Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Jalgrattaspordist on saanud rahvasport
26.05.2010
Nädalavahetusel võtavad Eesti maanteedel mõõtu profiratturid nii Eestist kui välismaalt. Reedel sõidetakse Tallinnast Tartusse ning laupäeval toimub Tartu GP. Uurisime hommikuprogrammis võistluste peakorraldajalt Indrek Kelgult, mis seisus rattasport hetkel on.
 
“Aprilli seisuga saime vastu rinda peksta ja öelda, et Eesti jalgrattur pole kunagi olnud maailma reitingutabelis nii kõrgel kohal kui Rein Taaramäe oli. Nüüd on ta veidi langenud, aga neid mehi, kes on konkurentsivõimelised, on palju. Ma julgen öelda, et ajad ei ole kehvemad, kui kümmekond aastat tagasi kui maailmaareenil tegid suuri tegusid Jaan Kirsipuu, Lauri Aus ja Andrus Aug. Võib olla võime isegi suuremate lootustega tulevikku vaadata,” kommenteeris Kelk hetkeseisu.
 
Kelgu hinnangul on rattaspordi edu aluseks ka õiged otsused juhtimises. “Põhjuseks on noorsportlaste Lääne-Euroopa amatöörklubidesse suunamine. See on väga raske elu, mida need noored mehed noores eas ette võtavad, aga kui nad sealt nö eluga välja tulevad, on väljavaated rahvusvahelisel areenil kaugele jõuda head ja seda on need noored mehed ka tõestanud.”
 
Lisaks näitab ala populaarsust ka suur rahvasportlaste huvi. Ka Tartu Rattaralli on püstitanud sel aastal osalejate rekordi. “Ma julgen öelda, et rattasport on üks rahvusspordialadest,” lisas Kelk.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar