Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmar Liitmaale jättis Tai rahumeelse mulje
20.05.2010
Viimastel kuudel tuleb pidevalt uudiseid Tai pealinnast Bangkokist, kus valitsusvastastes rahutustes on juba ka teateid inimohvreist. Eelmisel nädalal naases Taist muusik Elmar Liitmaa, kellelt uurisime hommikul, millised meeleolud Tais valitsevad.
 
Liitmaa elas lõuna pool asuval Phuketi saarel, kus tema sõnul polnud rahutusi tunda. “Kohalikud siiski jälgisid väga suure mure ja huviga televiisoris toimuvat. Ma ka küsisin, et milles probleem on ja ega lihtinimene päris täpselt ise ka aru ei saa. Käib mingisugune võimuvõitlus ja mulle seletati, et mingi seltskond tahab lihtsalt võimu enda kätte saada,” kommenteeris muusik.
 
Kogu riiki hõlmavat mässu Liitmaa hinnangul tunda küll ei olnud. “Tai rahvas on üldiselt rahumeelne ja kõik probleemid on ka rahumeelselt lahendatud, nii et see, mis seal praegu toimub on üsna erakordne.”
 
Siiski nentis ta, et opositsioonis olevate punasärklaste toetus olevat suurem just põhja pool. “Lugesin, et ka põhja pool on kehtestatud komandaditunnid ja öösel on liikumine keelatud, aga Phuketis polnud mingeid meeleavaldusi ja elu käis omas rütmis,” rahustas Liitmaa.
 
Liitmaa tunnistas, et Tai jättis talle üldiselt väga rahumeelse ja mõnusa mulje. “Tailased armastavad oma riiki ja austavad väga oma kuningat. Mõtlemisainet oli palju. Kasvõi selleni, et enne iga kinoseanssi mängitakse kuninga auks hümni ja rahvas tõuseb kinosaalis püsti. Ja sellel ei ole halvas mõttes isikukultuse maiku juures. See on kuidagi sümpaatne ja nad avaldavad sedasi austust kuningale,” kirjeldas muusik tailaste kombeid.
 
Kui keegi plaanib minna Taisse puhkama, soovitab Liitmaa avastamiseks just lõuna osa. “Esiteks tuleks turismikeskustest omal käel välja sõita. Igasuguste ekskursioonidega kaasa minek jätab viltuse mulje sellest riigist. Otseseid vihjeid ei jõuagi anda, sest huvitavaid ja ilusaid paiku on seal väga palju. Mina olin seal 9 kuud ja avastamist jätkust lõpuni välja.”
 
Liitmaa tunnistas, et tema rännuhimu on selleks korraks rahuldatud ja edasi plaanib ta jääda Eestisse. “Nüüd tahaks hakata kodus tegutsema,” lisas ta. Küsimusele, kas see tähendab ka muusikas tegutsemist, vastas muusik: “Jah, kindlasti!”
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket