Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 20.nädal
24.05.2010
Uku plaanib detsembriks plaati

Elmari Muusikauudistele antud intervjuus rääkis Uku Suviste, et esinemisi on tal maikuus ootamatult palju – kuni 30 esinemist. Palju on koolilõpuüritusi ja ka firmapidusid. Lisaks esinemistele kirjutab Uku ka agaralt muusikat ja teeb proove suvisteks projektideks. Suvel toimub näiteks Sõru Jazz, kus Uku astub üles brasiilialikuma kavaga. Fännid võivad plaati oodata detsembriks.

Kuslap jäi kohtus süüdi

Kolmapäeval toimus Harju maakohtus istung laulja Voldemar Kuslapi üle, kes mõisteti kehalises väärkohtlemises süüdi ja peab nüüd maksma trahvi. Kuslapit süüdistatakse selles, et ta 3. aprillil Tallinnas Sõpruse puiesteel ühes korteris lärmajaid korrale kutsudes lõi ukse vahele noormehe sõrme. Kohtuasi lahendati kokkuleppemenetluses. Prokurör taotles Voldemar Kuslapile trahvi 6975 krooni pluss 6000 krooni sundraha. Kannatanud noormees nõudis tsiviilhagis 50 000 krooni. Sellise karistuse kohus ka määras. Tuntud eestlased toetavad Facebookis üksmeelselt Kuslapit. Nii kirjutab saatejuht Mart Juur: "Voldemar Kuslap oleks tulnud õigeks mõista. Mu meelest kõige naljakam asi ses loos oli tõik, et korteripeo ajal viibis kodus ka noorukite ema, kes siis ilmselt jälgis armastava pilguga teismeliste lõbutsemist. Ta ütles midagi säärast ajalehele, et "poisid panid maki oma lemmikloo ajal natuke kõvemaks jah, aga mis siis." Produtsent Meelis Mäeots märgib: "Tundub, et Eesti Vabariik jätkab Stalini pooleli jäänud elutööd. Vanahärra töötas küll pingeliselt kõrge vanuseni, aga arstideni jõudes ütles ka tema süda üles. Alles mõisteti üks tohter meil süüdi. Samal ajal jõutakse vintsutada ka kultuuritegelasi. Uuspõllule mõisteti vanglakaristus ju lihtsalt selle eest ta läks kuhugi mõisasse helistama abi kutsumiseks, et ta surnuks ei külmuks." Fotograaf Mats Õun leiab: "Õnnetu lugu on see Kuslapile. Öösel tümmi panevatele mölakatele oli see elu õppetund. Puuduv näpp tuletab terve elu meelde seda, et ka luuavarrest võib pauku tulla. Ehk on edaspidi ettevaatlikumad. Tubli Kuslap!" Muusik Urmas Lattikas nentis: "Selliste asjade puhul on kurb see, et kuigi juriidiliselt asi jällegi paigas, annab see puuduliku analüüsivõimega elanikkonnale signaali - Kusti pähh, rullnoks - hea, mille nad sujuvalt elunormiks muundavad." Lauljatar Hedvig Hanson kirjutas Facebookis: "See annab jorslastele veelgi rohkem rammu juurde. Umbrohi kägistab kultuurtaime."

Eurolaulikute lavaproov õnnestus

Neljapäeval oli Eesti eurolaulikutel Norras vägagi teguderohke päev - toimus täispikk lavaproov täisriietuses ja tähistati ka solist Robin Juhkentali 22-aastast sünnipäeva. Malcolm Lincolni liikmete sõnul õnnestus täispikk lavaproov igati ja saadi tublisti julgust juurde.

Eestlaste hääled annab edasi Rolf

Telefonihääletuse teel välja selgitatud eestlaste lemmiklaulud tänavusel Eurovisiooni laulukonkursil teeb maailmale teatavaks Rolf Roosalu. "Mulle pakuti võimalust punkte lugeda juba eelmisel aastal, kuid siis toimus "Queen – The Doors of Time" ja ma ei pääsenud. Sel aastal kutsuti mind taas ja nüüd ma saan seda teha," rääkis Rolf Publikule. Ehkki Roosalu on Eurovisiooni karussellist mitmendat korda napilt välja jäänud, ei heida ta meelt. 16. mail võitis Rolf Bulgaarias rahvusvahelise lauluvõistluse "The Discovery International Pop Music Festival", kus pälvis lisaks ka eripreemia artistlikkuse eest. "Selline asi mõjub muidugi positiivselt ja rõõmustavalt. On hea tunne, kui enda kirjutatud looming rahvusvahelist tunnustust saab," on laulja igati rahul. 29. maini, mil Rolf Euroopale eestlaste poolt antud punkte ette loeb, on veel pisut aega. Tegemisi mehel siiski jagub - 21. mail esitles oma esimest albumit Violina, kellega koos Roosalu "Eesti laulu" konkursil üles astus.

Rolf võitis Bulgaarias

Rolf Junior võitis Bulgaarias rahvusvahelise lauluvõistluse The Discovery International Pop Music Festival. Lisaks esikohale pälvis mees ka artistlikkuse eripreemia. „Esmakordselt selle võistluse ajaloos läks korraldajate, žürii ja publiku arvamus kokku," rõõmustas Rolf, kes võistles erimaade lauljatega originaalloo esikoha pärast. Õhuleht vahendab, et lugu nimega "Memory" kandideeris ka tänavusel "Eesti laulu" konkursil, kuid finaali see ei pääsenud.

Sundja esineb Lätis

Sundja The Two Dragonsiga lööb laulu lahti juuli keskel Lätis, vaid 15 kilomeetrit Eesti piirist. Muusika- ja kunstifestival Positivus pakub ekstra suveelamust 16.-17. juulil Läti väikelinnas Salacgriva mändide all mere ääres, kus mullu käis 30 000 külastajat. Festivali suuruselt kolmandal laval nimega «I Love You» on üheks peaesinejaks Eesti bänd Ewert and The Two Dragons. Eelmise aasta oktoobris andis bänd välja oma debüütalbumi «The Hills Behind The Hills», mis üllatas kogu Baltikumi muusikamaailma. «See on väga sügavamõtteline ning isiklik album, mis räägib ühiskonnast, suhetest, perest ja loomulikult armastusest,» iseloomustab plaati solist Ewert Sundja pressiteate vahendusel. Teise Eesti bändina esineb samal laval Bad Apples. Bändi loomingu kohta võib öelda, et see on justkui indie-maailma barokk-popp, mis on saanud mõjutusi 60ndate muusikast. Bändi teine album «The Autumn People» ilmus mullu sügisel ja teenis muusikakriitikutelt hulganisti kiidusõnu.

Iiris esineb Berliinis

Septembri alguses Berliinis toimuva muusikatööstuse messi ja festivali Popkomm esinejate nimistusse kinnitati ka Eesti lauljatar Iiris Vesik. Noor lauljatar valiti märtsis teistkordselt toimunud Tallinn Music Weeki Skype'i maailmavallutuse auhinna võitjaks nii välisdelegaatide, Eesti publiku kui ka Skype'i ühisel valikul. Iirise osalemine kuulutati välja esimeste avalikustatud artistinimede hulgas. Värskelt Iirise manageri kohale asunud Toomas Olljumi sõnul on Iirise jaoks Popkommil osalemine ideaalse ajastusega: "Iiris Vesik ning tema produtsent ja kaasautor Ago "Sethh" Teppand on liikumas oma esimese kauamängiva ilmumise suunas - varasügisel uue plaadimaterjaliga Popkommil üles astumine sobib bändi plaanidega ideaalselt." Popkomm on 1989. aastal Düsseldorfist alguse saanud muusikatööstuse mess, mis tänavu toimub Berlin Music Weeki egiidi all Tempelhofi lennujaamas. 8– 10. septembrini Saksamaa pealinnas toimuv Popkomm on üks olulisemaid muusikatööstuse kohtumispaiku maailmas MIDEM-i, South by Southwesti ja EuroSonicu kõrval.

Ilmus Malcolm Lincolni album

Debüütalbum Malcolm Lincoln "Loaded With Zoul" on nüüd üle Eesti kaubandusvõrgustikus saadaval. 20. mail oli ka Robin Juhkentali sünnipäev ja Universal tegi omapoolsed pingutused, et plaat kindlasti 20. mail lettidele jõuaks. Muusikakompanii Universal poolt välja antud album ilmus ka Soomes, Lätis, Leedus ja Norras ning digitaalselt üle maailma. Vaiko Epliku poolt produtseeritud debüütplaadil on 12 Robin Juhkentali kirjutatud lugu - elektroonilised vana-kooli mõjudega träkid, kaasaegsem elektromuusika. Üldine kõlapilt on üsna erinev “euro-sireenist”, sobitudes siiski samasse formaati, kuna toob kuulajani positiivseid vaibe ja on “loaded with zoul”. Albumi esitluskontsertid toimuvad juuni alguses –
3. juuni Tallinn/ Rock Café
4. juuni Tartu/ Plink Plonk
5. juuni Rakvere/ teatrisaal.
Universal Music Finland&Baltics juht Jarkko Norlund on veendunud, et Malcolm Lincolni artistileping ja suurepärane debüütalbum on oluline samm suuremate eesmärkide saavutamisel Eesti muusikamaastikul: “Tahame ehitada Universalist meie turu kõige kaasaegsama muusikakompanii ja see eeldab seda, et oleme peale oma esmaklassise rahvusvahelise repertuaari ja artistide seotud ka kohaliku toodanguga”.

Jana tahab Inglismaa staarisaatesse

"Eesti otsib superstaari" teise hooaja võitja Jana Kask soovib pääseda juba uude staarisaatesse. Naisteleht kirjutab, et seekord on lauljatar sihikule võtnud maailmakuulsa "X-Factori" kaugel Inglismaal. Hiljuti käis Jana Dublinis eelvoorus, kust pääses tuhandete seast edukalt edasi. Mis tunne oli seista erakordselt teravmeelse žürii ees, kuhu kuuluvad sellised maailmastaarid nagu Simon Cowell, Dannii Minogue, Louis Walsh ja Cheryl Cole, seda Janalt teada saada kahjuks ei õnnestunud.

Birgitid ühendasid jõud

Saatesarjast “Eesti otsib superstaari” on tuule tiibadesse saanud kaks Birgitit — Birgit Varjun ja Birgit Õigemeel. Nüüd on kahe lauljatari duetina ilmunud uus singel “Sinuga end elusana tunda võin”. Loo muusika on kirjutanud Mikk Targo ning sõnad Mark Fallberg. "See lugu on täpselt minu maitsele, mõjutatud minu lemmikartistidest ning annab märku sellest, millist muusikat ma teha soovin," kommenteeris Varjun. "Tavaliselt salvestatakse ju ikka mees- ja naislaulja ühislaule, kahe naislaulja duett ei ole aga väga igapäevane. Minu arvates annab see aga loole vürtsi ja powerit juurde," kommenteeris Varjun. Õigemeelgi tunnistab, et "Eesti otsib superstaari" viimast hooaega jälgides jäi teine Birgit talle silma juba eelvoorudes ning ta uskus, et nimekaim jõuab kindlasti esikümnesse. Juhuslikult on kahel Birgitil ka samal päeval sünnipäev, 24. septembril.

Agnes ahistas Riisalu

Muusikust poliitiku Aivar Riisalu säravat argipäeva pimestas pikalt sarjas "Maamees otsib naist" osalenud Agnes Bellu. Naine saatis Riisalu mobiilile sõnumeid, postitas kirju ja tülitas meest oma avaldustega mitmel erineval moel. Saates "Tõehetk" tunnistas ta, et on Aivari pärast suisa seksist loobunud. "Püüdsin talle oma tundeid näidata, mida ma tunnen," pihtis Agnes Hannes Võrnole. Saates "Eesti staarid ahistajate küüsis" nentis Aivar, et Agnese nimi on talle tõepoolest tuttav. Ehkki Agnes on end sügavalt usklikuks inimeseks nimetanud, ei austa ta Riisalu kiriklikult sõlmitud abielu põrmugi. "Ta ütles, et võisin küll abielluda, kuid tema peab mu elus edasi olema." "Ühel hetkel on see tädi ühiskonnast isoleeritud," lubab Riisalu.

Liitmaa saabus Taist

Viimastel kuudel tuleb pidevalt uudiseid Tai pealinnast Bangkokist, kus valitsusvastastes rahutustes on juba ka teateid inimohvreist. Taist naases muusik Elmar Liitmaa, kellelt uurisime hommikul, millised meeleolud Tais valitsevad. Liitmaa elas lõuna pool asuval Phuketi saarel, kus tema sõnul polnud rahutusi tunda. “Kohalikud siiski jälgisid väga suure mure ja huviga televiisoris toimuvat. Ma ka küsisin, et milles probleem on ja ega lihtinimene päris täpselt ise ka aru ei saa. Käib mingisugune võimuvõitlus ja mulle seletati, et mingi seltskond tahab lihtsalt võimu enda kätte saada,” kommenteeris muusik. Kogu riiki hõlmavat mässu Liitmaa hinnangul tunda küll ei olnud. “Tai rahvas on üldiselt rahumeelne ja kõik probleemid on ka rahumeelselt lahendatud, nii et see, mis seal praegu toimub on üsna erakordne.” Siiski nentis ta, et opositsioonis olevate punasärklaste toetus olevat suurem just põhja pool. “Lugesin, et ka põhja pool on kehtestatud komandaditunnid ja öösel on liikumine keelatud, aga Phuketis polnud mingeid meeleavaldusi ja elu käis omas rütmis,” rahustas Liitmaa. Liitmaa tunnistas, et Tai jättis talle üldiselt väga rahumeelse ja mõnusa mulje. “Tailased armastavad oma riiki ja austavad väga oma kuningat. Mõtlemisainet oli palju. Kasvõi selleni, et enne iga kinoseanssi mängitakse kuninga auks hümni ja rahvas tõuseb kinosaalis püsti. Ja sellel ei ole halvas mõttes isikukultuse maiku juures. See on kuidagi sümpaatne ja nad avaldavad sedasi austust kuningale,” kirjeldas muusik tailaste kombeid.
Kui keegi plaanib minna Taisse puhkama, soovitab Liitmaa avastamiseks just lõuna osa. “Esiteks tuleks turismikeskustest omal käel välja sõita. Igasuguste ekskursioonidega kaasa minek jätab viltuse mulje sellest riigist. Otseseid vihjeid ei jõuagi anda, sest huvitavaid ja ilusaid paiku on seal väga palju. Mina olin seal 9 kuud ja avastamist jätkust lõpuni välja.”
Liitmaa tunnistas, et tema rännuhimu on selleks korraks rahuldatud ja edasi plaanib ta jääda Eestisse. “Nüüd tahaks hakata kodus tegutsema,” lisas ta. Küsimusele, kas see tähendab ka muusikas tegutsemist, vastas muusik: “Jah, kindlasti!”

Ilmus Violina album

Reedel ilmus viiulitrio Violina esimene album nimega “Maagiline”. Hommikuprogrammis uurisime bändi liikmelt Johanna Marie Ainomäelt, mida plaadilt oodata võib. “Meil on hea meel, et mitmed Eesti artistid on meiega koostööd teinud. Plaadil on näiteks lood Genka, Kene Verniku, Birgit Õigemeele, Tanja Mihhailova, Jassi Zahharoviga jpt. Sealt peaks igaüks leidma midagi oma maitsele,” kirjeldas Johanna. Lisaks originaallauludele on plaadil ka kavereid. “Siin on nii näiteks tšaardašit kui ka kunagine hittlaul “Samba De Janeiro”,” lisas Johanna. Albumile on ühe laulu kirjutanud ka Kerli Kõiv, mida esitab Birgit Õigemeel. Suvetuurile Violinal hetkel plaanis minna ei ole. “Kindlasti anname järgmistel nädalatel üle Eesti kontserte, aga suveplaanid on veel lahtised,” rääkis Johanna.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Veiko Soom

Kolmest seitsmeni

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap