuusika huvilised loomeinimesed astuda üles Viljandi pärimusmuusika aida laval, teatavad TV3 uudised.

Padaril on taas ahistaja

Laulja Tanel Padari ellu on tekkinud uus "virtuaalne kallim", kes väidab oma blogis, et kasvatab Padari tütart. Peale intiimsete kirjelduste enda ja Taneli voodielust põimib neiu oma fantaasiatesse mitmeid teisigi Eesti tuntud tegijaid, kirjutab ajakiri Naised. The Suni liikmete sõnul pole õnneks tegu aktiivse ahistajaga, kes oma nõudmisi lapse isaduse teemal ka otse Padarile esitaks. Sõprade sõnul pole reaalset inimest bändi silmapiiril märgata olnud. "Tegu on pigem inimesega, kes elab virtuaalsetes fantaasiates läbi teiste seiklusi ja elusid, vürtsitades teksti omapoolsete vahemärkustega," ütleb üks Taneli sõber.

Saatpalu eraelu ei ületa uudiskünnist

Viimasel ajal on seltskonnaajakirjandusest läbi käinud mitmed lood, milles kirjutatakse, kuidas Lauri Saatpalu läheb naisest lahku ning siis jälle tagasi kokku. Mees raiub, et tema oma eraelust ei räägi, ometi sellised lood aga sünnivad. Kuidas? "Ma tean neid inimesi, kes seda teevad, kusjuures," räägib Lauri Õhtulehele, et oma eraelust ei räägi ta kahel põhjusel: esiteks on see tema eraelu ning teiseks ei ületaks see uudiskünnist. "Inimesed, see ei huvita teid tegelikult, ärge raisake aega. Kindlasti ma ei helista ajakirja toimetusse: tulge, tehke lugu, mul kasvas ninast karv!" räägib Lauri. Hoolimata sellest, et Saatpalu ei võta seltskonnameedias kirjutatut väga tõsiselt, tõdeb ta, et kollane ajakirjandus ei ole süütu meelelahutus. "Alati saab keegi haiget," ütleb ta.

Iff üllatab uue kavaga

Aasta muusik 2009 tiitliga pärjatud Ivo Linna toob alates pühapäevast Jõhvis, Pärnus, Tartus ja Tallinnas lavale uue kontsertkava "Tagasi tulevikku - elu rokib!" Kontsertidel teeb Linna koos oma Boogie-Woogie Bigbandiga kummarduse suurtele svingimeistritele aastatega kuulajate südametesse lauldud palade vahendusel. Kaheosaline kontsert tõotab kujuneda hitisajuks, sest selle jooksul tulevad teiste hulgas esitusele lood nagu "Korstnapühkija", "Aeg meid muutnud on", "Kurb hommik", "Valges kitlis näitsik", "Kikilips", "Armastan vaid Sind", "Vana Vaksal" jpt. "Kuid neile tuntud lauludele lisaks saab kava kindlasti sisaldama mitmeid üllatusi," selgitas Linna ise uudse kava ideed. "Suure koosseisuga bändi ees laulda on ikka suurepärane elamus, sellest tekib fantastiline energia ka minusuguse dinosauruse jaoks," muigas ta. Laval saadab Ivo Linnat spetsiaalselt nendeks kontsertideks sündinud 25-liikmeline Boogie-Woogie /Bigband/ koos keelpillirühmaga Siim Aimla juhatusel. Bändi ankruteks on Margus Kappel ja Antti Kammiste - muusikud, kellega Linna on läbi käinud tulest, veest ja vasktorudest. Erikülalisena astub Ivo Linna kõrval Tallinna, Tartu ja Pärnu kontsertidel üles ka Lenna Kuurmaa.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge