Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Alar Sikk: 8000-meetriste tippude vallutamine on tüütu
24.05.2010
Nädalavahetusel õnnestus kolmel Himaalaja ekspeditsiooni liikmel Allan Valgel, Tanel Tuuleveskil ja Saulius Viliusel vallutada Cho Oyu mäetipp. Eesti ühel tuntumal mägironijal Alar Sikul tuli aga insuldi tõttu ekspeditsioon pooleli jätta. Nüüd on mees Eestis tagasi ja hommikuprogrammis uurisime, kuidas ta end tunneb.
 
“Tervis on hea. Ei saa aru midagi,” kommenteeris Sikk oma hetkeseisu. Kui alguses kahtlustati tal kõrgmäestikutõbe, siis selle lükkas mägironija ise ümber. “See ei saanud võimalik olla, sest ma olin seal kohas, kus ma insuldi sain, juba ammu käinud ja sealt 100 meetrit kõrgemalgi veel ööbinud. Siis oli kõik korras, nii et see ei saanud võimalik olla.”
 
Küsimusele, kas suitsetamisest loobumine on arsti soovitusel nüüd plaani võetud, vastas Sikk: “See on mul kogu elu plaanis olnud.” “Olen suitsetamist maha jätnud mitmeid kordi ja tahaksin selles tõesti lahti saada. Vähendan seda nüüd kindlasti,” lubas mägironija.
 
Siku sõnul on 8000-meetriste tippude vallutamine vaieldamatult raske, ent eelkõige tüütu. “See baaslaagrites molutamine ja kõik sellega kaasnev,” põhjendas alpinist.
 
Cho Oyu vallutamata jäämine Siku hinge siiski kriipima ei jäänud. “8000-te puhul saavadki väga üksikud sinna tippu. Mõned üritavad sinna saada aastaid ja mitte midagi ei tule välja. Kõik, kes arvavad, et istud 2 kuud laagris ära ja saadki üles, siis nii see kindlasti ei ole. Sa lihtsalt ei saa sinna ja ongi kõik. Samas mõni palju nõrgem, kellel veab, läheb üles ja ongi kõik.”
 
Terviseintsident Siku sõnul tema mägironimisindu ei kahandanud. “Arst ei soovitanud mul aasta otsa mägedes käia, aga eks näis,” kommenteeris ta. “Mägedes käimine on ka paljudes muudes asjades kinni. Ja me siin ei ole profid ja mägedele pühendunud, et peaksime sinna iga hinna eest saama. Kui tekib mingi raha, siis lähen ja mingeid plaane ma küll tegema ei hakka.”
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket