Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 34.nädal
30.08.2009
Tanja bänd esitles plaati

Lauljatar Tanja Mihhailova uus bänd Sunday Mood on valmis saanud esikalbumi "Something More", mida esitleti Stereo loungeis. Rootsis resideeruva kitarrist Alexandre Pier-Federici loomingul põhinev album sisaldab 12 lugu. Muusika on produtseerinud Timo Vendt ning kokku miksinud maailmakuulus Bo Reimer, kes on koos töötanud ka Celine Dioni, Backstreet Boysi ja Il Divoga. "Tanja ja Timo on suurepärased nii professionaalsel tasandil kui ka inimestena," kiidab kitarrist bändikaaslasi, kellega hoolimata pingeliselst graafikust salvestusperiood lõbusalt möödus.

Elmaril oli külas Tiia Paist

Elmaril käis külas Tiia Paist, kes on karaoke eestvedaja Eestis. Karaokelaul on Eestis au sees ja maailma tasemele suurt alla ei jääda. Lähinaabritest ollakse koguni pisut ees. Aktiivsed karaokeklubid tegutsevad näiteks Tartus, Jõhvis, Saaremaal, Põltsamaal, Rakveres. Huviliste jaoks leidub infot veebilehel www.karaokekeskus.ee. Tiia on stuudios valmis saanud ka karaoketegevuse kõrvalt uue looga “Kuldsed viljapead”.

Jana sai tünga

"Ma ei oska öelda, miks minu plaat Alar Kotkase tiimilt ei ilmunud," räägib mulluse saate "Eesti otsib superstaari" võitja Jana Kask. TV3 kinnitusel oli eelmise aasta superstaarisaate auhinnaks 100 000 krooni ja sellele lisandus poole miljoni kroonine plaadileping, millega käis kaasas tervelt ühe miljoni krooni eest reklaamiaega TV3 kanalil, kirjutab Õhtuleht. Augusti algul väitsid nii TV3 avalike suhete juht Annely Adermann kui ka Alar Kotkas ühest suust, et staarisaate võitja Jana Kase plaat tuleb ametlikult välja kuu lõpul ja esikalbum pidavat poelettidele jõudma kindlasti enne superstaarisaate uue hooaja eetrisse jõudmist. Nüüd põrutab Alar Kotkas telefoni, et tema ei tea asjast midagi ja teemat kommenteerima ei nõustu. Hägust selgust toob asjasse TV3 avalike suhete juht Annely Adermann, kelle sõnul aktsepteerivad nemad Jana Kase otsust plaadi ilmumine edasi lükata: "TV3 teab, et plaadimaterjal on valmis, ning toetab noort andekat lauljannat tema valikutes, muu hulgas ka otsuses plaadi väljaandmist edasi lükata," ütleb Adermann.

Indigolapsed jagavad demoplaate

Etno-folk-jazz ansambel Indigolapsed teevad Oktoobri lõpus toimuvale uue plaadi esitlusele eelsoenduse ja annavad Sügismoosi kontsertil igale moosi- või meepurgi toojale vastutasuks demoplaadi paari uue looga. Lisaks Indigolaste lauludele esitatakse ka Viru Folgil suure menu osaliseks saanud ansambli Somnambuul loomingut ning vaheajal süüakse pannkooke moosiga. Kogupere kontsertid toimuvad 20. septembril Tallinnas Vanalinna Muusikamajas ja 24. septembril Tartus Genialistide klubis. Kontsertide algus 19.00.

Shanon esitles plaati Helsingis

Pärast aastast aktiivset kündmist Eesti muusikamaastikul, on Shanonil ette näidata värskelt valminud magus vili – debüütplaat nimega "Üksinda". Plaadi internetiversiooni on fännidel olnud võimalik soetada juba alates 21. augustist erinevatest veebi-muusikapoodidest. Albumi ametlik esmaesitlus toimus aga 27. augustil Helsingis kontsert-näituse "The Night Of The Seashells" raames. Kohaks oli Helsingi kesklinnas asuv Gloria kultuuriareen - koht, kus toimub pidevalt erinevaid kontserte, näitusi, kultuuriüritusi jms. Kohapeal oli võimalik tutvuda Saksa päritolu ja Islandil resideeruva kunstniku Friederike "F." Hesselmann’i näitusega, kes on loonud maalid 4 erineva Skandinaavia/Põhjamaa artisti loomingu põhjal: Shanon (Eesti), Underground Attack (Soome), Sol Skugga (Rootsi), Fabula (Island). Samuti toimus kohapeal live-maalimine, esines Soome rokigrupp Underground Attack ning ürituse lõpetas oma esimese plaadi kontsert-esitlusega Shanon. „12 lugu peegeldavad meie bändi sisu mitme erineva nurga alt ning annavad aimu, milleks me võimelised oleme," räägib bändi kitarrist Janek.

Kairit sai osa Kelgukoertes

28. augusti hommikuprogrammis rääkisime Kairit Tuhkaneniga rollist “Kelgukoertes”. Uuel hooajal hakkab krimisarjas “Kelgukoerad” mängima peamiselt ilmatüdruku ja lauljana tuntud Kairit Tuhkanen. „Sarja reþissöör ja produtsent Toomas Kirss helistas mulle ja küsis, kas ma oleksin nõus proovima. Loomulikult tundsin end väga erilisena, sest minu asemel oleks võinud ju olla ükskõik kes teine, kellele selline pakkumine tehakse. Ma väga loodan neid mitte alt vedada. Ma mängin uurija Posti täditütart, kes ei ole tema veresugulane ehk tädi pole tema päris tädi vaid lihtsalt naine, kes on ta üles kasvatanud. Õnneks mul teksti pähe õppimisega väga suuri probleeme ei ole. Karakter on ka minu jaoks üsna loogiline. Tegemist on 30ndates naisega ja minu õpetussõnad hr. Kirsilt oli: “Jää iseendaks! Ära ürita kedagi mängida!”. Esimesel võttepäeval puutusin ma kokku Liina Orlovaga, kes mängib minu ema ja Ivo Uukkiviga. Võttepäev oli väga meeldiv ja kõik aina julgustasid,“ rääkis Kairit Elmarile.

Toe Tag otsis videosse osalejaid

Ansambel Toe Tag korraldas Kristiine keskuses avalikud eelproovid, et leida oma uue MTV muusikavideo "Kilekott" põhirollidesse ning massistseenidesse osalejad. "Ootame nii noori kui vanemaid, kes soovivad saada tuntuks ja näha end MTV muusikakanalis," ütles Kõrvits enne castingut. Kohale tulid enamjaolt siiski teismelised kooliõpilased. Prooviesinemiseks tuli ette valmistada ühe minuti pikkune etteaste, milles mõnd kuulsust jäljendati. Osalejaid valisid kolmel päeval Toe Tagi liikmed, meigikunstnik Kaia Triisa, laulja Lauri Pihlap, MTV Eesti juht Marko Lillemägi ja reþissöör Ove Musting.

Laura jätkab õpinguid Eestis

USAs ja Saksamaal muusikat õppinud lauljatar Laura Põldvere igatses välismaal olles palju pere ja kodu järele. Nüüd on ta otsustanud edasi õppida just Eestis. “Juulikuu läkski selleks, et valmistuda akadeemiasse sisseastumiseks – dþässiosakonda,” räägib Laura, kes jätkab õpinguid Eesti Muusikaakadeemias. Kuigi kooli sisseastumine võttis Laural eelmisel kuul palju ajast, võis ta augusti algul Raivo Tafenau ja Urban Symphonyga südamerahus tuurile minna, sest nähtud vaev oli end ära tasunud, vahendab Õhtuleht. Lisaks kooliõpingutele on lauljal kavas välja anda oma teine album — esialgu kevadel ilmuma pidanud plaat jõuab poelettidele tõenäoliselt septembris, sest uue stuudio ehitustööd on plaadi valmimist pisut edasi lükanud.

Koit Toomet laimatakse

"Mina pean sellega elama, et iga nädal minu kohta kuskil mingit soppa kirjutatakse," ütleb aastaid rambivalguses olnud laulja Koit Toome. "Tänapäeval on see kurb asi, et igaüks võib saata ükskõik mis vihje ja kohe trükitakse ära," kommenteerib Koit Kroonikas ilmunud artiklit justkui oleks ta "Tõrva Loitsul" jätnud esinemata väljamõeldud palaviku tõttu ja samal ajal sõbranna sünnipäeval lustinud. Õhtulehe allikate andmetel on hajameelsuse tõttu juhtunud küll, et Toome avastab peaaegu viimasel minutil, et on vaja olla kahes kohas korraga. Vähemalt ühel korral olevat tal tõesti õnnestunud Tallinnas edasi-tagasi pendeldades kaks kontserti ühele ajale mahutada.

Propeller ja Kosmikud lähevad tuurile

Tänavu 30. tegevusaastat tähistav punklegend Propeller ja 10 aastaseks saanud Kosmikud korraldavad sügisel ühise kontsertturnee. Ansamblite Propeller ja Kosmikud liikmed kogunesid Tallinna Linnahalli legendaarsesse stuudiosse loomingulisele koosolekule, kus otsustati ühise üleriigilise gastrolliga tähistada bändide lähenevaid juubeleid.
Viitega Propelleri liidri Peeter Volkonski hiljutisele kiiruseületamisele ja Kosmikute bassimehe Kõmmari kombele läbi tõkkepuude sõita salvestati enesekriitiline ühislaul "Surmasõit". Loole valmib ka muusikavideo. Propeller alustas oma tegevust sügaval nõukogude ajal, aastal 1979. Tunnustust väärib seik, et bänd tegutseb endiselt algkoosseisus. Ainuke puuduv liige on parvlaev Estonia katastroofis traagiliselt hukkunud Urmas Alender. Propeller oli ja on tippmuusikutest koosnev progressiivne institutsioon, milles peitub mässumeelset punkhinge, intelligentsi ja kaasaegsust. Propeller põhjustas Nõukogude Eesti kultuuriametnikele kõvasti peavalu ning keelati pea sünnijärgselt. Oma terava ühiskonnakriitikaga ajab bänd ka tänastele kultuuriametnikele jänese püksi! Propa laulu sisse on kerge pääseda, aga välja ei saa. Ruja kitarrist Jaanus Nõgisto kommenteeris üht sellelaadset seika jägnevalt: "Purjus pillimeeste loll nali!". Kosmikud on Propellerist põlvkonna võrra noorem bänd. Esimesed lood salvestati samas Linnahalli stuudios 1999. aasta sügisel. Tänaseks on Kosmikud andnud välja neli kauamängivat: "Ei Roosid" (2000), "Kuidas tuli pimedus" (2003), "Pulmad ja matused" (2006) ja "Ainus, mis jääb, on BEAT" (2008). Sel sügisel üllitab bänd juubeli tähistamiseks oma ajaloo esimese kogumiku, millel salvestusi kogu tegevusperioodist. Kosmikute 10 aastat sisaldavad koostöid väärikate rokilegendidega nagu Kauko Röyhkä ja Rein Rannap, aga ka skandaalseid perfomance'eid Joel Steinfeldti, Onu Bella ja Ines Karu osalusel ning poisikeselikku paljalt silkamist üle Tartu Muusikapäevade lavalaudade. Kontserdid toimuvad:

30.10 Keila kultuurikeskus
31.10 Paide kultuurikeskus
6.11 Tallinn, Rock Café
7.11 Tartu, Sadamateater
13.11 Viljandi kultuurimaja
14.11 Järvakandi kultuurihall
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap