Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Priit Pajusaar: Eesti muusikapilt on väga rikas, väga põnev ja väga hea
19.05.2010
Rahvusvaheline plaadifirma Universal avab oma muusikakataloogi esimesena kogu Baltikumis Music Online hallatavas Muusika24.ee keskkonnas. Keskkonna ühe looja Priit Pajusaare sõnul on tegemist tõeliselt suur sammuga. “On unikaalne, et Eesti ettevõtjale usaldatakse kogu maailma suurim muusikakataloog. Seni pole seda veel juhtunud.”
 
Pajusaare hinnangul tegi Unversal sellise sammu, kuna aeg lihtsalt on küps. “Ilmselgelt on Eesti inimese kultuur tõusmas ja üha enam ostetakse internetist teadlikult muusikat mitte ei varastata seda enam. Kogu maailmas on trend, et plaadimüük kukub ja internetis ning muus elektroonilises keskkonnas muusika müük kasvab. Kogu Euroopas müüakse 27% muusikast juba digitaalselt,” rääkis Pajusaar.
 
Eestis on sama näitaja vaid 2%. “Ka see on üks Universali siiatuleku põhjus, sest siin saab väga tormiliselt areneda,” arvas Pajusaar.
 
Pajusaare hinnangul võib Muusika24.ee keskkonnast saada tulevikus nö Eesti iTunes. “Kuna iTunes’i sisu ei saa Baltikumis osta, siis seda enam oleme reaalselt võrreldavad. Ma olen üsna kindel, et tulevikus on meie kataloogi sisu sama suur kui iTunes’is või vähemalt sinna kanti.” Pajusaare sõnul on Muusika24.ee pakkumiste arv hetkel poole miljoni eksemplari kandis.
 
Ka Eesti artistid leiavad Pajusaare sõnul üha rohkem tee interneti müügikeskkonda. “Võin julgelt öelda, et me sõlmime igal nädalal mitu lepingut ja meiega võetakse ise ühendust. Nii uskumatu kui see ei ole, on Eestis hämmastavalt palju firmasid, eraisikuid ja FIEsid, kes on muusikat tootnud, kasvõi ühe plaadi. Eesti muusikapilt on väga rikas, väga põnev ja väga hea.”
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket